AUTO 15 KORTE RiJ-IMPRESSIES CHEVROLET TRAX De bakermat van de SUV ligt in Amerika. Niet vreemd dat Che vrolet met de nieuwe Trax een dergelijk model in de betaalba re middenklasse lanceert. Compacte SUV's of crossovers met de binnenruimte van een middenklasser, zijn op dit moment populair. Som mige fabrikanten zien hierin de enige groeimogelijkhe den. Niet vreemd dat een merk als Chevrolet hier op inspeelt. De nieuwe Trax is met een lengte van 4,25 me ter relatief bescheiden, maar heeft wel een robuuste, stoere uitstraling vanwege de ho ge neus en hoekige vormen. De Trax loopt in Korea van de band, samen met de Opel Mokka en Buick Encore. De laatste twee auto's delen het onderstel, de techniek en de volledige carrosserie. Bij de Trax zijn alle plaatwerkdelen specifiek, zo dat de auto een andere uitstraling heeft. De LT+ is de meest compleet uitgedoste va riant, onder meer met 18 inch lichtmetaal, aluminium dakrails en dito accenten onder aan de bumpers en op de portiergrepen. Desondanks maakt de auto veel meer een Europese dan een Amerikaanse indruk. De nieuwe Chevrolet biedt ruimte aan vier tot eventueel vijf personen. Voorin staan behoorlijk ruime stoelen, in dit geval zelfs bekleed met twee kleuren leer met contras terende stiksels. Een armleuning aan de be stuurdersstoel zorgt voor extra comfort. Het dashboard en de portierpanelen zijn volledig specifiek voor de Trax ontwikkeld en wijken af van de Opel Mokka. Het compacte instrumentarium geeft de in formatie digitaal weer. Het scherm voor au dio, boordcomputer en eventueel navigatie is in de middenconsole geïntegreerd. Jammer is dat - op de armleuningen op de portierpanelen na - alle kunststoffen kei hard zijn; dat is niet helemaal in overeen stemming met het prijsniveau. Op de ach terbank zijn hoofd- en beenruimte in orde, al moet gezegd worden dat de zitting aan de korte kant is. Aardig is de armleuning in het midden met twee bekerhouders. Ook in een 220 volt-aansluiting is voorzien. De 140 pk sterke 1.4 Titer turbomotor wordt bij Chevrolet altijd gekoppeld aan vierwielaandrijving. De krachtbron is goed voor een koppel van 200 Nm, maar dat blijkt gezien een gewicht van 1.380 kilo geen overbodige luxe. De auto komt goed met het verkeer mee, maar daar is ook alles mee gezegd (praktijkverbruik 1 op 12,7). Wat onderstel betreft, kiest Chevrolet voor al voor comfort, ook als de auto op 18 inch wielen staat. Het rijgedrag is goedmoedig, voorspelbaar en weinig spannend. Chevrolet prijst de Trax vanaf 21.995 euro, een 1.4T 4WD kost minimaal 25.745 euro. TRAX EN DE CONCURRENTIE VRIJDAG 23 AUGUSTUS 2013 Met Rolls-Royce gaat het op alle fronten crescendo Ook een topmerk als Rolls-Royce voert constant verbeteringen door. Zo'n proces onderging de Ghost. Die is verkrijgbaar in de normale car rosserielengte en de lange variant Extended Wheel Base. Om dagelijks van het hoogste comfort en de ge weldige rijkwaliteiten te kunnen ge nieten, moet minimaal 365.000 eu ro worden overgemaakt. De extre me rust in de Rolls overvalt je bijna en het is moeilijk niét te genieten van design, zitcomfort en rijkwalitei ten. Het onderstel strijkt elke onef fenheid in het wegdek glad; kracht en souplesse van de motor maken van de statige Ghost ook een auto (2.420 kilo) waarmee je op sportief Rolls-Royce: Ghost, foto WdeV vlak grenzen verlegt. Hecht de eige naar aan een acceleratie vanuit stil stand naar 100 kilometer per uur in 4,9 seconden? Natuurlijk wil de eige naar zelf ervaren wat de Ghost aan techniek te bieden heeft. Maar het is vooral genieten van de tot in de tail doorgevoerde luxe. Ook achter in, waar de EWB voorziet in een zee aan ruimte. Het merk ziet de Ghost als 'een Rolls-Royce voor dagelijks gebruik'. Met chauffeur dan toch, anders moeten bij menig kantoren complex en winkelcentrum de par keervakken worden aangepast. Willem de Volder BMW punt 5-serie bij De wijzigingen aan de BMW 5-serie zijn amper een facelift. De nieuwste sedan, Touring