Als het mag, ren en speel ik lekker met de kinderen mee V Kinderen op de ezel, grote mensen te voet In stilte wandelen je komt tot jezelf I 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN füetltoui 0*5* K Wie: Svetlana Hellwich Woonplaats: 's-Heerenberg Waar Speelcircus Bambini, Vlissingen Deze zomer beleven we onze eerste kampeervakantie. We hebben een tent gehuurd en staan op camping Scheldeoord," vertelt Svetlana Hell wich. Ze woont sinds 2004 in Nederland, in het Gelderse 's-Heerenberg. Svetlana is geboren in Rusland. Haar ouders zijn deze zomer uit Sint-Petersburg naar Nederland gekomen, om samen met hun dochter en haar twee kinderen, Stijn en Amanda, vakantie te vieren. Het kam peren bevalt prima. „Het is echt een hele leuke erva ring. De kinderen vermaken zich ook prima op de camping. Ze spelen op het grasveld en gaan regelma tig naar het zwembad." Het weer heeft tot nu toe erg meegezeten, maar vandaag regent het. Eigenlijk hadden ze voor vandaag solexen gereserveerd, maar dat kan dus niet doorgaan. Daarom staat de familie nu voor binnenspeeltuin Bambini. Het leek de kin deren helemaal geweldig, en ook Svetlana heeft er zin in. Ze gaat niet aan de kant zitten kijken. „Als het mag, ga ik lekker meerennen en spelen." Het Zeeuwse landschap, dat toch heel anders is dan het Gelderse, vindt Svetlana 'heel mooi'. „Het is heerlijk om over de dijken te lopen. Gisteren heb ik een paar kilometer langs de kust hardgelopen. Dat voelde heel goed!" Wandelen kan in Zeeland, zéker in de zomermaan den, op heel veel plekken en allerlei manieren. Som mige wandelingen zijn wel heel opvallend. De zo- merkrantredactie zet er een paar op een rij. oort wandeling: Ezelwan deling, voor iedereen. Waar: Kamperland, Noord-Beveland Omschrijving: Bianca Plune is ei genaresse van het Ezelhuis te Kamperland. Zij heeft tien ezels, waaronder een paar bijzondere soorten. Ze nemen je mee naar mooie stukken landschap op Noord-Beveland. De ezel mag maximaal veertig kilo dragen, dus kinderen mogen erop. Voor vol wassenen geldt: u loopt op uw ei gen benen. Bijzonder: Volgens Bianca Plune zijn ezels slimme en rustgevende dieren. Een ezelwandeling is me de daardoor rustgevend voor kin deren met ADHD en trauma's. Ook voor volwassenen die over spannen zijn of even er tussenuit willen, kan een wandeling met de ezel een opluchting zijn. Nevenactiviteiten: Deze wande ling is uit te breiden naar eigen behoefte. Gastvrouw Bianca voor ziet u graag van heerlijkheden voor onderweg waarmee u op be paalde plaatsen kunt picknicken. Locatie: Jacobadijk 10, Kamper land. Telefoon: 06 28888087. Web site: www.ezelhuis.nl. Prijs: Vanaf 12,50 euro per per soon. Openingstijden: Iedere woens dag en zaterdag van 10.30 uur tot 12.30 uur. Het is mogelijk om op afspraak andere tijden te bespre ken. Reserveren is verplicht Maxi maal twaalf personen, exclusief kinderen. mses oort wandeling: Stiltewan delingen. Waar: Vanaf de Schaaps kooi bij Heinkenszand. Omschrijving: Een stiltewande ling loop je volgens wandelcoach Anita van Houdt in een rustig tempo, met volle aandacht, zon der te praten. „Volledig genieten van de ervaring van het wandelen in harmonie met jezelf en de om geving. Al wandelend in de rust van de natuur zorgen de cadans van je voetstappen en de aan dacht voor je lichaam voor een mediterend effect. Dit werkt rust gevend voor de psyche, het geeft je een gevoel van vrede, blijd schap en vrijheid." Volgens Van Houdt vergroot een stiltewande ling bovendien je emotionele en mentale veerkracht. Bijzonderheden: Wandelcoach Anita van Houdt heeft de Acade mie voor Counseling en Coaching gevolgd en heeft veel ervaring met het begeleiden van indivi duen en groepen. Locatie: Het bezoekerscentrum van de Schaapskooi, Nieuwkamer- seweg 3 in Heinkenszand. Tele foon: 06 11185121. Website: www.natuurenpsyche.nl. Openingstijden: De stiltewande lingen vinden bij voldoende deel nemers (minimaal 4) elke zondag middag plaats van 13.30 tot onge veer 15.30 uur. Prijs: 9 euro per persoon. Aanmel den via het contactformulier op de website, uiterlijk 's zaterdags om 13.30 uur. door Joanne Karkdijk Zo kom je nog door Nouriya Kaur S S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42