vl Najaarscampagne om Zeeland te promoten Voetbalmuseum ZEELAND 23 commentaar Zeeuws-Vlamingen maken een ommetje om in België goedkoop te tanken. Wij volgen het voorbeeld en rekenen af met een hardnekkig gerucht. Brief van or Emergis aan raad van toezicht Wandelen met persoonlijk opbouwplan Vrijspraak voor bezit van pornofoto's Eli \+r e goedkoopste benzi ne is vlakbij te vin den, in België, waar Zeeuws-Vlamin gen en masse tanken. Ondanks het ver haal dat de Belgische benzine slecht van kwaliteit zou zijn en pomphou ders in Zeeuws-Vlaande- ren wel wat sup port zouden kun nen gebruiken. „Ik heb wel te doen met de pomphou ders aan de grens. Ik zeg eerlijk, dat als ik geld genoeg zou hebben, dan zou ik in Hulst tanken, om de pomp- h o u - ders te steunen, maar ik heb een stude rende dochter in Nijmegen, die veel geld kost, zo'n 500 euro per maand. Ik tank dus meestal hier bij Kemzeke voor twintig euro cent minder per liter", zegt Hul stenaar Thomas. Hij leunt tegen zijn Opel Astra. Thuis heeft hij nog een 'zescilin der', maar die staat vaak stil. Te duur, zegt hij, en hij kan een be zoek aan zijn schoonvader in Ka- pellebrug combineren met een stop aan de pomp. Sociaal zijn naar de Zeeuws-Vlaamse pomp houders verliest het van eigen be lang. „Kijk", zegt Thomas, „Laatst was ik bij een discussie over het milieu. We moesten er goed voor zorgen. Allemaal mooi en aardig, zei een boer, maar 't enige milieu dat telt is mijn portemonnee." Zo extreem denkt hij er niet over. „Maar ik ben geen dief van mijn eigen portemonnee. Brandstof is brandstof, al hoor ik wel vaak dat de Belgische benzine het niet haalt bij de Nederlandse." Van dat laatste horen we op. Maar niet bij tankstation Eric de Schep per in Koewacht, waar net als op veel plaatsen in Zeeuws-Vlaande- ren openlijk gesproken wordt over de 'slechte Belgische brand stof. Nick de Ridder bijvoorbeeld, is trouwe klant bij De Schepper. Niet om te tanken, maar om siga retten te kopen. „Mijn Peugeot 206 kan goed tegen de Belgische benzine, vandaar dat ik daar ge rust tank. Maar wij krijgen auto's binnen die stotteren en maar op drie cilinders in plaats van vier lo pen. Die maken we schoon, gooien er Hollandse benzine in en het probleem is opgelost." Hij is automonteur bij een bedrijf in Axel en spreekt uit ervaring. De persvoorlichter van de ANWB gelooft echter niets van het ver haal dat er kwaliteitsverschil is, maar zij raadpleegt de monteurs van de wegenwacht. „Nee, deze klacht moeten we verwijzen naar het rijk der fabelen", zegt Anne- lies Tichelaar van de ANWB be slist. „Ieder Europees land moet voldoen aan dezelfde eisen. Het kan niet zo zijn dat de brandstof in Nederland anders van samen stelling is of slechter is dan de brandstof in België." Pomphouders in Zeeuws-Vlaan- deren concurreren met hun Bel gische collega's. En dat is niet een voudig. Het probleem is dat er te veel geld naar de staat vloeit, klinkt het. Maar toch zien de sta tions aan Zeeuws-Vlaamse kant er niet armetierig uit. Bij De Schepper in Koewacht, op steen worpafstand van Kemzeke, is het geen dooie boel. Klanten lopen af en aan en kopen er gasflessen, drankjes, sigaretten, koeken, tank jes om hun maaimachine te vul len en er wordt ook getankt aan de pomp. „Waar zie je nog dat een jongen voor jou tankt", zegt een klant. „Een jongen met een al tijd vriendelijk gezicht. Dat is toch een omweg waard." Brandstofprijzen €1,824 €0,7^ €1.483 €1,161 €0,935 KLOETINGE - De ondernemings raad van Emergis in Kloetinge heeft aan de raad van toezicht van de instelling een brief geschreven met daarin het verzoek om tot een gesprek te komen. In dat ge sprek wil de or graag met de raad van toezicht bespreken welke stappen verder gezet kunnen wor den om uit de problemen met de raad van bestuur te komen. De or heeft vorige week het ver trouwen in de raad van bestuur van Emergis opgezegd. Volgende week zal de or spreken met de on derdeelscommissies van Emergis om hen bij te praten over de actu ele stand van zaken. De campagne, die onder meer be staat uit acties op sociale media en de Zeeland-spot op tv, is erop gericht om het festivalbezoek te