en Gran Turismo on derscheiden zich vooral aan de ach terkant. De GT krijgt zelfs een nieu we achterklep, die 60 liter extra ba gageruimte geeft. De huidige 5-se- rie is er al sinds 2010 en werd door BMW meer dan een miljoen keer verkocht. Subtiele veranderingen BMW 5: verfijnd, foto Automedia aan buitenkant en interieur gaan sa men met nieuwe elektronische snuf jes en spaarzame motoren. Instap pen bij de 5-serie gebeurt vanaf nu met de 518d, voorzien van 143 pk sterke 2.0 liter diesel. Die auto is vanaf 45.990 euro beschikbaar. Nieuw is ook dat de 520d er met xDrive vierwielaandrijving is. Aan de bovenkant past BMW een nieuwe V8 toe, met 4.4 liter en 450 pk, die 18 procent zuiniger is. Blijvend is dat het uitermate prettige reiswa gens zijn, met veel comfort op lan ge afstanden. Nieuwe elektronica be treft een grotere bedieningsknop voor iDrive, waarop met de vinger letters geschreven kunnen worden, waarvan het systeem commando's maakt. Ook komt BMW binnenkort met een file-assistent die start/stop rijden van de bestuurder in de file overneemt. De instap-benzineversie is de 520i, te koop vanaf 47.500 eu ro. De Touring kost 49.500 (520i) en 49.990 euro (518d). De Gran Tu rismo start bij 59.900 euro (520d). Tony Vos De hoekige vormen geven de nieuwe Chevrolet Trax een stoere en robuuste uitstraling, ondanks de bescheiden afmetingen, foto Automedia Stoere bescheidenheid Kia geeft Soul nieuwe kans met verbeterde wegligging De wegen lopen er niet van over, maar Kia heeft vertrouwen in de Soul en komt met de volledig nieuw twee de generatie. De kenmerkende hoeki ge stijl blijft behouden. Kia heeft wel aan de wegligging gesleuteld. Nieuwe zuinige motoren en een interieur dat is geïnspireerd op dat van de concept Track'ster doen hun intrede. Op de IAA laat Kia ook een nieuwe B-seg- ment conceptauto en een bi-fuel Picanto op Ipg zien. Audi draagt bij aan film met Ben Kingsley en Harrison Ford De ontwerpafdeling van Audi heeft de afgelopen tijd overuren gedraaid. De gefacelifte A8 Limousine is klaar en debuteert in september op de IAA in Frankfurt. Daar staat ook een uiterst sportieve tweedeurs concept- car. Ook van de hand van de ontwer pers komt een volledig virtuele auto, die is ontwikkeld voor de verfilming van de bestseller Ender's game. Daarin spelen onder anderen Ben Kingsley, Viola Davis, Abigail Breslin en Har rison Ford de hoofdrollen. door Tony Vos Chevrolet Trax Bagageruimte 356-1.372 liter, gewicht 1.380 kg. Benzine 1.4 liter/140 pk. Vanaf 21.995 euro, 1.4T AWD LT+ 29.145 euro. Citroen C4 Aircross Bagageruimte 442-1.219 liter, gewicht 1.280 kg. Benzine 1.6 liter/117 pk. Vanaf 25.575 euro, Exclusive 29.675 euro. Mitsubishi ASX Bagageruimte 442-1.219 liter, gewicht 1.235 kg. Benzine 1.6 liter/117 pk. Vanaf 22.990 euro, Intense 26.990 euro. Opel Mokka Bagageruimte 380 liter, gewicht 1.442 kg. Benzine 2.0 liter/240 pk. Vanaf 21.995 euro, 1.4T Edition 4x4 29.495 euro. Audi in Ender's game. foto Audi Volvo ontwikkelt een lijn volledig nieuwe motoren Volvo komt in het najaar met een lijn y volledig nieuwe 2.0 liter viercilinder benzine- en dieselmotoren, van 181, 245 en 306 pk. Voor de Nederlandse markt betekent dit dat de Volvo S60, V60, V70 en S80 D4 (181 pk) dit en volgend jaar in aanmerking komen voor 20 procent bijtelling. De nieuwe dieselmotor heeft i-Art: een techniek die per verbrandingsslag in elke cilin der de hoeveelheid ingespoten brand- stof controleert en zo nodig aanpast. Yeti als hoeksteen van toekomstplannen Skoda Skoda voorziet groei in het segment van de Yeti, dat de hoeksteen van de ontwikkelingsplannen tot 2018 is. Na vier jaar krijgt de Yeti een nieuw uiter lijk en een geactualiseerd interieur. De vernieuwingen omvatten ook led verlichting, meer motor/transmissie combinaties en Optical Parking As sistant, waarmee de Yeti automatisch achteruit kan inparkeren. Rond de jaarwisseling is de nieuwe Yeti er.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15