Brandstofdieven actief op Schouwen-Duiveland Weer Happy Dayz voor failliet café Heartbreak Stichting helpt Syriërs SCHOUWEN-DUIVELAND 21 rooster potQchou Gratis extra aan gedaan, maar ik ga het nu rus tig aan doen", zegt Nieuwe Ha ven-bewoonster Maaike Speel man. Leon Praet van de organise rende Stichting Havendagen Zie- rikzee neemt het voor kennisge ving aan. „Dat zegt ze elk jaar. En elk jaar maakt ze er toch weer iets moois van." De strijd om de titel van mooist versierde huis mag zich de laatste jaren verheugen in groeiende po pulariteit. Praet; „Mensen steken elkaar aan. Als de een meedoet wil de buurman niet achterblij ven." Praet voegt er aan toe dat het niet alleen om huizen aan de Nieuwe Haven gaat. „Ook men sen uit de zijstraten doen er aan mee. Dat is zo gegroeid en wij vin den het eigenlijk wel prima." Hoofddoel van huizen-ver- sier-wedstrijd is het Havenkwar tier tijdens de Havendagen nóg aantrekkelijker te maken. „Regels? Nee, eigenlijk niet. Het moet al leen wel iets met de haven of met visserij te maken hebben." Een deskundige jury buigt zich over het resultaat van avonden Als de een meedoet, wil de buurman niet achterblijven Onder meer op sociale media als Facebook en Twitter gaan berich ten rond over de dieven die gaat jes in tanks boren of tankdoppen forceren en zo de brandstof ste len. Deze praktijken, die door de stijgende brandstofprijzen alleen maar lucratiever worden, spelen zich onder meer af in de Zierik- zeese wijk Poortambacht en in Burgh-Haamstede. Volgens woordvoerder Alwin Don van de Zeeuwse politie zijn er de afgelopen weken 'enkele' aangiftes gedaan van brandstof diefstal op Schouwen-Duiveland. Vanwege de registratiesystema tiek bij de politie kan Don geen exacte cijfers noemen. Ook kan hij niet aangeven waar de diefstal len zijn gepleegd. Omdat zich bij de politie geen ge tuigen hebben gemeld en sporen die naar eventuele daders leiden ontbreken, ziet de politie geen aanleiding de diefstallen in bre der verband te onderzoeken. Don roept gedupeerden op om (als nog) aangifte te doen. lang noeste arbeid. Er wordt geke ken naar originaliteit, maar ook naar kwaliteit en uitstraling. „En hoeveel werk er aan besteed is. Al les telt mee", aldus Praet. In de loop der jaren heeft Praet al allerlei versieringen de revu zien passeren. Vlaggen, modelschepen, tekeningen, foto's, noem maar op. De mosselvissers zelf laten zich ook niet onbetuigd voor wat be treft het versieren. De zeven mos- selkotters die meedoen aan de vlootschouw - het onbetwiste hoogtepunt van de Havendagen - worden getooid met vlaggetjes. „Hoeveel? goh, dat zou ik echt niet weten. Enkele honderden, denk ik." Het is de ervaring van Praet dat de bewoners van de Nieuwe Ha ven net zoveel genieten van de ha vendagen als de bezoekers. „En ie dereen zit buiten. Da's trouwens ook wel typisch voor de Nieuwe Haven, daar zitten de mensen al tijd buiten. Het is gezellig en ook goed voor de saamhorigheid in het Havenkwartier." Gezelligheid kent geen tijd en dat wordt ieder jaar weer opnieuw be wezen door Neptunus tijdens zijn ronde over de Nieuwe Haven. „Van 't Luitje tot aan de poort, daar doe-ie twee uur over. Daar een foto, daar iets drinken. Dat kost gewoon veel tijd." Het zijn Zierikzeeënaar Erwin van der Linden en de Kamper- landse Sandra van der Linden die Happy Dayz gaan uitbaten, grof weg in dezelfde sfeer als Heart break, want aan de aanpak in Heartbreak heeft het nooit gele gen. „We voeren ongeveer dezelf de kaart als voorheen: goed, vers, gezond eten voor een normale