1 V-tV#; Motorcrossers zitten nog steeds om een terrein verlegen Rozen als ode aan 'strandliefde' ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Openluchtspektakel op de Grote Markt in Hulst met stadhuis als indrukwekkend decor. ROZENTAPIJT HULST - Opnieuw moeten de op voeringen van een historisch openluchtspel het hoogtepunt worden van de komende Hulster Vestingdagen. Na het spektakel van vorig jaar aan de Nieuwe Bier kaai is toneelgroep Camere van Rhetorice De Transfiguratie een nieuwe uitdaging aangegaan. De Grote Markt wordt over de volledi ge breedte een natuurlijk podium met het stadhuis als indrukwek kend decor. Met het orkest The Young Ones, veertig figuranten en enkele Spaanse soldaten te paard zijn er al met al bijna negentig mensen bij de voorstelling betrokken, re kent Piet Ivens van de Transfigu ratie voor. Met Wilfried Vlassen- rood schreef hij het openlucht spel Opstand in de stad. Toeschou wers zullen enkele oude Hulsten aren van vorig jaar herkennen. Al leen leven ze nu niet onder bezet ting door Staatse troepen, maar door de Spanjaarden. Chayenne de Theye, die vorig jaar indruk maakte met een song uit Jesus Christ Superstar, is er ook weer bij. Dit keer met muziek uit Les Miserables. Al is het niet ze ker dat ze vanwege haar gezond heid alle vijf optredens redt. Haar vervangster is dan Nina Schol- tens. „Het verhaal vertelt het leven in Hulst rond 1596, als de bevolking in opstand komt tegen de Spaan se bezetters", vertelt Piet Ivens. „De Spaanse soldaten werden overal ingekwartierd en roofden van alles. Toen er uiteindelijk geld kwam werden ze in aparte barak ken ondergebracht." Opdat iedereen het goed kan zien, wordt op de Grote Markt een tribune gebouwd met 400 zit plaatsen. De voorstellingen zijn zaterdag 24 augustus om 14.30, 16.30 en 21.00 uur en zondag 25 au gustus om 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. De Vestingdagen hebben ook nu weer een heleboel vertrouwde in grediënten, zoals de braderie, rom melmarkt, oude ambachten, ver schillende demonstraties en muzi kale optredens. Nieuw is een Schildenkwis. Ver spreid over bedrijven in de Gent sestraat zijn in totaal 21 schilden uitgestald. Aan de bezoeker om uit te zoeken welke kern in de ge meente Hulst bij welk schild hoort. Er zijn negen oorspronkelij ke wapens. De rest is ontworpen door Toine Schreurs, die ook met Patricia Buijse de één meter hoge en 60 centimeter brede schilden heeft geschilderd. „We willen graag ook de kernen betrekken bij de Vestingdagen", zegt bezoekers- manager Monique de Bruyn. „Hulst is meer dan alleen de ves tingstad." Wie eens legaal in de haven bij de Nieuwe Bierkaai wil duiken kan zaterdag- en zondag gratis mee doen met de demonstratie sup- pen (peddelen op een surfplank). Met de aanmeldingen voor de vis- bakwedstrijd op zondagmiddag loopt het nog geen storm. De orga nisatie stelt de vis beschikbaar. Deelnemers moeten alleen zelf hun kookspullen meenemen. Aan melden kan bij de VW. Met Theater Mest halen de Ves tingdagen een bijzondere act bin nen. Een middeleeuwse chirur gijn en zijn onnozele assistent trekken door de binnenstad om met veel humor hun geneeskun sten te vertonen. Ferket-vijftal met expo in 't Kerkje Van 31 augustus tot en met 7 september 2013 houdt de fa milie Ferket in 't Kerkje van Waterlandkerkje een expositie. De artistieke familie telt acht kinderen: geboren in Graauw en Langendam en later ver huisd naar Aardenburg. Paula, Jeanne, Anjes, Staf en Paul la ten in 't Kerkje hun werk zien. Elke dag open van 13.00 tot 16.30, van dinsdag tot zaterdag. Zwemvierdaagse trekt 127 deelnemers De zwemvierdaagse van de Sas- se Zwem- en PoloCIub De Bruinvis kende gisteravond een goede start met 127 deelne mers. Vanavond kan ook nog worden ingeschreven in het zwembad van Sas van Gent, vanaf 17.00 uur. Medaille-uitrei king is donderdag. De Bruinvis