Zeeuwen crossen sterk over de grens Utascha laat Nederland even zweten 30 SPORT UITTOCHT Braam valt net buiten podium EK-zege Kayen en Kempeneers MIDDELBURG - Motorcrosser Jordi van de Wiele heeft de leiding be houden bij Inters MX2 bij de Bel gische bond MCLB. De inwoner van Sint Jansteen eindigde in Ho- rebeke in beide manches als twee de. Zijn grote concurrentie Kevin Reynaert won de twee reeksen. Bij de nationalen MX 2 zag ook lei der Gian Scheele uit Zaamslag zijn naaste belagers dichterbij kruipen. De Suzuki-rijder kende met een vierde plaats in het dag klassement een mindere dag. Zijn naaste belager Tim Vandendries- sche eindigde als tweede met evenveel punten als dagwinnaar Michiel Vercauteren. Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen werd bij de junioren MX 2 knap tweede. De tweede reeks wist hij winnend af te sluiten na in de eer ste manche als derde te zijn geëin digd. Voor hem was het een kam pioenswedstrijd. In Koningshooikt schreef Stef Goetheer uit Sint Jansteen beide manches bij de nationalen MX 1-3 van de bond VMCF met over macht op zijn naam. met over macht te winnen. Bij de experten A (veteranen) legde Marco Oreel uit Oost-Souburg beslag op de derde plaats. Bij de beloften be haalde diens zoon Björn een zelf de resultaat door een vijfde en tweede plaats in de manches. MIDDELBURG - De rolstoelbasket- balsters Amy Kayen en Kim Kem peneers zijn met het Nederlands team tot 25 jaar Europees kam pioen geworden. Beide speelsters zijn lid van RBVM uit Middel burg. In een driekamp was Nederland te sterk voor Groot-Brittannië en Duitsland. Oranje versloeg op de eerste dag het gastland met 62-58. Daarna moest Duitsland er met 50-55 aan geloven. De tweede wedstrijd tegen de oosterburen le verde wederom een zege op. Dit maal werd het nipt 56-54- Hierna volgde een ruime overwinning op Groot-Brittannië. Die wed strijd eindigde in 70-47. Een enkele keer gaat het echter mis en is het even peentjes zwe ten. Zoals maandag bij de Neder landse springruiters in het Deen se Herning, waar de Europese ti tels (individuele en teams) op het spel staan in het springen, de dres suur en para-equestrian. Bondscoach Rob Ehrens had al drie wijzigingen moeten doorvoe ren in de equipe die vanaf van daag start op het EK en nu dreig de een vierde. De coach zag in een vroeg stadium Gerco Schroder met London afvallen vanwege de financiële perikelen bij sponsor/eigenaar Ger Visser jr. Die ziet London liever aan de start verschijnen op de lucratieve wedstrijden in Valkenswaard (af gelopen weekeinde) en Calgary (over veertien dagen). Visser heeft het prijzengeld, dat daar te verdienen is, hard nodig. Tamino, het toppaard van Mare Houtzager, moet geblesseerd op stal blijven en vorige week kwam daar ook nog eens de blessure bij van Tyson van Baarlonaar Leon Thijssen. Geen wonder dus dat de Nederlanders de schrik om het hart sloeg toen de medische com missie besloot om Utascha, van Jeroen Dubbeldam, naar de wacht kamer, de zgn. holding-box, te sturen. Utascha was opstandig, bokte meer dan dat hij draafde en daarbij zagen de officials een onre gelmatigheid in de draf. De medische staf van Nederland kwam eraan te pas, de overige rui ters hokten verbaasd samen, Jeroen Dubbeldam zweette peen tjes en bondscoach Rob Ehrens had het ook al Spaans benauwd. Nog een afzegging zou wel heel ongelukkig uitkomen. Maar zover kwam het niet. Nadat alle negen tig paarden waren gekeurd, mocht Dubbeldam Utascha nog een keer laten draven voor de ogen van de officials. En dit keer kreeg hij wel groen licht. Ook een Zweeds, Fins en Hongaars paard moesten een tweede keer opdra ven om goedgekeurd te worden. Nederland is niet het enige land dat in de aanloop naar het EK te kampen kreeg met gedwongen wijzigingen in het team. Afgelo pen weekeinde werd bekend dat Mistral Hojris, het paard van de Britse dressuuramazone Laura Tomlinson vanwege een blessure verstek moet laten gaan. De Britse topcombinatie won vorig jaar op de Olympische Spelen goud (team) en brons (individueel). Ook Duitsland ontkwam niet aan de blessuregolf. Springruiter Phi- lipp Weishaupt (blessure Monte Bellini) maakte noodgedwongen de weg naar het EK vrij voor zijn baas Ludger Beerbaum. Diens schoonzus Meredith Micha- els-Beerbaum werd op die manier eerste reserve voor Herning, maar heeft die plek intussen moeten af staan aan Marcus Ehning, omdat de amazone in Dublin twee we ken geleden een rugblessure op liep. Daarnaast wordt Annabel Balkenhol vervangen door debu tante Fabienne Lütkemeier omdat haar paard Dablino een blessure heeft opgelopen. MIDDELBURG - Wielrenster Joukje Braam van Endura Lady Force heeft de vierde plaats behaald in de Ronde van Heerhugowaard. Zij won met een achterstand van twintig seconden de sprint van het peloton. De zege ging naar Da nielle Lissenberg-Beckering uit Delft. In de Bergomloop van Simpelveld behaalde Davy Gunst uit Yerseke bij de junioren de vierde plaats. Alain de Smit uit IJzendijke ein digde als zevende. De zege ging naar Mathieu van der Poel uit Ka pellen. Van de 164 deelnemers aan de 110 kilometer lange wed strijden haalden er 36 de meet z I— door Giel Hendrix HERNING - Normaal gesproken stelt het niets voor, de 'vet-check' (ve terinaire controle) die aan iedere grote hippische wedstrijd vooraf gaat. Een fluitje van een cent: Con trole van de papieren en de chip in de nek van de paarden, een paar stappen en een korte draf zijn ge noeg om de dienstdoende juryle den ervan te overtuigen dat de paarden fit zijn om te starten. Mbark Boussoufa (links) in actie namens Anzji tegen Liverpool in de Europa League van vorig seizoen. De Amsterdamse Marokkaan maakte vorige week de overstap naar Lokomotiv Moskou.foto Peter Powell/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30