In de vakantie gaat het werken in de tuin gewoon verder Een kijkje in het leven van een duizendpoot Avontuurlijk blubberen door de schorren ZOMERKRANT 3 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? //ah* l^ouueau w de tuin Zwoegend en ploegend is Hans Rousseau te vinden in de tuin bij zijn vakantiehuis op camping Scheldeoord bij Baarland. Zijn vrouw is ook druk bezig met snoeien en onkruid wieden. Wat zij echt niet kun nen missen op vakantie? Snoei- en tuinmateriaal. „In de ochtend mogen wij graag veel in de tuin werken", zegt Hans lachend, ,,'s Middags gaan we dan op stap." Het echtpaar komt al een hele poos in Baarland. „Wij hebben dit vakantiehuis sinds 1978, dus reken maar uit", zegt Hans. Voedsel en kleren gaan ook altijd mee in de koffer. Voor zo wel warmer als kouder weer gaat er kleding mee op reis. „Maar we hebben ook best veel spullen ge woon hier in het vakantiehuis liggen", zegt zijn vrouw. „Eigenlijk hebben wij gewoon alles dub bel", vertelt Hans. „Je moet het zo zien dat wij ge woon twee huishoudens hebben." In hun woon plaats Gorinchem ligt er bijvoorbeeld evenveel tuingereedschap als in hun vakantiehuis in Baar land. „Alleen doen we thuis alles elektrisch en bij ons vakantiehuis met de hand", verklaart hij. Het grasmaaien doen zij dus gewoon ouderwets met de hand in de vakantie. Na het harde werken in de tuin gaat het stel lek ker op pad in de omgeving. oort wandeling: Avontuur lijk wandelen in groepsver band. Waar: Emmadorp in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Omschrijving: De polders achter de zeedijk bij Het Verdronken Land van Saeftinghe waren zo'n 450 jaar geleden nog schorrenge- bied. In de loop der eeuwen is de ze streek langzaam maar zeker als akkerbouwpolder ingedijkt. Het Verdronken Land van Saeftinghe is het grootste brakwaterschorren- gebied van West-Europa (3500 hectare). Sedert 1975 wordt dit ge bied beheerd door Het Zeeuwse Landschap en is het - mede om veiligheidsredenen -alleen toegan kelijk met een gids. Deze wande ling wordt onder meer aangebo den door de Maria Hoeve. De eige naren daarvan, de familie Van We- semael, begidsen de excursie zelf. Nevenactiviteiten: Het is ook mo gelijk het natuurgebied met de fiets te ontdekken. U kunt uw ei gen fietsen meenemen of fietsen huren bij de Maria Hoeve. Bij reserveringen kunt u aange ven of u gebuik wilt maken van de lunch. Locatie: Koninginnestraat 24, Nieuw Namen (Emmadorp). Tele foon: 0114 635668 of 06 22376886. Website: www.opdemariahoe- ve.nl. Prijs: Afhankelijk van soort boe king. Zie website. Openingstijden: Reserveren op af spraak. oort wandeling: Hans Warren wandeling. Waar: In en om Borssele Omschrijving: Hans Warren, schrijver, dichter en tekenaar, is geboren in Borssele. Gedurende zijn hele leven zwierf hij veel door de polders en schorren rond om Borssele. Daarbij noteerde hij veel in de vorm van tekeningen en tekst. Dat is thans nog terug te lezen in Geheim Dagboek. Als schrijver, tekenaar en observator trekken deelnemers met rugzak, zoals in vroeger tijden, de polder rondom Borssele in. De tocht van acht kilometer voert langs enkele panelen met een gedicht en langs de woon- en werkplekken van Warren. Voor de doorgewinterde wandelaars is deze tocht mis schien geen fysieke uitdaging, maar wel een aangename afwisse ling in een wandelgebied langs de Westerschelde en de polder. Nevenactiviteiten: U kunt onder weg strandje de Kaloot bezoeken en onder meer lunchen bij Spek mie Stroop in 's-Heerenhoek. Locatie: Kwekerij Sluishoek, Jurja- neweg 5 in Borssele. Telefoon: 0113 351729. Website: www.kweke- rijsluishoek.nl. Prijs: Voor de rugzak met koffie, thee en iets lekkers, verrekijker, routebeschrijving, notitieboekje en gidsen: 5 euro per persoon. Graag van tevoren reserveren. Openingstijden: Dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. VRIJDAG 23 AUGUSTUS 2013 In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Hans Rousseau uit Gorin- chem. door Meike Coppoolse eens ergens... S s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43