Seizoensopruiming t* V Proef in Gouda nu in meer tehuizen 'Buurt voelt veilig, land juist niet' Laatsle plaatsen op diverse reizen! stipreizen.nl/actieitaliestip 1 Onze rondreizen met éxtra korting: BINNENLAND 5 PK r L" ««aSjC-y-ü COUDA - De Goudse zorgorganisa tie Vierstroom gaat de familie en kennissen van al haar bewoners in alle vestigingen er nadrukkelijk op wijzen dat zij vier uur per maand mantelzorg horen te ge ven. Dit heeft de organisatie beslo ten na een succesvol experiment op drie vestigingen. Meer dan 80 procent van deze naasten ging direct akkoord met het doen van de vereiste mantel zorg, 15 procent deed dit na enige discussie. In die vier uur of meer hielpen ze bij diverse handelin gen in het dagelijks leven. Vol gens de zorginstelling is het wel zijn van de bewoners hierdoor 'substantieel toegenomen.' Aan vankelijk wilde de zorginstelling familie verplichten mee te hel pen. „Maar juridisch kan nie mand hiertoe worden verplicht", zegt bestuursvoorzitter Jeroen van den Oever. Hij vindt het wel 'de morele verplichting' van dier baren om bewoners te bezoeken en te helpen. Doen ze het niet, dan volgen echter geen sancties. Tijdens het experiment werden achttien nieuwe cliënten aange meld. Familieleden van één van hen besloot een ander tehuis te zoeken voor hun naaste toen zij hoorden van de gewoonte dat bij Vierstroom de familie mantelzorg geeft. Volgens Actiz, de brancheor ganisatie van verpleeg- en verzor gingshuisondernemers zijn veel zorgorganisaties in gesprek met cliënten en hun familie over hoe ze het welzijn in de instelling kunnen verbeteren. Actiz vindt dat een positieve ont wikkeling. Staatssecretaris Van Rijn (zorg) noemt het 'winst' dat het welbevinden van bewoners tij dens het experiment lijkt te zijn gestegen. Brieven gevonden bij monument Nicky Een passant heeft afgelopen weekeinde een brief gevonden bij het monument voor de in 1998 vermoorde Nicky Verstap pen op de Brunssummerheide. Het is al de vierde brief die de afgelopen week is gevonden. De politie maakte dat gisteren bekend, maar wil niets zeggen over de inhoud. Het monu ment is de vorige week ook be klad, met verf en met pur- schuim. Dat begon op 11 augus tus, de dag waarop het n-jarige jongetje op de Brunssummer heide werd vermoord tijdens een jeugdkamp. Een dader is nooit gevonden. Dak supermarkt stort in na wolkbreuk Door hevig noodweer is het dak van een filiaal van supermarkt Al- bert Heijn in het Groningse Winschoten gisteren deels inge stort. Daarbij zijn geen slachtof fers gevallen. Het instorten van het dak gebeurde volgens de brandweer niet erg snel, zodat personeel genoeg tijd had om de supermarkt te ontruimen. De brandweer kreeg diverse mel dingen van ondergelopen straten, huizen en kelders in Winschoten en omgeving. Het water stond in sommige straten ongeveer een halve meter hoog. Riolen en wc's konden het vele water niet aan en stroomden over. Efteling gaat achtbanen scherper controleren De Efteling controleert sinds afge lopen weekeinde handmatig de veiligheidsbeugels van alle achtba nen. Aanleiding is een fataal onge luk vorige maand in de Verenigde Staten waar een vrouw uit een achtbaan werd geslingerd, omdat een veiligheidsbeugel los zat. Tot dusver werden alleen de beugels van de houten achtbaan Joris en de Draak met de hand gecontro leerd, die van de Bobbaan, Py thon, Vogelrok en Vliegende Hol lander worden voortaan ook ge controleerd. Om te voorkomen dat wachttijden toenemen wordt extra personeel ingezet, aldus de woordvoerder. Actie nodig tegen hooikoortsplant Door de hooikoortsplant ambro sia te vernietigen, kunnen we er met zijn allen voor zorgen dat het hooikoortsseizoen niet onnodig lang duurt. Dat meldt de Neder landse Voedsel- en