Nieuwe school CSW Vlissingen in casco gereed Voedsel Uitgifte Punt trekt klanten van Goes tot Westkapelle WALCHEREN 25 Thuis in Hypotheken Verzekeringen Financieel Advies VLISSINGEN - Kom je terug van de schoolvakantie, staat er ineens een fors, vier verdiepingen hoog gebouw in de wei. Zelfs Frans van der Knaap, directeur van de Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren, keek ervan op. Het kostte vele jaren van overleg en procedu res alvorens de eerste spa de grond in kon voor de nieuwe CSW-school, vlakbij het Schelde- mond College in Weyevliet. Afge lopen voorjaar was het eindelijk zo ver. Twee maanden terug lag al leen de fundering er nog maar. En nu ineens is het hoogste punt al bereikt. Dat kon zo snel omdat de casco-bouw vooral fabrieks werk was. Op de bouwplaats hoef den de betonelementen alleen nog maar in elkaar te worden ge zet. Dat betekent niet dat het school gebouw nu al af is. De komende maanden worden de gevels opge metseld in steen. Als dat loopt zo als gepland, neemt de CSW Beste- vaer het nieuwe gebouw dit schooljaar al in gebruik, en wel meteen na de mei-vakantie. Leer lingen en leerkrachten kunnen dan eindelijk afscheid nemen van het aftandse gebouw aan de Adriaen Coortelaan. Daar krijgt de CSW nu in Weye vliet een 'kloek', maar kleiner schoolgebouw voor in de plaats: 'heel compact, met vier bouwla gen en een gymzaal, eigentijds en vrijwel geheel energieneutraal'. Van der Knaap verwacht sowieso al een halvering van de energielas- ten. De nieuwe school kan maximaal vierhonderd leerlingen herber gen. In het oude gebouw zijn nu zo'n 360 leerlingen onderge bracht. Die zitten er op de mavo of in brugklassen vmbo/mavo en havo/vwo. Het gebouw biedt ook mogelijkheden voor samenwer king met de andere Walcherse scholen voor vmbo/mavo. De aula is ook geschikt voor theater. Badgastendag slot Polderhuisserie Morgen is het Badgastendag in het Polderhuis in Westka- pelle. Er zijn diverse demon straties, zoals smouters en platte koeken bakken, er is een hobby- en verzamel- markt en muziek van 'dorps- troubaboer' Steven Blok. De Badgastendag begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Open huis Dansgroep Dansgroep Vlissingen Inter nationaal houdt woensdag open huis in de danszaal in het voormalige buurtge- bouw Het Bolwerk, long en oud kan er vanaf 20.00 uur terecht. De theatergroep Grad Na More laat een stuk je zien, koor Bez Ime zingt een aantal liederen en er zijn workshops. Wandeling door Rammekenshoek Belangstellenden kunnen vandaag wandelen door na tuurgebied Rammekens hoek onder leiding van een gids. De wandeling gaat door bos en langs kreken. De tocht is op touw gezet door Staatsbosbeheer. Aan vang 19.30 uur bij het fort aan de Rammekensweg. Kosten 5 euro, kinderen 2,50. Sinds februari is het VUP open, in het welzijnscentrum aan de Adriaan Coortelaan in het Vlis- singse Middengebied. Geen in het oog springende plek, maar de mensen die de hulp nodig heb ben weten het Punt goed te vin den. En het zijn echt niet alleen werkloze allochtonen uit het Vlis- singse Middengebied zelf die er hulp zoeken, benadrukken Lynne Duyzer en Merugia Martien van het VUP. De meeste klanten zijn 'gewoon blanke Nederlanders'. „En ze komen zelfs uit Goes, Veere en Westkapelle. Tien kilo meter op de fiets", vertelt Lynne Duyzer. Elke woensdagochtend is het Voedsel Uitgifte Punt open. De Stichting ROAT (Reach Out And Touch) nam het initiatief omdat die steeds meer mensen zag die de noodzakelijke basisbehoeften niet meer kunnen betalen. De stichting, die zich aanvankelijk vooral richtte op de Antilliaanse gemeenschap, zet zich inmiddels in voor iedereen, ongeacht af komst, huidskleur en geloof. Zeker voor Antillianen en Marok kanen vormt schaamte een hoge drempel om hulp te zoeken bij an deren dan familie. De stap naar een Voedsel Uitgifte Punt is voor velen dan ook best groot. ROAT houdt de drempel laag door niet al te hoge eisen te stellen aan po tentiële klanten. „Het sociale aspect is bij ons ook heel belang rijk", vertelt Merugia Martien. „Daarom vind ik het ook fijn hier als vrijwilliger te werken: je krijgt in dankbaarheid meer terug dan je aan spullen geeft." Het VUP krijgt geen subsidie en is dus afhankelijk van sponsoren en leveranciers. En van beide zijn er nog wel wat nodig. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 18-615151 www.donrisicobeheer.nl I Leerlingen van de CSW Van de Perre in Middelburg wijden hun nieuwe 'chill-trap' in. foto Lex de Meester door Henk Postma RISICOBEHEER WESTKAPELLE VLISSINGEN RITTHEM door Maurits Sep VLISSINGEN - Brood en bloemen zit ten er altijd in. En verder allerlei producten, van wasmiddel en chips tot shampoo en pizza. Ruim zestig klanten komen elke week een pak ket halen bij het Voedsel Uitgifte Punt (VUP) van de stichting ROAT in Vlissingen. www.stichtingroat.com 0118-468158 Brood is het hoofdbestanddeel van de voedselpakketten. Links Merugia Martien, tweede van rechts Lynne Duyzer. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25