Ellen de Neef laat geen afvalligen meeliften Studenten bouwen voort Onderwijs voor peuters en kleuters op succes Belle Knoppe met leerachterstand schiet tekort Lokaal ZEELAND 27 commentaar LOKALE PARTIJEN IN ZEELAND Aandeel lokale partijen Goes: 25 zetels 4 zetels De telefoon staat niet stil bij Ellen de Neef uit Ter- neuzen. Ze heeft op haar gsm een boodschap ingesproken met het verzoek aan iedereen die haar wil spreken naar aanleiding van de politieke stap die ze vorige week heeft gezet, liever een email- tje te sturen. De Neef stapte uit de raadsfractie van TOP/Gemeentebelangen en bevestigde gisteren wat velen al vermoedden: ze doet bij de ge meenteraadsverkiezingen op 19 maart volgend jaar mee voor de in Terneuzen nieuwe, maar pro vinciaal al tien jaar bekende Partij voor Zeeland. „De uitgangspunten van de PvZ en de manier waarop ze politiek bedrijft spreken me meer aan dan Top/GB", zegt ze over haar politie ke toekomst. „Ik heb me altijd aan getrokken gevoeld tot de ongebon denheid van de PvZ." Dat is geen opzienbarende uitspraak: De Neef was partijvoorzitter van de PvZ en zit namens de partij in een commissie van Provinciale Staten. De telefoontjes die ze de afgelo pen dagen kreeg, waren onder an deren van aanhangers van andere partijen die wel op haar PvZ-lijst e Partij voor Zee land begint iets nieuws. Volgend jaar wil de partij voor het eerst in enkele ge meenten aan de raadsverkie zingen meedoen. Een boeiend initiatief, waar even wel ook iets tegenstrijdigs in zit. Vertegenwoordigers van veel lokale partijen kunnen het in PvZ-verband weliswaar goed met elkaar vinden, maar ver der is er weinig gemeenschap pelijks. Het is afwachten of de PvZ daar in kan voorzien. Lokale partijen zijn vaak in een opwelling opgericht; om dat een of meer mensen zich niet wensten neer te leggen bij binnen landelijk gebon den partijen genomen beslui ten. Die verongelijktheid ver bindt de lokalen en vormt te vens een altijd op de achter grond aanwezig drang een ei gen plan te trekken. Dat de PvZ haar pijlen op Goes richt, doet een tikkeltje opportunistisch aan. De PvZ stelt dat die gemeente lokale politiek ontbeert. Dat is om te draaien: Misschien bestaat er wel geen behoefte aan. DQlQChOU willen. De Neef: „Ik laat geen af valligen van andere partijen mee liften. Nieuwe mensen, nieuwe ideeën, daar gaat het om." De Neef denkt nog niet aan de op richting van een Terneuzense PvZ-afdeling, maar ze wil zich om te beginnen door een net werk van adviseurs en medestan ders laten omringen. „Het mag geen one-womanshow worden." Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 Meer nieuws zie: www.pzc.nl De Belle Knoppe (winkelprijs: 8,95 euro) was het afgelopen half jaar een hit. De Zeeuwse fietsbel die negen tweedejaarsstudenten van de HZ hadden ontwikkeld, vloog de deur uit. Het studenten- bedrijf Zeeuwse Belle Company heeft er mede door een slimme marketingstrategie 12.000 van ver kocht. Inmiddels is het studenten- bedrijf verplicht opgeheven en hebben de aandeelhouders (fami lie en vrienden) aardig gecasht: 400 procent winst. Vier van de ne gen zetten het bedrijf voort onder bijna dezelfde naam: Zeeuwse Bel le Company vof (ZBC). „We wil len groeien. Ons doel is 20.000 stuks te verkopen. Omdat het bij grotere aantallen ondoenlijk wordt om zelf de kapjes erop te lij men, zijn we met de sociale werk plaats Orionis in gesprek om dat uit te besteden. Dat is ook maat schappelijk verantwoord onderne men. Daarnaast willen we aanver wante producten ontwikkelen", aldus Peter Keim van de ZBC. Bijna alle Zeeuwse gemeenten doen volgens de inspectie te wei nig om jonge kinderen met achter standen op een peuterspeelzaal te krijgen. Ouders worden boven dien nauwelijks betrokken bij de lesactiviteiten. Daarnaast houden de gemeenten te weinig toezicht op de kwaliteit van het onderwijs en maken ze geen duidelijke af spraken met kinderdagverblijven, peuterspeelzalen en basisscholen. De overgang van de peuterspeel zaal of kinderdagverblijf naar de basisschool gaan verloopt vaak niet goed: er is onvoldoende af stemming. De inspectie heeft het meest aan te merken op het onderwijs voor peuters en kleuters in de gemeen ten Schouwen-Duiveland, Hulst en Veere. „De conclusies van de onderwijs inspectie zijn terecht", zegt de Veerse onderwijswethouder René Molenaar. „In onze gemeente is de groep van kinderen met leer- achterstanden klein: het gaat om nog geen twintig kinderen. Scho len, kinderdagverblijven en peu terspeelzalen zijn bezig om bete re afspraken te maken om de kin deren met leerachterstanden te vinden en te blijven volgen." Wethouder Frank van Driessche, die over het onderwijs in Hulst gaat, was gisteren nog niet op de hoogte van het rapport van de On derwijsinspectie en kon daarom niet reageren. Ook in de rest van Nederland moet het peuter- en kleuteronder wijs verbeteren, vindt de Onder wijsinspectie. VRIJDAG 23 AUGUSTUS 2013 De Bevelanden Schouwen-Duiveland: 23 zetels Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) 4 zetels Alert 2 zetels Zeeuws Vlaanderen percentage lokale partijen per gemeente Noord-Beveland: 13 zetels Noord-Bevelands Belang (NBB) 3 zetels Tholen: 21 zetels Algemeen Belang Tholen (ABT) 2 zetels Veere: 19 zetels Dorpsbelangen en Toerisme (DTV) 2 zetels Kapelle: 15 zetels Gemeentebelang 3 zetels Middelburg: 29 zetels Lokale Partij Middelburg 4 zetels Duurzaam Rood 2 zetels Reimerswaal: 19 zetels Leefbaar Reimerswaal 2 zetels Mevrouw Laban 1 zetel - Borsele: 19 zetels Lokale Partij Borsele (LPB) 3 zetels Vlissingen: 27 zetels Lokale Partij Vlissingen (LPV) 6 zetels Partij Souburg-Ritthem (PSR) 5 zetels Partij Ondernemend Vlissingen (POV) 1 zetel Sluis: 19 zetels Nieuw Gemeentebelang 3 zetels Lijst Babijn 2 zetels Dorpsbelangen Toerisme (D&T) 2 zetels Helder Zeeuws 2 zetels Hulst: 21 zetels Groot Hontenisse 4 Algemeen Belang Groot Hulst Progressief Hulst 4 zetels Onafhankelijk raadslid 1 zetel Terneuzen: 29 zetels Top/Gemeentebelangen 7 zetels Lijst De Neef 1 zetel Infographic Felix Binicewicz bron websites Zeeuwse Gemeenten D trendy damesmode door Frank Balkenende VLISSINGEN - Vier HZ-studenten gaan verder met de productie van de Belle Knoppe, een fietsbel met een kunststof kapje in de vorm van een Zeeuwse knop. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Het onderwijs voor Zeeuwse peuters en kleuters met een leerachterstand schiet te kort. Dat staat in een rapport van de On derwijsinspectie over onderwijs aan kinderen tussen tweeënhalf en zes jaar oud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27