Gemeente ziet geen been in oude tuin X KILOSTUK Open dansdagen bij Moves! 20 BEVELANDEN en THOLEN Uniekaas Voor tweede keer avondmarkt in Heinkenszand m. wv -p Dat concludeert de gemeente Rei- merswaal na onderzoek van dos siers over de periode rondom de bevrijding. Dat gebeurde op vragen van Leef baar Reimerswaal, die uitgezocht wilde zien of het waar kon zijn wat Jo Koeman dit voorjaar schreef in het Advertentieblad Reimerswaal: dat de oom van Koe man, toen commandant van de Ordedienst, in 1944 een onder been van een gesneuvelde Cana dese soldaat in de tuin van het oude gemeentehuis in Krabben- dijke begraven had. Het been zou per ongeluk achter gebleven zijn na het bergen van de slachtoffers uit een tank die op een mijn reed. Pubers zouden het hebben gevonden en naar de com mandant hebben gebracht. Leefbaar Reimerswaal nam aan stoot aan de publicatie in het ad vertentieblad en wenste ophelde ring, eventueel zelfs opgraving, in- dentificatie en ordentelijke herbe graving. Bovendien wilde LR dat de gemeente zich zou uitspreken over de wenselijkheid van derge lijke artikelen in het Advertentie blad. Over dat laatste heeft de gemeen te geen zeggenschap, krijgt LR nu als antwoord. De gemeente vond bevestiging van de gebeurtenis noch van de begrafenis van het bot. Dat staat in de uitgebreide be antwoording door burgemeester Jan Huisman die de gemeente raad in de vergadering van don derdag 27 augustus krijgt voorge legd. Bovendien was de tuin toen tertijd veel groter dan nu en de meest logische plekken voor een dergelijke begraving zijn inmid dels bebouwd: dat maakt naspeu ringen welhaast onmogelijk. Huisman besluit met de verma ning dat met persoonlijke herin neringen aan voorvallen rond de bezetting en de bevrijding immer op gepaste wijze, met respect en eerbied, dient te worden omge gaan. I 1 Deze groep wil acties op touw zet ten om het plan van tafel te krij gen. „Het is een prestigeproject, dat te veel geld kost en geen draag vlak heeft onder de bevolking", stelt voorzitter Bianca Jansen. Een meerderheid van de gemeen teraad besloot vorig jaar om het herstel van de vestingwallen uit te stellen tot na 2017 en het bud get te verlagen met tien procent. Desondanks blijft er nog 1,1 mil joen euro over om de wallen deels in oude glorie te herstellen. On danks het uitstel gaat het college door met de voorbereidingen. On langs is het schetsplan voor het ge bied gepubliceerd. „Dat verwacht je niet als het plan eerst wordt uit gesteld", stelt Jansen. Wethouder Jan Oudesluijs legt uit dat hij van de gemeenteraad toestemming heeft gekregen om één onderdeel van het plan al vóór 2017 uit te voeren, namelijk het oplossen van de wateroverlast in de Bosstraat en de Venkelstraat. Het water moet in de toekomst via zogeheten wadi's in de vesting wallen worden afgevoerd naar de veste. „Maar de vestingwallen vor men een rijksmonument", stelt Oudesluijs. „Dat betekent dat we toestemming moeten hebben van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg als we daar iets willen doen. Die toestemming krijgen we alleen als we een visie voor de complete vestingwallen neerleg gen. Daarom zijn de voorbereidin gen doorgegaan." Volgens Oude sluijs is de rijksdienst inmiddels akkoord gegaan. Binnenkort kan een begin worden gemaakt met het aanpakken van de waterover last. Gelijktijdig zal in het gebied een nieuwe speelvoorziening wor den aangelegd. De werkgroep Oudeveste.nl - waarin met name bewoners van de binnenstad actief zijn - keert zich niet tegen dit onderdeel van het plan, maar noemt het herstel van de vestingwallen als geheel een prestigeproject dat veel te veel geld kost. 'Zelfs als Europa de helft voor zijn rekening zou ne- men, kost het de gemeenschap nog 550.000 euro', aldus de werk groep. „Wij zijn heus niet overal op tegen.", benadrukt Jansen. „Dat de mooie plekken van de wallen een beetje worden bena drukt en achterstallig onderhoud wordt gepleegd, is prima. De pres- tigedrang die erachter zit, bevalt ons echter niet. Tholen zal nooit een vestingstad als bijvoorbeeld Willemstad worden. Niets wijst erop dat herstel van de wallen voor economische groei of drom men toeristen gaat zorgen." De werkgroep zegt vooral te vre zen voor een enorme kaalslag op de nu nog rijkelijk begroeide ves tingwallen. „De inwoners willen hun Thoolse bosje behouden", stelt Jansen. Zij stelt dat er nauwe lijks draagvlak is voor het plan. Unie kaas Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! HEINKENSZAND - Wegens groot succes is vrijdag de tweede editie van de avondmarkt in de Dorps straat in Heinkenszand. Alle winkels zijn open en de Dorpsstraat staat vol met kraam pjes. Liefhebbers van lekkernijen, koopjes en Zeeuwse producten kunnen hun hart ophalen. Uiteraard vinden er ook diverse demonstraties plaats en er is mu ziek te horen. Ook voor de kinde ren is er volgens de organiserende Winkeliersvereniging Heinkens zand van alles te beleven. Zo loopt Dolfje Weerwolfje door de Dorpsstraat. De avondmarkt is van 18.00 tot 23.00 uur. COES - Dansschool Moves! opent het seizoen met een open huis voor eenieder die houdt van dan sen op het gebied van hiphop. Vandaag en morgen kunnen gra tis alle lessen worden uitgepro beerd op de vestigingen in Hulst, Terneuzen, Middelburg en Goes. Dansschool MoveslDance Ware house heeft meer dan tien vesti gingen in Nederland. Moves! afde ling Zeeland timmert hard aan de weg om naam te maken in de hip- hop-dansscene. KRABBENDIJKE - Het is hoogst on waarschijnlijk dat er menselijke res ten begraven liggen in de tuin van het voormalige gemeentehuis Krab- bendijke. De werkgroep Oudeveste.nl vreest dat veel groen op de vestingwallen verloren zal gaan. Volgens de wethouder valt dat wel mee. foto Marcelle Davidse 'Tholen wordt nooit zoals door Rob Paardekam THOLEN - Als de gemeente het her stel van de vestingwallen in Tho- len-stad wil doorzetten, hoeft ze niet op veel steun van de bevolking te rekenen. Dat beweert althans de werkgroep Oudeveste.nl. Jong Jong belegen Belegen Extra belegen van 9.1'j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52