3 x Zeeuws in pop-up store Middelburg Wv Sloop school definitief Scheldekwartier blijft kwakkelen; ook nieuw bouwblok slaat niet aan 24 WALCHEREN ONDERWIJS De CSW heeft de locatie aan de Elzenlaan vernieuwd. Een hele verbetering, vinden de leerlingen. Een pop-up store is een tijdelijke winkel die wordt ondergebracht in een leegstaand pand. Dat kan voor een aantal weken of maan den zijn of, zoals in dit geval, voor tien dagen. Ineke liep al lan ger rond met het idee om met een gedeelte van haar collecties tij delijk in een winkel in eigen pro vincie te staan. De mensen achter het Middelburgse Blaauw in Ak- tie, die designkleding aan huis verkopen, en Zlife cosmetics uit Domburg, bekend van cosmetica op basis van Zeeuwse grondstof fen, voelden daar ook wel wat voor, en zo werd het idee geboren om de krachten te bundelen in een pop-up store. Ineke: „Mensen lopen hier toch wat makkelijker binnen om een kijkje te nemen. Dat biedt mij de kans om nieuwe contacten op te doen en te laten zien wat ik alle maal doe. Voor een permanente winkel heb ik geen tijd, dan is dit toch een goede manier om een tij delijke invulling aan een leeg- Ondernemersplein stand pand te geven." Zo dachten Marianne Vroegop-Blaauw en Hil da de Deckere-Blaauw van Blauw in Aktie er ook over. De Middel burgse zusjes verzorgen ongeveer elke twee maanden op uitnodi ging avondjes aan huis waarbij ex clusieve dameskleding, zoals van Valentino en Dolce Gabbana, te gen lage prijzen wordt aangebo den. Deze week zijn de dames te vinden in de pop-up store. Ma rianne: „Het leek ons een goed idee om op deze manier nieuwe klanten te ontmoeten. Je komt hier toch andere mensen tegen dan degenen die we thuis uitnodi gen. De combinatie van sieraden, cosmeticaproducten en onze kle ding vind ik geslaagd. We zijn geen concurrenten van elkaar, we kunnen elkaar alleen maar verster ken. Een prima invulling voor dit leegstaande pand, waarbij we ove rigens ook alle medewerking kre gen van de gemeente." MIDDELBURC - Leerlingen van CSW Van de Perre aan de Elzen laan in Middelburg keken giste ren enigszins verwonderd op toen ze weer achter de schoolban ken mochten plaatsnemen. Hun school heeft namelijk een ware metamorfose ondergaan. De oude noodlokalen en overblijf- ruimtes hebben plaats gemaakt voor een grote, lichte entree met kleurrijke zitjes. De lokalen zijn ruimer en lichter en beschikken over stoelen en tafels in wisselen de hoogtes, zodat de langste leer lingen niet klem hoeven te zitten. En er is een nieuwe tribunetrap aangelegd waarop voldoende leer lingen kunnen 'chillen'. Naast de overblijfruimtes en loka- Er is meer ruimte om te zitten dan vroeger. Het heeft eigenlijk wel iets universiteitsachtigs len heeft ook de kantine een nieuw uiterlijk gekregen. Daar zijn onder meer statafels ge plaatst, bedacht en uitgevoerd door de eigen techniekdocent. Precies een jaar geleden begon nen de werkzaamheden. De ver ouderde gymzaal werd gesloopt. Daarna konden plannen worden uitgevoerd die samen met leerlin gen waren uitgedacht. Leerlingen van de CSW sporten al geruime tijd in sportcentrum De Sprong in Middelburg. Samen met leerlingen van de Nehalen- nia. De gymzaal van de CSW stond daardoor al een poos leeg. „Die was in een erg slechte staat. Er is het afgelopen jaar keihard ge werkt om tot dit resultaat te ko men. In overleg met de leerlingen zijn de kleuren voor een nieuwe entree en overblijfplaats geko zen", vertelt directeur Rony Grooten. „De school heeft nu een meer functionele overblijfruimte met een podiumpje. Daarop heb ik al zo'n honderd docenten aangespro ken." Toch is er nog een zichtbare herin nering aan de oude gymzaal. „Van de kleedkamers hebben we een lockerruimte gemaakt. Je ziet daarom het authentieke nog", zegt hoofd facilitair beheer Mar- nix Israël. Er is naar gestreefd de verbouwing aan het begin van het schooljaar gereed te hebben. „We zitten nu op ongeveer 95 pro cent. De nieuwe vleugel is nu werkklaar." De leerlingen kregen gisteren voor het eerst te maken met de nieuwe ruimte en 'chill-trap'. De tweedejaars mochten als eerste van de sfeer proeven. Vera Wee ber van dertien vindt de verbou wing een hele verbetering. „Je kunt nu meer zitten dan vroeger. Er is meer ruimte. Het heeft eigen lijk wel iets universiteitsachtigs". Willian van Grondel is het roe rend met zijn leeftijdsgenoot eens. „Je kunt beter