prijs. We mikken op een net iets ouder publiek, niet op jong grut. Je zult hier Amy Winehouse ho ren, Robbie Williams en Bruce Springsteen, maar geen hoempa pa of schlagers." Erwin van der Linden vindt dat het café als een warme jas over je schouders moet voelen, als je binnenkomt. De bedoeling is om elke zondag middag live-muziek in het café te brengen en eens in de maand op vrijdagavond. Erwin en Sandra hebben allebei in Goes in de horeca gewerkt en zijn elkaar daar ook tegengeko men. Heartbreak café was altijd één van hun favoriete tenten. Nu gaan ze Happy Dayz samen uitba ten. Een typische Heartbreakacti- viteit, The Ail-American Sunday, nemen ze ook met veel plezier over. Op zondag september staat de markt weer vol met Ameri kaanse motoren en automobielen. In Happy Dayz wordt nu nog hard gewerkt. Vrijdag gaat het open vanwege het mooie weer, maar na het weekeinde is het café nog drie dagen gesloten. „Daar na", zegt Erwin van der Linden, „gaan we echt aan de bak, zeven dagen in de week van 's ochtends tot 's avonds." Als sinds de burgeroorlog uitbrak, helpt Alashqar om op Schou wen-Duiveland spullen in te za melen en die te vervoeren naar de grensstreek. Ook zamelt ze geld in en staat ze regelmatig bij de su permarkten, waar ze mensen vraagt om etenswaren te done ren. Inmiddels zijn al 33 ambulan ces gevuld met spullen naar het land gebracht. In Ttirkije wordt dicht bij de grens volgens Alas hqar nu ook een ziekenhuis inge richt. Mensen die medische hulp middelen, kleding of dekens over hebben, kunnen het afleveren aan de Mastgatstraat 16 in Zierikzee. Spullen kunnen ook worden opge haald. www.stichtingunion.com Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 Open huis in de dorpshuizen De bij Stichting Dorps- en gemeenschapshuizen Schou wen-Duiveland aangesloten dorpshuizen houden zater dag 31 augustus open huis, bedoeld om inwoners ken nis te laten maken met de mogelijkheden. Open van 13.00-16.00 uur: de dorpshui zen in Brouwershaven, Dreischor, Ellemeet, Kerk- werve, Noordgouwe, Sirjans- land, Burgh-Haamstede, Oosterland en Renesse. Twee gewonden bij ongeluk Stoofweg Bij een botsing op de Stoof weg bij Noordwelle zijn gis termorgen rond 06.55 uur een 26-jarige en een 22-jari- ge man - beiden uit de ge meente Schouwen-Duive land - gewond geraakt. De 26-jarige reed op de verkeer de weghelft De bestuurder wordt ervan verdacht drugs te hebben gebruikt Zijn rij bewijs is ingevorderd. De au to's belandden door de bot sing in de sloot. •A x Weber One Touch Premium barbecue Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2013 Paasbest Leon Praet, Havendagen Hét hoogtepunt; vlootschouw met gepavoiseerde kotters. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Verschillende autobezit ters op Schouwen-Duiveland zijn de afgelopen weken gedupeerd door brandstofdieven. trendy damesmode door Mieke van der Jagt COES - Fun-Food-Music prijkt in neonschuinschrift op de gevel van wat tot voor kort het Heartbreak café aan de Goese Grote Markt was. Oudere Goesenaren spreken nog over Flora. Maar nu staat in nog grotere lichtletters Happy Dayz op de pui. Een opgewekte me dedeling nadat Heartbreak failliet ging na een probleem met een cre diteur. ZIERIKZEE - Tagried Alashqar uit Zierikzee heeft een stichting opge richt waarmee ze haar hulpacties aan Syriërs wil voortzetten. BROUWERSHAVEN NOORDWELLE ..nazomeren. Aster Cro Pot 12 cm. flfc Salvia nemerosa i 'Ostfriesland' (GBS systeem) Pot 17 cm Doorsnede 57 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47