Astana gaat met Vincenzo Nibali voor eindzege in Ronde van Spanje W SPORT 31 Russische club doet spelers van de hand door financiële problemen van eigenaar Suleyman Kerimov. ZeeLaw Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl MOSKOU - Ogenschijnlijk hebben kunstmest en de voetbaltransfer markt niets met elkaar te maken. Maar bij Anzji uit de Russische deelrepubliek Dagestan is dat toch anders. Anzji Machatsjakala houdt momenteel een grote uit verkoop van voetballers. De reden is dat de koers van de aandelen van Uralkali (de groot ste producent van kunstmest ter wereld) ineenstortte, kort nadat de handelsovereenkomst met een Wit-Russische toeleverancier van grondstoffen genaamd potas werd verbroken. De vrij gesloten wereld van mondiale kunstmestfa- brikanten schudde op de grond vesten, Uralkali zag de aandelen begin augustus in elkaar donde ren. En dat was heel slecht nieuws voor Suleyman Kerimov, grootaandeelhouder van Uralkali, en eigenaar van Anzji Machatsja kala. De totale beurswaarde van Uralkali halveerde begin deze maand, Kerimov verloor naar schatting meteen een half miljard euro. Voor de miljardair die ook nog eens kampt met een slechte ge zondheid sinds hij zijn Ferrari in Frankrijk in de prak reed, het sein de stekker uit zijn project Anzji te trekken. Honderden miljoenen gingen er sinds 2011 in de voetbal club uit de geboortestad van Keri mov. De miljardair zette de club neer als een sociaal project dat zijn land moest opstuwen in de vaart der volkeren. Maar de hoofd stad Machatsjakala werd door de club alleen aangedaan om de thuiswedstrijden te spelen. Dan werd een privévliegtuig ingezet. Kort voor de aftrap landde men in Dagestan, meteen na afloop ver trok het gezelschap weer naar Moskou, achthonderd kilometer verderop, waar de vaste basis van de club is. Machatsjakala is levens gevaarlijk. Etnische bendes en 'ge wone' maffia staan elkaar en de ar geloze inwoners naar het leven. Toeristen komen nauwelijks in de stad. Volgens de reisgidsen is de stad alleen te bezoeken onder be geleiding van een gewapende es corte. Anzji was dus altijd al een rare club. Maar wel een waar sinds de machtsovername van kerimov in 2011 het geld in overvloeide stroomde. En dat was de reden waarom tientallen spelers naar Anzji kwamen. De bekendste van allemaal is natuurlijk Samuel Eto'o, die momenteel de best ver dienende voetballer ter wereld is. twintig miljoen euro per jaar is zijn vergoeding om de ontberin gen in het wilde oosten van het profvoetbal te doorstaan. Wie de officiële website van Anz ji wil geloven kan het niet anders dan dat Eto'o nog voor het sluiten van de transfermarkt (2 septem ber) verkocht wordt. Immers, het budget van de club gaat met on middellijke ingang terug van 150 miljoen naar veertig miljoen per jaar. Oftewel, Eto'o slokt dan in zijn eentje de halve begroting van de club op. Geen wonder dat de grote uitver koop bij Anzji al in volle gang is. Hoofdtrainer Guus Hiddink was naar nu blijkt alle ellende voor, hij stapte in juli al in het vliegtuig naar huis. Zijn opvolger René Meulensteen had minder mazzel en werd na exact zestien dagen hoofdtrainerschap ontslagen. De afgelopen week ging het helemaal hard. Mbark Boussoufa tekende bij Lokomotiv Moskou. De Russi sche internationals Igor Denissov, Alexander Kokorin en )oeri Sjirk- ov verhuisden allen naar Dinamo Moskou. En Oleg Shatov verkaste naar Zenit. Naar verwachtingen volgen de ko mende weken nog tal van trans fers. Vooral Engelse clubs zouden belangstelling hebben voor het ta felzilver van Anzji. Zo wordt Chel sea gelinkt aan Eto'o en Willian aan Liverpool. Anzji zal snel weer afdalen naar het niveau waar de club tot 2009 bijna altijd uitkwam; de tweede en derde divisie. Momenteel staat Anzji voor laatste in de Russische eredivisie. De derde plaats van vo rig jaar zal nog lang een hoogte punt in de clubgeschiedenis blij ven. Ook op Europees toneel zal de rol van Anzji zijn uitgespeeld. Vorig jaar was de ploeg in de voor ronde van de Europa League nog te sterk voor Vitesse en AZ. De Russisch ploeg won alle vier die wedstrijden. „Het wordt een hele zware Vuel- ta", erkende Nibali. „Er zijn veel belangrijke etappes waarin het verschil voor het eindklassement kan worden gemaakt. Bijvoor beeld de etappe naar de