Groentetas Zilte hof is al toe aan uitbreiding Gildefeesten voor het eerst op nieuwe plek Informatiecentrum Zwin gewijd aan zand Provincie ontdekt scheurtjes in stalen brugdekken Zeelandbrug 24 ZEEUWS-VLAANOEREN VESTINGDAGEN HULST Dat is reden om het aanbod uit te breiden naar bedrijven in de re gio. Gijs van den Berg, projectlei der van het Voorlichtings- en Op leidingscentrum Glastuinbouw van Dethon: „Wekelijks halen nu een kleine honderd mensen een groentetas op en dat worden er snel meer. Steeds meer bedrijven stimuleren een gezonde levens stijl en daar past de groentetas met verse groenten uit Zeeuws-Vlaanderen uitstekend bij. In de tas zitten ook twee re cepten van Edwin Vinke. Dat maakt het voor veel mensen nóg aantrekkelijker." Vanaf deze week levert Dethon ook groentetassen aan bedrijven, mits zich minstens tien mensen voor acht of zestien weken opge ven voor de tas. Er zijn al gesprek ken gevoerd met ZorgSaam, met drieduizend werknemers de grootste werkgever in de regio. En ook Dow Benelux heeft al be langstelling getoond. Dethon bezorgt de tassen op vrij dagmiddag. De groentetas werd enkele maanden geleden geïntro duceerd. Hij wordt gevuld met groenten en kruiden van Telers vereniging Terra Scala, waarbij vijftien landbouwers en de drie tuinders uit het glastuinbouwge bied in de Kanaalzone zijn aange sloten. Bedrijven kunnen zich aanmel den via info@ziltehqftas.nl Toch viert het kanaaldorp ko mend weekend weer feest. Voor heen was Groenoord het centrum van alle activiteiten, maar die loca tie is aan de brede school Het Mo zaïek toebedeeld. Na lang soebat ten werden het stichtingsbestuur en de gemeente Terneuzen het november vorig jaar eens over een nieuwe stek: het Minister Le- lyplein. Dat was op het nippertje, omdat het boeken van artiesten juist in die periode moet gebeuren. „Het is een hele ommezwaai, die er voor heeft gezorgd dat we een an dere invulling moesten geven aan alle buitenactiviteiten en hogere kosten moesten maken voor ande re faciliteiten", laat het stichtings bestuur weten. Maar, de feestvierdaagse gaat wel 'gewoon' weer door. Die begint donderdagavond met een kinder modeshow en een optreden van The Rebels. Op vrijdag mag de basisschool- jeugd zich uitleven met spelletjes. Tina Rosita zingt voor de Sluiskil- se senioren, 's Avonds zorgen de Lawineboys voor een après-ski- sfeer. Zaterdag start voor de tweede keer een motortoertocht bij de Gildetent. Vrijwilligers van het pontje Sluiskil zetten de tweewie- Iers over het Kanaal. Wandelaars kunnen hun hart ophalen met een familiespeurtocht, 's Middags zijn er spelen, zoals gaaibollen. Voor het eerst wordt er ook een paintballtoernooi gehouden. Tijl Damen verzorgt vanaf 14 uur een kindershow. Daarna is er een Dik ke Bandenrace. Coverband The Glitz speelt in de avond rock- 'n-roll-liedjes. Zanger Sam Gooris sluit zondag de Gildefeesten af, maar niet na dat Big Willem een superbingo heeft geleid en koopjesjagers van af 12.00 uur over de rommelmarkt hebben gestruind. Wandelaars en fietsers moeten vanaf dat informatiepunt de Zwin bosjes en -polders in het Neder landse deel van 't Zwin ontdek ken, hoopt de gemeente Sluis. Het op initiatief van natuurvereni- ging IVN gerealiseerde Brillenpad vertrekt ook vanaf de parkeer plaats bij het informatiecentrum. Het 'zandcentrum' verwijst, ook in bouwstijl, naar het binnenkort te bouwen Vlaamse bezoekerscen trum aan de andere kant van het Zwin. In het Vlaamse centrum staan de flora en fauna van het Zwin centraal. De Vlaamse over heid, die ook drie vogeleilanden nabij het bezoekerscentrum liet aanleggen, investeert zo'n 16 mil joen euro in het nieuwe centrum. Zo'n klap geld heeft Sluis niet te besteden. Maar voor twee ton ver rijst een 'hangar' waarin het ver haal over zand in al zijn verschij ningsvormen en toepassingsmoge lijkheden wordt verteld. De zandtentoonstelling is een waardevolle aanvulling op het luxe Vlaamse centrum, verwach ten Sluise bestuurders. Daardoor zal gedurende zo'n an derhalve dag, vanaf zaterdag 7 sep tember 6.00 uur tot zondag 8 sep tember 16.00 uur ernstige ver- keershinder optreden. Inspectie vanaf de onderzijde van de brug dekken heeft begin dit jaar scheur- indicaties aan het licht gebracht. Op basis van de inspectieresulta ten zal zo nodig een reparatieplan worden opgesteld en uitgevoerd. Tevens zullen zo nodig in het be wuste weekeinde al noodrepara- ties worden uitgevoerd. Begin juli heeft Provincie Zeeland overleg gevoerd met betrokke nenen diverse instanties om tot een uitvoeringswijze te komen die zo min mogelijk overlast met zich meebrengt. De scheep vaart kan zaterdags slechts van vier brugopeningen gebruikma ken: 6.00 uur, 10.00 uur, 14.00 uur en 18.00 uur. Op zondag draait de brug vanaf 10.00 uur weer als van ouds. Vrachtwagens, bussen en personenauto's met aanhangwa gen of caravan en vrachtwagens kunnen tijdens de inspectie geen gebruik maken van de Zeeland brug. Er zal een omleidingsroute via de Oosterscheldekering wor den aangegeven. Op zaterdag zal vanaf 6.00 uur tot 8.00 uur de ge hele brug voor alle verkeer wor den afgesloten. Op zondag is dat het geval tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Hulpdiensten kunnen wel van de brug gebruik blijven maken. Bij slecht weer worden de werk zaamheden één week uitgesteld. door Wout Bareman TERNEUZEN - De wekelijkse groen tetas van de Zilte hof, een initiatief van sterrenkok Edwin Vinke van De Kromme Watergang, Telersvere niging Terra Scala en Dethon, is een groot succes. door Raymond de Frel SLUISKIL - Een traditioneel feest voortzetten op een nieuwe locatie is geen sinecure. Tel daar een steeds krapper budget bij op en de organisatie van de Gildefeesten in Sluiskil komt tot de slotsom dat het er allemaal niet makkelijker op is geworden. RETRANCHEMENT - Er komt een on bemand informatiecentrum gewijd aan het thema zand op de plaats van voormalig bezoekerscentrum 't Zwin in Retranchement. Opstandelingen door René Schrier COLIJNSPLAAT - De provincie heeft scheuren ontdekt in de beweeg bare stalen brugdekken van de be weegbare basculebruggen van de Zeelandbrug. Om de exacte schade vast te kunnen stellen, moet er een nadere inspectie ko men. Daartoe moet het asfalt wor den verwijderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56