stimuleren en dat bezoek met een paar dagen te verlengen. Vijf grote evenementen participe ren actief in de campagne. Het gaat om Sail de Ruyter (22-25 au gustus), het Zeeland Nazomerfes tival (27 augustus-7 september), Film by the Sea (13-22 september) en het nieuwe festival DAM7 (7-14 september). Het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen (27 septem- ber-19 oktober) sluit de rij. De televisiespot wordt sinds giste ren weer uitgezonden. Het film pje na de commercial, de zoge naamde tag-on, staat in het teken van de festivals. De campagne rond de Zeeuwse festivals is een gezamenlijke campagne van de Provincie Zeeland, toeristische brancheorganisaties, de festivals en Promotie Zeeland Delta. MIDDELBURG - Onder de vleugels van SportZeeland begint in sep tember weer het wandelprogram ma 'Elke stap telt'. Deelnemers kunnen met behulp van een stappenteller en een per soonlijk opbouwplan hun condi tie geleidelijk verbeteren door sa men te wandelen. Voorafgaand aan de eerste wandeling wordt el ke deelnemer getest, zodat er een individueel wandelprogramma kan worden gemaakt. Er kan we kelijks worden gelopen op ver schillende plaatsen in Zeeland. Waar en wanneer is te vinden op de internetpagina van SportZee land: sportzeeland.nl Een dubbele boodschap komt altijd slecht over. Wie iets weet van marketing of com municatie zal deze fout niet snel maken. Daarom is het heel vreemd dat het Middelburgse voetbalmuseum, geleid door de ervaren mensen van Zeeland Attracties, tegenstrijdige signa len uitzendt: 'we gaan binnen kort dicht' en 'we gaan voorlo pig niet dicht*. Dit klungelige optreden is moeilijk te verkla ren. Mogelijk leven de ingewij den tussen hoop en vrees. Hoe dan ook, als het voetbal museum verdwijnt, zal dat vrij wel zeker gevolgen hebben voor de gelieerde bedrijven zo als miniatuurpark Mini Mundi. Daarmee is dan meteen de toe komst van het hele vrijetijds- park ZEP in het geding. En in Vlissingen worden speelcircus Bambini en Het Arsenaal moge lijk ook kwetsbaar. Er staat dus veel op het spel. Het is nu aan Zeeuwse overheden en bedrij ven om goed te kijken of er geen kansen worden gemist en om samen zo veel mogelijk overeind te houden. De foto's stonden op de computer van de vriend. Het stel maakte fo to's van hun seksuele activiteiten en plaatsten die in een mapje op de computer van de vriend. Het zoontje moest een werkstuk voor school maken. De laptop van de vrouw was kapot en bij hoge uit zondering mocht hij de computer van moeders vriend gebruiken om plaatjes over Nova Zembla te zoeken. De pc stond in de kamer en de vrouw, druk doende met eten koken liep heen en weer tus sen kind en keuken. Toen het kind de pornofoto's zag, was hij danig van slag. Zowel hij als zijn achtjarig zusje waren bang dat de foto's ook op internet zouden ver schijnen. De vader van de kinde ren schakelde justitie in. „Het zijn plaatjes waarvan je niet wilt dat je kinderen die zien", stel de politierechter Vos vast. Dat de jongen de computer zou gebrui ken was normaliter volledig uitge sloten en de kans dat hij foto's zou zien was vrijwel nihil. Daar mee viel volgens de politierechter het ten laste gelegde 'tonen, aan bieden van dergelijke foto's' en de voorwaardelijke opzet (bewust het risico nemen dat kinderen ze kunnen bekijken) weg. Zij kwam tot vrijspraak. DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 benzine is verleidelijk door Edith Ramakers €1,75 €1,50 €1,25 €1,00 benzine Euro 95 €1,48 diesel Infographic Donja door René Schrier DOMBURG - Promotie Zeeland Del ta is een campagne begonnen om de Zeeuwse festivals onder de aan dacht te brengen. Tijdens de nazo mer worden er in Zeeland toonaan gevende festivals gehouden die veel bezoekers trekken. MIDDELBURG - Geen boete van 1500 euro waarvan de helft voor waardelijk voor een 41-jarige vrouw uit Zierikzee en haar drie jaar oudere (inmiddels ex-) part ner, maar vrijspraak. Het duo stond gisteren terecht bij de Middelburg se politierechter omdat ze eind de cember 2011 pornofoto's aan in ie der geval haar zoontje van elf jaar hadden laten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45