Angliru", aldus Nibali, die eerder dit jaar al de Ronde van Italië op zijn naam schreef. „De etappes zijn van een buitengewoon niveau, maar ik heb alle vertrouwen in een goed klassement." Nibali, winnaar van de Vuelta in 2010, krijgt in Spanje onder ande re de hulp van zijn landgenoten Alessandro Vanotti en Paolo Tira- longo. De Kazakken Andrei Zeits en Maxim Iglinski vormen samen met de Deen Jakob Fuglsang, de Sloveen Janez Brajkovic, de Oek raïner Andrei Grivko en de Est Ta- nel Kangert de rest van het gemê leerde gezelschap. Joaquim Rodriguez is opnieuw kopman van wielerploeg Katoesja voor de komende Ronde van Spanje. Dat maakte Katoesja maandag bekend. De Spaanse nummer drie van de Vuelta van vorig jaar en de Ronde van Frank rijk van dit jaar moet de Russi sche formatie opnieuw aan succes helpen. De Ronde van Spanje be gint 24 augustus met een tijdrit over 27 kilometer in Sanxenxo. Bradley Wiggins gaat volgend seizoen nog op de weg fietsen en keert daarna terug naar de baan. Dat liet de excentrieke Tourwin naar van 2012 maandag optekenen door de Britse krant The Times. Hij hoopt daardoor in 2016 voor een vijfde olympische gouden me daille te kunnen strijden in Rio de Janeiro. „Ik ga sowieso door tot de volgen de Olympische Spelen en daar is het streven een vijfde gouden me daille", aldus de renner van Sky. „Aangezien ik de afgelopen jaren vrij veel spiermassa ben kwijtge raakt zal het niet gemakkelijk wor den, maar ik werk er wel naar toe." Eerder werd Wiggins olympisch kampioen op de individuele ach tervolging (baan 2004, 2008), de ploegenachtervolging (baan 2008) en de individuele tijdrit (weg 2012). De Tourwinnaar van 2012 verklaarde eerder al dat hij zich nooit meer in die wedstrijd zal la ten zien. Zusjes Nijpjes op dreef in Subli Cup De tweelingzussen Jessica en Chantal Nijpjes hebben in Oud-Beijerland een voorwed strijd voor de Subli Cup dres suur gedomineerd. Chantal won bij de vierjarige paarden met Enjoy N en werd met Don't Worry derde bij de vijfjarigen. Jessica eindigde met Estee Lau der als tweede bij de vierjarige paarden, won met Sambucco bij de vijfjarigen en werd in diezelfde klasse met Devil Dia mand tweede. De finale van de Subli Cup is eind december dit jaar in Erme- lo. Kerkhove stijgt op wereldranglijst Tennisster Lesley Kerkhove heeft een flinke stap gemaakt op de wereldranglijst. De in woonster van Zierikzee steeg dankzij haar goede resultaten van de laatste twee weken van de 271e naar de 251e plaats. Ze passeerde daardoor Angeli- que van der Meet uit 's-Heer Abtskerke, die geen toernooien speelde. Zij zakte van de 247e naar de 258e plaats. Van der Meet kan deze week echter goede zaken doen. Ze speelt de kwalificaties van de US Open. Zege in Woridcup voor Jade Ottema De woridcup SUP (Stand Up Paddleboarding) in Hamburg is een groot succes geworden voor Jade Ottema (26) uit Brou wershaven. Zaterdag schreef ze de 500 meter sprintrace in de amateurklasse op haar naam. Bij de vijf kilometer lange af standsrace op zondag leidde Ja de Ottema vanaf de start. On danks zware tegenstand van haar Duitse, Sloveense en Fran se tegenstanders gaf ze haar overwinning niet meer uit han den. Het leverde haar na de nationa le titel nu ook de zege in de woridcup (amateur) op. Hoek oefent ook nog tegen Goes Hoek heeft nog een oefenwed strijd aan het programma toe gevoegd. De Zeeuws-Vlaamse zater dag-hoofdklasser speelt van avond (dinsdag) tegen zon dag-hoofdklasser Goes. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Komend weekeinde begint voor beide ploegen het toer nooi om de districtsbeker. Hoek stuit zaterdag in eigen huis op zondag-hoofdklasser Baronie (17.00 uur), Goes neemt het op sportpark Het Schenge op tegen Roosendaal (14.30 uur). Koester Je Uald. 0 @sweetdealzeelnd G fb.com/sweetdeal .zeeland DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 Anzji houdt uitverkoop door Jaap van Essen ASTANA - Vincenzo Nibali moet in de komende Ronde van Spanje voor het vuurwerk van wielerploeg Astana gaan zorgen. De Italiaan is door de Kazachstaanse formatie aangewezen als kopman voor de ronde die dit jaar maar liefst der tien bergetappes kent. OUD-BEIJERLAND MIDDELBURG MIDDELBURG HOEK "•V Beauty workshop bij Gigli voor 2 of 4 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31