verschijnt voor de rechter t 1 ff! wê Advocaat veegt de vloer aan met beschuldigingen tegen Heieen Mees effeweg.nl t BUITENLAND 7 M jgtfe 0 De gehandicapte atleet heeft be kend dat hij Steenkamp (29) op Valentijnsdag heeft neergescho ten, dwars door de afgesloten deur van de badkamer in Pisto rius' huis in Pretoria. Ze werd ge raakt door drie kogels. Naar eigen zeggen gaat het om een tragische vergissing en dacht Pistorius dat er een inbreker in het toilet zat. Het Openbaar Ministerie zette echter omstandig uiteen dat Pisto rius zijn vriendin heeft omge bracht na een ruzie. Ze zou zijn gevlucht naar de badkamer en dacht dat ze veilig was achter de gesloten deur. Pistorius, die de moordaanklacht overhandigd kreeg, toonde zich gisteren zeer emotioneel. De at leet, die op borgtocht vrij is, huil de toen hij samen met zijn broer en zus wachtte op de rechter. De familie van het slachtoffer zat op enkele meters afstand. Het was gisteren toevallig ook de verjaar dag van Reeva Steenkamp die 30 zou zijn geworden. Een legertje verslaggevers hield iedere bewe ging van Pistorius in de gaten. De doodstraf is afgeschaft in Zuid-Afrika. Indien schuldig, ris keert Pistorius minimaal 25 jaar gevangenisstraf. De gehandicapte sporter mist beide onderbenen en kreeg wereldwijde bekendheid door in 2012 mee te doen aan de Olympische Spelen. In Londen haalde hij de halve finale op de 400 meter. Op de Paralympische Spelen won hij tweemaal goud. Mees had volgens een aanklacht van Willem Buiter in twee jaar tijd meer dan duizend mailtjes naar hem gestuurd. Buiter, topeco noom bij de Citigroup-bank in New York, zou Mees herhaalde lijk hebben verzocht te stoppen, maar ze zou volgens hem niet luis teren. Ze belaagde zelfs zijn vrouw en kinderen. Mees' beroemde advocaat London wierp gisteren een heel ander licht op de zaak. Buiter vond al die mails volgens London hele maal niet erg. Sterker nog, hij deed zelf vrolijk mee. „In de twee jaar dat zij hem bedolven zou heb ben onder e-mails, stuurde hij er honderden terug", aldus de advo caat. „Zelfs nadat hij een aan klacht tegen Mees had ingediend, zocht hij nog contact." London geeft 'ter illustratie' twee voorbeelden. Zo zou Buiter - top econoom bij Citigroup in New York - op 23 juni dit jaar Heieen Mees uit zijn Skype-contacten hebben verwijderd. Op 26 juni probeerde hij echter via hetzelfde Skype weer contact met haar te maken. Meer dan een maand la ter, op 7 augustus, ontving Mees volgens haar advocaat een Linked- in-uitnodiging van Buiter. Dat was ook na de aangifte van Buiter die Mees' leven zou hebben ver woest. „Na die nieuwe uitnodi ging voelde ze zich, zo mogelijk, nog slechter." Wat de advocaat ook opmerkelijk vond, was de wij ziging van de aanklacht. „Eerst zou ze ook Buiters kinderen heb ben belaagd, maar die beschuldi ging is op 5 augustus opeens ver dwenen. En twee dagen later kreeg ze een nieuwe internetuit- nodiging. Dat is toch vreemd." Dat de zaak Mees' leven op zijn kop heeft gezet is duidelijk. Ze is inmiddels haar baan bij de New York University kwijt en ze heeft geen vaste inkomsten. Naast het aanvallen van ver meend slachtoffer Buiter haalde London nog een andere strategie uit de kast: bagatelliseren. Dit is volgens hem een internetzaak en heeft niets van doen met fysiek lastigvallen, waarvoor de Ameri kaanse stalkingwetten vooral zijn bedoeld. „Alles speelde zich af op sociale media", hield hij de rech ter voor. „Het is duidelijk dat de aanklager zich onvoldoende heeft verdiept in hoe die werken." Londons verhaal maakte genoeg indruk op de rechter om haar tot uitstel van de uitspraak te bewe gen. Hij krijgt tot 1 september om schriftelijk op de aanklacht tegen Mees te reageren. De uitspraak is waarschijnlijk op 24 oktober. supervoordelige busreizen 23 sept. Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 PRETORIA - De Zuid-Afrikaanse sportheld Oscar Pistorius (26) staat vanaf 3 maart volgend jaar te recht wegens moord op zijn vrien din Reeva Steenkamp. De recht bank, waar een emotionele Pisto rius gisteren verscheen, heeft dat bekendgemaakt. Het proces zal iets meer dan twee weken duren. Oscar Pistorius gisteren voor de rechter in Pretoria. foto EPA door onze correspondent Mathijs Rotteveel NEW YORK - Belaagd door een hor de journalisten meldde Heieen Mees zich van gisteren bij de New Yorkse rechtbank. Zweeg de econo me en publiciste een maand gele den nog over haar stalkingzaak, de ze keer greep haar advocaat Ira London (82) de gelegenheid aan om terug te slaan. Willem Buiter zou volgens advocaat Ira London Heieen Mees na de aanklacht nog actief hebben benaderd Tsjechië en Praag Rondreis Roemenië 1 - boekcode 1134 8 daagse busreis Vertrek: 6 sept Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner 2x stads wandeling Praag o.l.v. een gids Stadswandeling Dresden o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 11 daagse busreis Vertrek: 20 sept, 18 okt, 8 nov Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 10x diner Gids gedurende 6 dagen in Roemenië Rit met paard en wagen Bazna inclusief wijn Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €50,- korting per 2 pers. op vertrekdatum 6 sept! Van 389,- voor 364,- p.p. Boekcoda 1134 11 daagse busreis Vertrek: 20 sept Inclusief: 10 overnachtingen 10x ontbijt lOx diner Bootovertocht Rodbyhavn - Puttgarden Stadsrondrit en - wandeling Vilnius, Riga, Talinn o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 10 daagse busreis Vertrek: 2 sept, 14 okt, 15 nov Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €70.- korting per 2 pers. op vertrekdatum 2 sept! Van 649,- voor 614,- p.p Ontdek Magisch Marokko Rondreis Noordkaap 22 daagse busreis Vertrek: 23 sept, 14 okt Inclusief: 21 hotelovernachtingen 21x ontbijt 21x diner Nederlands sprekende gids op dag 6 t/m 16 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 15 daagse busreis Vertrek: 9 sept Inclusief: 14 overnachtingen 14x ontbijt 14x diner Bootover tochten Excursie Noordkaap incl Noordkaapcertificaat Excursie Lofoten Stadsrondrit Helsinki o.l.v. een gids Stadsrondrit OsIq o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar In prijs verlaagd! Van 1249,- voor 1249,- Nu €300,- korting per 2 per», op vertrekdatum 9 »ept!" Van 1449,- voor 1299,- p.p 14 okt Van 1Z99,- voor 1149,- Panjs 3 dgn - Vertrek: 6 sept^8 okt, 8 nov Brussel, Brugge en Antwerpen 4 dgn - Vertrek: 30 aug, 20 sept, 18 okt In prijs verlaagd Eisenach Thüringer Wald 4 dgn - Vertrek: 20 sept, 11 okt Bierfeest Volksfest Stuttgart 4 dgn - Vertrek: 27 sept, 11 okt Berlijn en Polen 5 dgn - Vertrek: 7. 21 okt jj Bohemen en Praag 5 dgn - Vertrek: 23 sept Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v boeking van 2 personen Exclusief rtSj i excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking 'Gebruik tijdens hel boeken boekcode 1134 en uw korting wordt automatisch verrekend. Kortingen zrjn reeds in de pn|S ver- P ff f'WeO, til rekend. Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 2008-2013 en 2708-2013. Tt,,.,,..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7