met elkaar praten. Het is wel wat groter dan eerst. Maar ik heb nog niet alles gezien", besluit hij. Bij de verbouwing zijn ook loka len opnieuw ingedeeld. De aard rijkskunde- en wiskundelokalen zitten nu in aparte gedeeltes in plaats van bij elkaar. Ook is er een stiltelokaal bijgekomen. „Daar kunnen kinderen in stilte zitten. Niet om te leren, maar als ze behoefte hebben om zich even terug te trekken", zegt Grooten. De nieuwe vleugel wordt vrijdag 20 september feestelijk geopend. Je kunt beter met elkaar praten. Het is ook wat groter. Maar ik heb nog niet alles gezien. In eerste instantie wilden zowel gemeente als dorpsraad tijdelijk gebruik van het pand, gedurende de periode waarin de gemeente plannen ontwikkelt voor het per ceel. Langdurige leegstand was, met oog op vandalisme en verpau pering, ongewenst. Dorpsraadvoorzitter Ad Coppool- se: „Een aantal dorpsgenoten had goede plannen, maar de huurprijs van 27.000 euro per jaar was niet op te brengen. We hebben wel duidelijk gemaakt dat we actief betrokken willen worden bij de herinrichting van het gebied. Het is historisch erfgoed, ooit stond Hof Oostkapelle er. Wij zien dat graag op de een of andere manier terugkomen." De dorpsraad wil geen langdurig braakliggend ter rein. „Het is een groene oase, gren zend aan het speelterrein. Wij wil len graag dat het bij dit speelveld getrokken wordt." De gemeente verklaart dat de sloop 'binnen nu en drie maan den afgerond is'. De grond is dan schoon en wordt met gras inge zaaid om 'verrommeling tegen te gaan'. De herontwikkeling van het gebied zal in nauw overleg met de dorpsraad gebeuren. Oost kapelle is nu immers bezig met het opstellen van het dorpsplan. Wel zijn er drie kooptoezeggin gen, zegt Gino van Driessche, di recteur van projectontwikkelaar AM. „Dat zijn mensen die hun fi nanciering nog niet rond hebben of hun huidige woning eerst nog moeten verkopen. Dat is echter geen reden tot pessimisme; de te kenen in de woningmarkt zijn po sitief en wij zijn bereid mee te denken, bijvoorbeeld in de vorm van woningruil." Bovendien zijn er volgens Van Driessche behalve drie toezeggingen ook drie optan ten. „Als dat zo doorgaat, komen we er uit en kunnen de woningen gewoon gebouwd worden." Het gaat om eengezinswoningen achter 'het gat' in de Walstraat, met flinke tuin, garage en eigen parkeerplek, in prijs variërend van 229.000 tot 249.000 euro. Wo ningen in deze prijsklasse gingen in het Scheldekwartier eerder 're delijk vlot' van de hand. „Alleen de duurdere niet." Dat probleem werd voor AM opge lost doordat collega AVV het res tant opkocht. Het blijft echter bij die ene keer. Mocht ditmaal de be langstelling achterblijven, dan neemt AM de grond gewoon niet af van de gemeente Vlissingen. De 'deadline' is maart 2014. De bouwblokken op de Steenen Beer en aan de andere kant van het Dokje van Perry komen voor lopig helemaal niet aan bod. Van Driessche, die vorig jaar nog voor stelde daar betaalbaardere wonin gen te bouwen, zegt nu samen met AW de handen nog vol te hebben aan de woningen die al in verkoop zijn. door Wendy de Jong MIDDELBURC - De Goese designer Ineke Otte stapt regelmatig in het vliegtuig om haar bijzondere siera den en sjaals op beurzen over de hele wereld te tonen. De wens om haar collecties ook eens in eigen provincie aan te bieden kwam on langs uit. Samen met de Zeeuwse ondernemers achter Blaauw in ak- tie en Zlife cosmetics opende ze in de Langeviele 67 in Middelburg 3XZeeuws, een pop-up store, die nog tot en met zaterdag geopend is. tips: walcheren@pzc.nl 3xZeeuws is nog tot en met zaterdag 24 augustus dagelijks van 09.30 tot 17.30 uur geopend aan de Langeviele 67 in Middelburg. SM Lekker chillen op de nieuwe tribunetrap door Jelle Kempe I Ineke Otte toont haar kleurrijke sieraden in de pop-up store 3xZeeuws in Middelburg, foto Ruben Oreel Vera Weeber (13) Willian van Grondel (13) OOSTKAPELLE - De voormalige ba sisschool De Knotwilg in Oostkapel- le gaat tegen de vlakte. Pogingen van de dorpsraad voor tijdelijk ge bruik, zijn gestrand op de hoge huurprijs van de gemeente Veere. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Van de twaalf stads woningen die moeten komen in het nieuwe bouwblok van het Scheldekwartier, aan de Vlaming straat en de Kleine Kerkstraat in Vlissingen, is er nog niet één ver kocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24