Warenautori teit (NVWA) maandag. Het hooi koortsseizoen kan zomaar twee maanden langer duren als de ver spreiding van de pollen van de plant niet wordt voorkomen. Rond deze tijd loopt het bloeisei- zoen van de grassen ten einde. Hooikoortsdeskundige Arnold van Vliet (Wageningen universi teit) verwacht dat de hooikoorts veroorzaker ambrosia eind van de maand gaat bloeien. neer zij bijvoorbeeld koken voor de groep, heb ik meer tijd om met de bewoners door te brengen." Hij glimlacht. Eén van de bewoon sters denkt nu dat hij haar man is: „Ze wordt helemaal gelukkig als ik naast haar op de bank zit en haar hand even vasthou." Een kleine moeite, vindt Remmerswaal, maar wel fijn als er tijd voor is. „En als ik mijn benen uit mijn lijf ren om bewoners naar bed te brengen is het ook goed om te weten dat ie mand in de woonkamer een oogje in het zeil houdt." Dat blijkt uit de Volgens Neder land-monitor van verzekeraar Achmea, in samenwerking met deze krant. Driekwart van de 2.200 ondervraagden is negatief over het saamhorigheidsgevoel (72 procent) en de omgangsnor men (78 procent) in ons land. Over de veiligheid en sociale cohe sie in de eigen omgeving bestaat juist een positief beeld. Meer dan de helft van de Nederlanders vindt dat het de goede kant op gaat met de eigen buurt en straat. Inwoners van Overijssel, Zeeland en Gelderland zijn op dat vlak het meest tevreden. Noord-Brabant, Utrecht en Flevoland zijn het minst positief. In 2011 is dit tegenstrijdige beeld ook al eens naar voren gekomen, zegt Sjak van Nieuwkuijk, die zich als risico- en preventie-ex pert bij meerdere verzekeraars be zighoudt met onderzoek naar vei ligheidsbeleving. „Het blijft gissen naar waarom Ne derlanders hun eigen omgeving anders ervaren. Maar als je kijkt naar wat er dagelijks aan bericht geving uit binnen- en buitenland komt, is het logisch dat burgers zich meer zorgen maken over de ontwikkeling van ons land. Ter wijl ze in eigen omgeving ook niet altijd zien wat daar precies gaande is." DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 Itali Rondreizen T "sgjlr i Prij/en p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. flf Hpl tYl nif) - "J O X. W- De kortingen rijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. *-'/ ///Cl CZC/ UC_> ZZZ Meer dan 80 procent van de naasten wilde wel vier uur mantel zorg geven, 15 procent pas na enige discussie BRUNSSUM WINSCHOTEN KAATSHEUVEL UTRECHT APELDOORN - Een meerderheid van de Nederlanders vindt dat de veilig heid in ons land zich in de verkeer de richting ontwikkelt. Daarente gen zijn burgers wel optimistisch over de veiligheid en omgangsvor men in de eigen buurt. Het ingestorte dak in Winschoten foto Catrinus van der Veen/ANP Rondreis Toscane Totaal van £519 - «o% nu v.a. 467 8 dagen naar o.a. Pisa, Florence, Sieno en San Gimignano, zie slmreuen.nl/ittos Rondreis Cinque Terre-Toscane-Venetiëvan £-535 - »o% nu v.a. 481 8 dagen naar o.a. CingueTerre, Florence. Padova. Venetië en Verona, zie stipreuen.nl/itcfv Rondreis Rome-Florence-Venetië van £4^9 ,0* nu v.a. 575 8 dagen naar o.a. Florence. Siena, Rome.Assisi, Venetië en Verona, zie stipreuen.nl/itrfa let op; zolang de voorraad strekt en VOL VOL! We behouden ons hel recht voor om de korting gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe online boekingen. Rondreis Rome-Sorrento-Napels van £.359 - nu v.a. 359 8 dagen naar o.a. Pompei. Sorrento, Napels, Rome en Monte Cossino, zie stipreizen.nl/itrsn Stedenreis Klassiek Rome (0,l«. Rome-kenner) van C3S9 -10% nu v.a. 512 6 dagen naar o.a. het Colosseum, de Trevifontein en Vaticaanstad, zie strpreizen.nl/itklr Voor een totaaloverzicht zie stipreizen.nl/actieitolie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5