Verdachte is niet meer welkom in Oosterland FZC De 20-jarige Tim Valk uit Loon op Zand huurde op reis in Vietnam een scooter. Hij raakte, buiten zijn schuld, betrokken bij een dodelijk ongeval. Nu zit hij er in de cel. Percentage Zeeuwse scholieren dat na eindexamen met diploma van school gaat, ligt hoger dan het landelijke gemiddelde. Fyra kan NS een vermogen kosten Het Europagevoel van Woody Allen De redding van Thijsje, een huiler die z'n moeder kwijt is Als een rallycoureur in een buggy Word ook abonnee! MIDDELBURG - Zeeuwse middelba re scholieren scoren goed in hun examenjaar. Van elke honderd leerlingen slagen in Zeeland bijna twee examenkandidaten meer dan in de rest van Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek van de PZC naar resultaten van Zeeuwse middelbare scholen in de afgelo pen vijfjaar. Landelijk daalt het aantal geslaag den al vijfjaar licht, terwijl in Zee land de laatste twee jaar juist iets meer leerlingen met een diploma van school gingen. Het vwo zit flink in de lift: meer dan 93 pro cent van de Zeeuwse leerlingen slaagde in mei. Dat is een record in de afgelopen vijf jaar. Landelijk daalde het aantal geslaagde vwo' ers de laatste jaren langzaam tot 87 procent vorig jaar. Op het Reynaertcollege in Hulst hebben havisten en vwo'ers de grootste kans om met een papier tje van school te gaan: 97,9 pro cent slaagt voor de havo en 98,0 procent slaagt op het vwo. „We leggen de lat hoog, dat zit in de ge nen van de school", reageert rec tor Piet de Witte. Het Calvijn College (Goes, Mid delburg, Krabbendijke en Tholen) boekt de beste resultaten op het vmbo: gemiddeld 96,9 procent van de leerlingen slaagt. Leerlingen die havo- of vwo-exa- men doen op de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren (Mid delburg en Vlissingen) slagen het minst vaak, respectievelijk 82,0 en 84,3 procent. Rector Frans van der Knaap erkent dat de school 'dra matische' resultaten boekte in 2010 en 2011, maar hij zegt dat er inmiddels succesvolle maatrege len genomen zijn. Het Zwin Colle ge in Oostburg scoort op het vm bo het slechtst met 90,4 procent. Zomers, bijna geen wind, 24 AMSTERDAM - De affaire rondom de Fyra-treinen kan voor de Ne derlandse Spoorwegen (NS) finan cieel nog negatiever uitvallen. Dat valt op te maken uit het halfjaar bericht van het spoorbedrijf. De mogelijke financiële impact op het resultaat is ingeschaald op een bandbreedte van o tot 300 miljoen euro verlies. De NS, die in juni 2013 besloot om het zoge noemde V250-materieel niet meer in te zetten, zette al 125 mil joen euro geld opzij. De koopover eenkomst met Fyra-bouwer Ansal- doBreda is overigens nog nog niet formeel opgezegd. Dat heeft burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duive- land schriftelijk gemeld aan de hoofdofficier van justitie. Rabelink deed dat nadat hij begin deze maand een 'emotionele' bij eenkomst bezocht die werd bijge woond door zo'n dertig Oosterlan- ders. Hoewel de 38-jarige nog vast zit en de andere verdachte (22) buiten Zeeland verblijft, zijn er volgens Rabelink nog steeds men sen die bang zijn en slecht slapen. Ze vrezen herhaling van de bran- WOENSDAG 21 augustus 2013 den en voorspellen een nieuw volksgericht als de verdachten te rugkeren. Rabelink benadrukt dat hij zich niet bemoeit met de recht spraak, maar dat hij als burgerva der de boodschap op verzoek van de Oosterlanders overbrengt. DE STELLING UW MENING 502 reacties Ik rij om voor goedkope benzine Vietnames DE VERDIEPING BUITEN ZOMERKRANT Ga naar www.pzc.nl/abonneren Examenscore Zeeland hoog door Cornelleke Blok pagina 18 en 19: Sfeer is niet zeuren maar werken (O E pagina 10: Fyra drukt NS diep in het rood door Joeri Wisse OOSTERLAND - Als het aan inwo ners van Oosterland ligt keert de 38-jarige man die verdacht wordt van een reeks branden niet in het dorp terug. editie: Walcheren 255e jaargang nr. 196 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 pagina 4 en 5: Slachtoffer in cel als dader EENS ONEENS Tim Valk (rechts) reisde met Arjen Ruggenberg (links) door Vietnam, toen hij werd opgepakt na een ver keersongeval. Zijn voorlopige hech tenis is inmiddels verlengd met twee maanden. Oosterland mag brandstichter niet weren Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1