ZEEUWS-VLAANDEREN wielen Tandarts Woningbrand almanak Toename aantal aanvragen verwacht door groeiende werkloosheid en reorganisatie geestelijke gezondheidszorg. Alex Pastoor weet hoe het werkt www.pzc.nl/zeelandceboekt Daan van Driel ving zijn hele leven in een dagboek TERNEUZEN - Buurtbemiddeling in Terneuzen is met een 'plus-certifi- caat' beloond door het landelijke Centrum voor Criminaliteitspre ventie en Veiligheid (CCV). De speciale onderscheiding is slechts toegekend aan vier van de 161 in Nederland bestaande buurtbemid delingsprojecten. Buurtbemiddeling in Terneuzen heeft de erkenning te danken aan het hoge aantal geslaagde bemid delingen, aldus coördinator Anja Rijlaarsdam. Terneuzen zit met een 'slagingspercentage' van ruim zeventig procent behoorlijk bo ven het landelijk gemiddelde. Dat ligt op zo'n zestig procent. Vrijwil ligers die helpen bemiddelen, doen hun werk goed in Terneu zen, geeft Rijlaarsdam als één van de redenen aan. Wat volgens haar zeker ook een positieve rol speelt, is dat 'men sen in Terneuzen nog altijd meer verbanden met elkaar hebben dan in grotere plaatsen'. „De onderlin ge samenhang is hier toch ster ker." De Zeeuwse mentaliteit helpt eveneens mee, is de stellige indruk van Rijlaarsdam. „Af spraak is afspraak." Buurtbemiddeling in Terneuzen bestaat vijf jaar. In die tijd zijn jaarlijks gemiddeld honderd be middelingen uitgevoerd. Zaken worden doorgegeven door de poli tie, de gemeente en woningcorpo raties. Of mensen kloppen zelfbij buurtbemiddeling aan. Rijlaars dam: „Mensen moeten er bij bu renruzie eerst zelf uit zien te ko men. Lukt dat niet, dan komen wij in beeld. Slagen wij ook niet, dan zijn instanties aan de beurt om op te treden." Geluidsoverlast is met stip num mer één op de lijst van ergernis sen. Slecht tuinonderhoud scoort in Terneuzen relatief hoger dan in grotere plaatsen, omdat mensen er vaker een tuin hebben. Voor het eerst dit jaar is het Rijlaars dam opgevallen dat het weer ook van invloed is. „Ik geloofde daar nooit zo in, maar met deze war me zomer merk je het, mensen zitten meer buiten." Buurtbemiddeling in Terneuzen - en sinds twee jaar ook in Hulst - voorziet in 'een vraag' die eerder zal stijgen dan dalen, meent Rij laarsdam. Ze noemt als oorzaken: de toenemende werkloosheid en de reorganisatie van de geestelijke gezondheidszorg (ggz). „Werklo zen zijn vaker thuis en kunnen zich sneller ergeren aan buren. En wat betreft de ggz, meer mensen met geestelijke problemen komen in gewone buurten wonen. Dat vraagt aanpassing." Buurtbemiddeling Terneuzen telt nu 2i bemiddelaars. Wie ook wil helpen, kan contact opnemen via buurtbemiddeling@terneuzen.til of 06-20260665. SLUIS - In een huis aan de Hoote- gemstraat in Sluis is maandag rond 3.30 uur brand uitgebroken. De brandweer rukte uit met twee blusvoertuigen en een hoogwer ker. Vermoedens dat er iemand aanwezig was, bleken ongegrond. Executieverkoop Ze wonen al jaren naast elkaar, die twee Vlissingse stellen, maar nu zou het er eindelijk eens van komen om elkaar beter te leren kennen. En waar kan dat beter dan aan tafel? De gastheer zorgde voor het diner, zijn tafelgast stónd er echter op dat zij voor het dessert zou zorgen: crème caramel met een caramel- koek. Met de nadruk op caramel. Héél zoete caramel. Glunderend keek de maakster toe hoe het glazuur haar buren van de tanden spatte. Die weten inmiddels ook waarom: zij is tandarts. DINSDAG 20 augustus 2013 SPORT buurtbemiddeling Pluim voor door Harmen van der Werf IT' f*f 1 An TERNEUZEN - Dat hoefde Terneuzenaar Gert-Jan van der IVI IJ IUU1 U UJ-' Waal geen twee keer te zeggen tegen Robbe, Sam, Lieke en Evi (van links naar rechts op de foto). 'Kleuren maar', riep hij en het kwartet ging meteen driftig aan de slag met de motorkap van zijn Ford Escort. Hun kunstige ge kras trok meteen veel bekijks. Het grijze blik uit 1986 heeft volgens Van der Waal zijn beste tijd wel gehad en kon ook wel een kleurtje gebruiken. Een restje school- bordverf was genoeg voor een paar uur kinderplezier. Na een regenbui krijgt de auto weer een nieuwe 'look'. Van der Waal speelt met de gedachte om zijn hele auto om te toveren tot een rijdend krijtbord, foto Raymond de Frel Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeunwaarder.nl Belastingdienst Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53