Alleen bij vlagen tiki-taka-hockey SPORT 29 De Engelse kranten vielen over mekaar heen van enthousiasme: totaalhockey, van een andere pla neet, tiki-taka-hockey. Die vrij dagavond richtte Oranje een bloedbad aan in de Riverbank Are na, met hattrick-man Billy Bakker als 'destroyer in chief. Nederland swingde dan wel, de echte bekro ning, goud, bleef zoals bekend uit. We zijn een jaar en tien dagen ver dér. Het stadion dat in het Bel gische dorpje Boom uit de grond is gestampt voor het EK heeft he lemaal geen naam. Groot-Brittan- nië heet weer gewoon Engeland en is buiten dat ook totaal onher kenbaar. Slechts zes van de acht tien spelers waren er in Londen bij. Bij Nederland ligt dat aantal, met de opgeroepen reservespeler Tim lenniskens meegerekend, twee keer zo hoog. En dan zijn Sander de Wijn en Bob de Voogd er vanwege een blessure niet bij. Engeland is, met een nieuwe bondscoach, begonnen aan een nieuwe cyclus en het EK heeft niet de hoogste prioriteit. Voor Nederland is het WK van volgend jaar ook veel belangrijker, maar de ploeg smacht wel naar een hoofdprijs. En dus was de ver wachting dat de ploeg van Paul van Ass, ondanks de matige start zondag tegen Ierland (2-1), op nieuw over de Engelsen heen zou lopen. Dat gebeurde in de eerste helft ook. Billy Bakker (afgeslagen bal knap gevolleerd) en lelie Gale- ma (rebound na schot Robbert Kemperman) zorgden voor de te rechte 2-0 ruststand. Bij vlagen liet Oranje weer het snelle aan- valsspel van Londen zien, maar zo flitsend als toen was het niet. De sobere ambiance en dramati sche veldverlichting hielpen niet mee, maar van de fantasieloze En gelsen had Nederland weinig te duchten. Totdat de ploeg in de tweede helft ineens in slaap leek te sussen. Uit het niets kon de ge heel vrijstaande Barry Middelton een kwartier voor tijd 2-1 maken. Daar bleef het dan ook bij, het was juist Nederland dat nog kan sen kreeg. 'Dat is de grootste winst, dat we niet in paniek zijn geraakt", zei captain Robert van der Horst, die zijn tweehonderd ste interland speelde. Van een groot verval in de tweede helft wilde hij niets weten. „Al met al was het een heel stuk frisser en beter dan de eerste wedstrijd. Je ziet dat we tot heel mooi hockey in staat zijn. Het minpunt is al leen dat we de wedstrijd niet op slot gooien. Ons doel vooraf was om vijf doelpunten te maken." Van Ass was ook tevreden. „Ze ventig minuten domineren, zoals op de Spelen, zal niet snel nog eens gebeuren. Dat was iets heel bijzonders. Maar ik heb daar van daag geen seconde meer aan ge dacht. Zij hebben een jonger team, bij ons is de hiërarchie ook wat veranderd. We hebben ge speeld naar ons kunnen. Maar de Engelsen doen ook mee." Neder land is na de twee zeges zeker van de halve finale. Daarin zal het vrij dag tegen Duitsland of België wel beter moeten, wil Oranje nu wel met het goud naar huis gaan. Everton weigert bod Man United Manchester United is er maandag niet in geslaagd om Marouane Fellaini en Leighton Baines van Ever- ton over te nemen. De club uit Liverpool weigerde een bod van de landskampioen. Everton wilde niet bevesti gen dat United 32 miljoen eu ro overheeft voor het twee tal. David Moyes, de nieuwe trainer van United, werkte de afgelopen seizoenen bij Everton met beide spelers. Stekelenburg snel terug onder de lat Doelman Maarten Stekelen burg keert snel weer terug onder de lat bij Fulham. Me disch onderzoek wees maan dag uit dat hij zaterdag tij dens het duel van zijn nieu we club met Sunderland (1-0) een gekneusde schou der heeft opgelopen. Hij is maximaal twee weken uit de roulatie. Stekelenburg, vo rig seizoen actief voor AS Roma, raakte geblesseerd bij een botsing met de Ameri kaan Jozy Altidore, vorig sei zoen nog topscorer van AZ. Scott Parker van Spurs naar Fulham Scott Parker (32) verruilt Tot tenham Hotspur voor Ful ham. De middenvelder te kende een driejarig contract bij de ploeg die onder lei ding staat van trainer Mar tin Jol. Parker voetbalde de afgelopen twee seizoenen 63 duels voor Tottenham Hotspur. Engelse journalis ten verkozen hem in 2011 als beste speler van de Premier League. Hij speelde tot dus ver achttien interlands voor de Engelse nationale ploeg. Sen toegevoegd aan selectie Hoek De selectie van zater dag-hoofdklasser Hoek is compleet. De club heeft een overeenkomst bereikt met Rustem Sen, die sinds de start van de voorbereiding met de selectie van trainer Kenny Verhoene meetrain- de. De linksbenige middenvel der speelde in het verleden ook al voor VC Vlissingen. Schaker Giri ligt eruit in Tromsö Anish Giri is er niet in ge slaagd de vierde ronde (laat ste zestien) te bereiken van de Fide World Cup in Tromsö. De Rijswijkse schaker moest maandag in tiebreak, met aanvankelijk partijen met maar 25 minuten be denktijd, zijn meerdere er kennen in de topvorm verke rende Peruaan Julio Granda Zuniga: 0,5-1,5. Giri verloor met zwart en behaalde remi se met wit. DINSDAG 20 AUGUSTUS 2013 Alex Pastoor schudt de hand van een NEC-supporter voor het Goffert Stadion in Nijmegen. In het nog prille seizoen werd de oefenmeester na drie nederla gen op rij ontslagen, foto Koen Verheijden/ANP door Rik Spekenbrink BOOM - Het is moeilijk om wedstrij den met elkaar vergelijken, maar de insiders zijn het erover eens. Ne derland tegen Groot-Brittannië, vo rig jaar in Londen, was één van de mooiste en beste wedstrijden ooit van Oranje. Het zal meespelen dat het een halve finale op de Olympi sche Spelen was, en dat het liefst 9-2 werd. LIVERPOOL LONDEN LONDEN HOEK RIJSWIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29