Scan kanker redt levens Rol Veiligheidsraad rond Syrië wekt ontgoocheling NIEUWSTIP? Ophef over onthoofde katten in 's-Heerenhoek Hoeveel woonruimte hebben we nodig? Word ook abonnee! VRiJDAG 23 augustus 2013 Zonnige -"n-n zomerdag, Tot en met zondag zijn tijdens Sail de Ruyter in Vlissingen ruim 200 karakteristieke vaartuigen te zien, zoals tall ships en marineschepen. Pieter van Vollenhoven neemt zater dag om 14.00 uur de vlootschouw af op de rede van Vlissingen. Om 16.30 utfr opent hij het Dokje van Perry. Bij de twee grootschalige bevol kingsonderzoeken wordt drie kwart van de kankergevallen in de doelgroepen vastgesteld. Dat noemt de onderzoeker prof. Har ry de Koning van het Erasmus Me disch Centrum een 'heel behoor lijk aantal'. Doordat tijdig kan worden ingegrepen, genezen veel van de vrouwen. Vrouwen die niet meedoen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, lopen een 1,7 maal hoger risico op het krij gen van de ziekte dan vrouwen die wel komen opdagen. De kans op het krijgen van borst kanker is niet erg verschillend tus sen vrouwen die wel of niet deel nemen, maar de kans om eraan te overlijden neemt als gevolg van de screening met 50 procent af. „Daarmee wordt het nut van de screening terdege aangetoond. De ze cijfers lopen parallel met de on derzoeksresultaten in andere lan den", aldus De Koning. Om het jaar krijgen de vrouwen in de leeftijd van 50 tot 75 jaar een uitnodiging voor het maken van een röntgenfoto om verdacht weefsel in de borsten op te spo ren. 80 procent van de aangeschre ven vrouwen geeft gehoor aan die oproep. Bekend is dat de opkomst onder allochtonen lager is dan on der niet-allochtone vrouwen. De vorige aflevering van Sail de Ruy ter was in 2007. Toen werd de 400e geboortedag van Michiel de Ruyter gevierd en trok het evenement ruim 200.000 bezoekers. Sail de Ruyter 2013 kreeg het milieu certificaat Green Key wegens aan dacht voor duurzaamheid. Zo is biolo gisch eten verkrijgbaar. Het vuurwerk maakt plaats voor een lichtshow. DESTELLING ties Syrië gevraagd alsnog inspec teurs toe te laten. De vermeende gifgasaanval heeft volgens een bron bij de oppositie in Syrië aan 1700 mensen het leven gekost. grijpelijk en onbestaanbaar' dat er geen onderzoek komt, terwijl de VN-inspecteurs al in Damascus zitten. Hij legt de schuld voor de onmacht van de Veiligheidsraad bij China en Rusland die een be sluit over een officieel onderzoek niet wilden steunen. Intussen hebben de Verenigde Na- EENS 74% ONEENS Hl 26% Timmermans noemt het 'onbe ZOMERKRANT ZEELAND WONEN redactie@pzc.nl of 0118-434010 Ga naar www.pzc.nl/abonneren editie: Walcheren 255e jaargang nr. 198 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 naar ROTTERDAM - Vrouwen die niet deelnemen aan de bevolkingson derzoeken naar borstkanker en baarmoederhalskanker lopen een twee- tot viermaal grotere kans aan een van deze vormen van kan ker te overlijden dan vrouwen die wel deelnemen aan de screening. Dat heeft recent onderzoek van de Erasmus Universiteit in Rotterdam aangetoond. Onderzoek naar baarmoederhals- en borstkanker moet verplicht worden Reageer op pzc.nl DAMASCUS - Minister Frans Tim mermans (Buitenlandse Zaken) is bijzonder teleurgesteld over de VN-Veiligheidsraad die geen offici eel onderzoek instelt naar de moge lijke gifgasaanval in de Syrische hoofdstad Damascus. UW MENING 478 reacties Een vrouwelijke lijsttrekker is geen garantie voor succes pagina 2 en 3: Het beeld dat we niet vergeten pagina 10 en 11: Hoe verder?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1