Lekkere hangplekken tussen gekleurde thema's Alert!: Gooi jonge vechtersbazen en vandalen van het eiland af SCHOUWEN-DUIVELAND 25 zierikzee - De collectie op de benedenverdieping van de nieu we bibliotheek is verdeeld in vier thema's, die elk een kleur heb ben. Onder 'literatuur en cultuur' (paars) worden naast literaire ro mans onder meer Engelse boe ken, boeken over kunst, bladmu ziek en boeken over Zeeland en reizen geschaard. In de categorie 'young' (zwart) zijn de boeken op te delen in C-boeken (12-14 jaar) en D-boe- ken (14-18 jaar). „Die categorie is sterk in opkomst. Wij hebben daar ook veel in geïnvesteerd", zegt Cathy de Vries. Behalve bij voorbeeld boeken over rij-exa- men en boeken die nodig zijn voor school, wordt vooral gemikt op lekker lezen. „De nadruk ligt op 'lezen is leuk', de rest komt dan vanzelf." Categorie drie (rood) is samen te vatten, onder de noemers 'span nend en actief. Detectives en thrillers, maar ook boeken over criminaliteit, waargebeurde verha len en boeken over sport en hob by vallen in de rode categorie. De vierde (groene) groep heet 'liefde en leven' en omvat romantische boeken maar ook bijvoorbeeld boeken die gaan over gezondheid, opvoeding, wonen en natuur. Op de bovenverdieping (bereik baar met de lift of per trap) zijn al le jeugdboeken (voor kinderen van o tot 12 jaar) weggezet. Veel aandacht voor speelse kasten en lekkere hangplekken. Dat laatste lijkt ook op te gaan voor de grote leestafels beneden, zegt Cathy de Vries. „We hebben mensen die da gelijks even de krant komen le zen. Die zitten straks veel rusti ger. Hier zaten ze toch wat in de loop." Het nieuwe pand is ook bij uit stek geschikt voor bijzondere acti viteiten, zoals lezingen en (school)projecten. Dat gebeurde nu ook al, maar het breidt zich uit. „Werkenderweg proberen we nieuwe dingen op te zetten." Volgens fractievoorzitter )os Beije kunnen burgemeesters sinds 1 ja nuari 2012 mensen die zich heb ben misdragen zo'n gebiedsver bod opleggen. „Zo voorkom je dat iemand die vrijdagavond vernie lingen heeft gepleegd of voor ern stige overlast heeft gezorgd, dit de volgende dag of een paar dagen la ter weer kan doen", zegt Beije. „De maximale termijn voor een gebiedsverbod is twaalf weken, dat is lang genoeg om iemand de hele zomervakantie van het ei land te gooien. Dat is precies wat je wil bereiken." Beije heeft naar eigen zeggen de afgelopen weken een 'toernee' ge maakt in Renesse. Met name hore- ca-ondernemers vertelden hem dat 16- en 17-jarigen die op vakan tie zijn in Schouwen soms meer dere malen de fout in gaan. „Met een gebiedsverbod kunnen deze mensen van het eiland worden af gestuurd en krijgen de ouders bo vendien een brief van de burge meester op de deurmat." Beije heeft via schriftelijke vragen bij het college van B en W geïnfor meerd of het beleidsinstrument van het gebiedsverbod al wordt toegepast. Mocht het zo zijn dat de burgemeester al eens van de mogelijkheid gebruik heeft ge maakt, dan wil Alert! graag weten voor welk vergrijp dit was. Volgens Beije kan een gebieds- voorwaarde wettelijk gezien al leen onder bepaalde voorwaarden worden ingesteld. Zelf denkt hij met name aan vergrijpen die ern stige overlast jegens anderen ople veren. Concert van Aart en Helma Kot Aart en Helma Kot uit Scha- rendijke verzorgen vrijdag 23 augustus een concert in de hervormde kerk van Burgh-Haamstede. Aart Kot studeerde orgel bij Feike As- ma en Stoffel van Viegen. Mezzo-sopraan Helma Kot is autodidact. Op het pro gramma onder meer Mo zart. Aanvang 20.00 uur. Sursum Corda zingt in Bethlehemkerk Koor Sursum Corda treedt zaterdag 24 augustus op in de Bethlehemkerk in Scha- rendijke. Na het concert wordt koffie en thee geschonken en kun nen bezoekers de schilde rijen van Jopie Minnaard en de aquarellen van Adriaan van der Valk bekijken. Het concert begint om 14.00 uur. Rugvin klaar voor vijfde bruinvisscan Stichting Rugvin maakt zich op voor de vijfde bruin vistelling op de Oosterschel- de. Het veldonderzoek waar in met negen boten de Oos- terschelde wordt uitge kamd, stond gepland in juni, maar werd wegens te harde wind afgeblazen. Nu richt Rugvin zich op het week end van 31 augustus en 1 sep tember. Luikse markt op het Hatfieldpark Op het Hatfieldpark - schuin tegenover het ge meentehuis - in Zierikzee wordt vrijdag 23 augustus een Luikse markt gehouden. De markt biedt voor elk wat wils; braderie, rommel markt, eten, drinken, ver maak voor kinderen en nog veel meer. De Luikse markt begint om 10.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Fietstocht voor vrouwen Schouwen De Vrouwen van Schouwen openen het seizoen met een fietstocht op dinsdag 27 au gustus. De tocht gaat om 11.30 uur van start bij dorps huis De Schutse in Burgh- Haamstede. In Zierikzee wordt de Museumhaven be zocht en brengen de vrou wen een bezoek aan voorma lige gevangenis het Graven steen. DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 In het oude pand wordt volop gepakt. Linksachter is Cathy de Vries aan het werk. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse RENESSE - De gemeenteraadsfractie van Alert! pleit voor het toepassen van de mogelijkheid om jonge va kantiegangers die danig over de schreef gaan, een gebiedsverbod op te leggen voor de gemeente Schouwen-Duiveland. AGIN TIMMERMANS GERECHTSDEURWAARDERS Op 14 augustus 2013 heeft toegevoegd kandidaat-gerechtsdeurwaarder S.Geluk te TILBURG op verzoek van de heer Francisco German Ramirez wonende te Renesse, gemeente Schouwen Duive- land, bij exploot aan mevrouw Johanna Esselina Maria Riet, geboren 13 juni 1952, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de beschikking d.d. 5 augustus 2013 van de Rechtbank Rotterdam te Rotterdam waarin onder meer de echtscheiding tussen beide par tijen is uitgesproken. Geschiedende deze bekendmaking ter voldoening aan de voorschriften der Wet. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel. 0113-246333 Ref: LG130874 BURGH-HAAMSTEDE SCHARENDIJKE BURGHSLUIS ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE De Vlasdag in Dreischor wordt vol gend jaar voor de dertigste keer ge houden. Afgelopen zaterdag vond het vlasfeest voor de 29ste keer plaats. In de krant van maandag stond per abuis dat volgend jaar de veertigste editie wordt gevierd, maar de eerste stamt uit 1984.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47