houdt vrijdagavond ook nog een jeugd-estafette spelletjes- toernooi voor basisscholieren. Info-avond tijdelijke rotonde bij Hoek Fietsers kunnen nog wel van Philippine naar Hoek rijden en andersom, als de tijdelijke ro tonde in de N61 bij Hoek ko mende maandag klaar is. De verkeerssituatie ter plekke ver andert wel. De dorpsraad Phi lippine houdt hierover van daag vanaf 19.30 uur in De Kaaie een info-avond. De tijde lijke rotonde is nodig voor de aanleg van een fietstunnel. Concert OKK in hof van De Okkernoot Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst Groede-Schoon- dijke geeft vanavond, dinsdag, een concert in de tuin van woonvoorziening De Okker noot. Onder leiding van diri gent Freddy Van Laer willen de muzikanten de zomeravond voorzien van een mooie klank kleur. Het tuinconcert bij De Okkernoot, de Prins Bernhard- straat 2, begint om 19.30 uur. Afvalverwerker Beelen gaf toe stemming aan het bestuur van het Finlandcircuit om voor de twaalfde keer zo'n zestig verstan delijk gehandicapten een 'Special Day' te bezorgen. Beelen kocht het terrein om er een hypermodern recyclingsbe- drijf bouwen, dus moesten de mo torcrossers begin dit jaar 'hun' ter rein verlaten. „Er is nog steeds geen zicht op een nieuwe stek", zegt voorzitter Ronald Lippens van motorcrossvereniging MX.point.Finlandcircuit ZVL. „We hebben Beelen en Zeeland Seaports gevraagd of we het ter rein in beheer mochten houden tot het moment dat Beelen daad werkelijk gaat bouwen. Maar we kregen helaas nul op het rekest. Ondertussen bespeuren we in de polders wel steeds meer wildcros- sers." Lippens heeft stille, en misschien wel ijdele hoop dat de Special Day van gisteren Beelen nog op ande re gedachten brengt. Zicht op een nieuw motorcrossterrein is er na melijk nog helemaal niet. En dus richtte de organisatie van de verwendag voor de gehandicap te motorliefhebbers het terrein gisteren met gemengde gevoelens in. Alle spullen die sinds februari in een container werden bewaard, mochten voor een dag weer wor den uitgepakt. „Op deze manier zoeken we de emoties natuurlijk nogal op. Maar met dit evene ment gaan we zeker door. Dat hoeft niet per se hier, dit kan over al", zei Lippens. De enthousiaste bijrijders van pro minente Belgische zijspanrijders hadden helemaal geen oog en oor voor de onzekere situatie van de Zeeuws-Vlaamse motorcrossers. Want ook al reden zij maar stap voets over het terrein, ze gierden het uit van plezier. En de gevaarlij ke capriolen van het FMX4ever-team tijdens een de monstratie werden met de nodige oeh's en aah's van commentaar voorzien. DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 veroveren stad door Eugène Verstraeten Repetitie voor het openluchtspel dat tijdens de Vestingdagen in Hulst vijf keer wordt opgevoerd op de Grote Markt. Een tribune biedt plaats aan 400 toeschou wers. foto Camile Schelstraete Jt. KNOKKE - Een hart gemaakt van 3116 rozen sierde gistermiddag het strand van de Belgische badplaats, Knokke ter hoogte van het Casino. De 'strand- rozen' waren gemaakt door vrijwilligers om 'de liefde extra in de verf te zet ten'. De cartoon 'Liefde is...' staat dit jaar centraal op het Cartoonfestival bij het Casino. Het leek de organisatie daarom gepast een ode aan de liefde te brengen met een rozentapijt. Door de rozen in de vorm van een hart in het zand te steken kwam de boodschap goed over. De opbrengst van de papieren rozen, die gisteravond zijn verkocht, is voor ver eniging Kindergeluk, foto Peter Nicolai WATERLANDKERKJE SAS VAN GENT PHILIPPINE SCHOONDIJKE door Raymond de Frel WESTDORPE - Voor een keer klonk er gistermiddag weer geronk van motoren op het Finlandcircuit op de Axelse Sassing. I Voor de twaalfde Special Day mocht het eerder dit jaar gesloten Finlandcir cuit voor één keer weer gebruikt worden, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57