Troeprace LSD wil sloop overlast gevende panden Bru Apollo geeft concert 20 SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESE HAVENDAGEN 22+23+24 AUGUSTUS Openbare avond getijdencentrale en fusie schap De Havendagen zijn in aantocht. Versiertijd. EP zierikzee - Het lijkt nog kaal alle maal, maar achter de schermen wordt hard gewerkt. In zo'n twin tig huizen aan de Nieuwe Haven worden plannen gesmeed om de fel begeerde titel 'mooist versier de huis' tijdens de Havendagen in de wacht te slepen. In huize De Glopper aan de Nieu we Haven zijn Merel en Marijn fa natiek bezig met de versiering van dit jaar. Vorig jaar sleepten ze met hun fraai nagemaakte minia- tuur-mosselkotters de eerste prijs in de kindercategorie in de wacht. „En ze wilden nu heel graag weer meedoen. Zo van 'We gaan toch wel weer knutselen voor de Ha vendag hè", vertelt moeder Ma rian de Glopper-Kouwenberg. Hoe het er precies uit gaat zien, houden ze nog even geheim maar het thema is 'schatten van de ha ven'. Ook elders op de Nieuwe Ha ven worden plannen gesmeed. „Ik heb er 25 jaar lang elk jaar veel PROGRAMMA ZIERIKZEESE HAVENDAGEN ZIERIKZEE - Het is groot feest, maar groot feest geeft ook rom mel. Op straat én in het water van de Nieuwe Haven. Leon bij de Vaate doet er wat aan. Zondag 25 augustus gaat hij samen met de zeiljeugd van de watersportvereni gingen het water op om gewa pend met visnetjes en vuilniszak ken de rommel uit de Nieuwe Ha ven te vissen. Om een uur of tien gaan de schoonmaakploegen op pad. Rond 12.30 uur worden ze verwacht bij café De Biet waar de 'oogst' wordt gepresenteerd. De groep die het meeste afval inza melt krijgt een beloning. Omwonende Peter Spelt sloeg in december vorig jaar al alarm en deed dat deze week weer. Volgens hem worden de leegstaande hui zen door jongeren als 'hangplek' gebruikt, is er sprake van vervui ling, worden er zaken vernield en is er handel in drugs. De straatcoaches van de gemeen te gaan er regelmatig buurten. De nieuwe klachten van Spelt zijn voor de straatcoaches aanleiding om opnieuw overleg te zoeken met alle betrokkenen. LSD stelt in een reactie op de klachten van Spelt dat eerder in Noordgouwe op last van de ge meente panden gesloopt zijn om dat ze een bedreiging vormden voor de openbare orde en veilig heid. LSD wil van het college van B W weten of dezelfde maatre gel ook in Bruinisse toegepast kan worden en zo ja of het dagelijks gemeentebestuur ook voorne mens is dat te doen. ZIERIKZEE - De raadsleden van de gemeenten Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee worden maandag 2 september bijgepraat over de ontwikkelingen rond de Grevelingen. Vanaf 19.30 uur staan er twee punten op de agen da, de voorgenomen fusie van het Grevelingenschap met het Haring- vlietschap per 1 januari 2014 en de laatste stand van zaken van de ge plande getijdencentrale in de Brouwersdam. Wat betreft dit laat ste punt worden de raadsleden bij gepraat over de ontwikkelingen op technisch vlak en benadering van martktpartijen. Andere be langstellenden zijn ook welkom. BROUWERSHAVEN - Muziekvereni ging Apollo geeft dinsdag 27 au gustus vanaf 19.30 uur een open luchtconcert op de Markt in Brou wershaven. Voorafgaand daaraan maakt de drumband om 19.00 uur een rondgang door diverse straten in de stad. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Tonnenmagazijn. door Piet Kleemans I Marijn (I) en Merel de Glopper zijn druk bezig om weer iets heel moois te maken om het huis mee te versieren voor de Zierikzeese Havendagen. foto Dirk-Jan Gjeltema Donderdag 22 augustus gaan de Havendagen van start met de ope ning om 17.00 uur van de eetwal aan de Engelse Kade. Vanaf 21.00 uur is donderdaga vond op verschillende plaatsen li ve muziek. Vrijdag 23 augustus gaat de eet wal om 16.00 uur open. Tegelijker tijd gaat de Dikke bandenrace van start op de Nieuwe Haven. De wielerronde Zierikzee gaat om 18.30 uur van start Om 20.30 uur is het - na de finish van de wielerronde - weer tijd voor muziek. Om 20.30 uur is 't Luitje de verza melplaats voor de lampionop tocht Vanaf 21.00 uur is er mu ziek op verschillende locaties. Zaterdag, de derde en laatste Ha vendag, gaan de kramen om 11.00 uur open. De mosselprinses doet om 13.25 uur haar stadsronde. Er zijn optre dens van Kunst en EerMuis Leeuw en verschillende bandjes. De vlootschouw vertrekt om 14.00 uur vanaf de Nieuwe Haven. Het traditionele boegsprietlopen begint om 17.00 uur. De reddingsbrigade Zierikzee-Dui- veland verzorgt om 18.00 uur een reddingsdemonstratie. De Havendagen worden om 23.00 uur afgesloten met vuurwerk. door Piet Kleemans BRUINISSE - De fractie Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) pleit binnen de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad voor de sloop van leegstaande panden aan de Lange Ring in Bruinisse. Rondhangende jongeren zorgen er voor overlast. N ieuwe Haven straks op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46