ZEELAND Tandarts Onderzoek verdachte Oosterland almanak Nadere inspectie moet totale omvang van de schade duidelijk maken. Begin september volgen noodreparaties. Zonnepanelen op daken van gemeentehuizen www.pzc.nl/zeelandceboekt Alex Pastoor weet hoe het werkt Daan van Driel ving zijn hele leven in een dagboek MIDDELBURG - Het Pieter Baan Centrum in Utrecht onderzoekt volgende maand een man Ooster- lander (38) die wordt verdacht van meerdere brandstichtingen. Zijn raadsman A. Sol vroeg giste ren aan de rechtbank zijn voorar rest te schorsen omdat hij offici eel verdacht wordt van slechts twee van de vele branden in Oos terland. Officier van justitie W. Suijker- buijk verzette zich met succes te gen schorsing omdat een tweede verdachte heeft verklaard dat de rol van de man bij de serie brand stichtingen veel groter is. Suijker- buijk stelde ook dat de verdachte weigert mee te werken aan een psychiatrisch onderzoek. Na over leg met zijn raadsman liet de man weten nu wel mee te zullen wer ken. Het inhoudelijk proces tegen hem vindt op 7 november plaats. Executieverkoop Ze wonen al jaren naast elkaar, die twee Vlissingse stellen, maar nu zou het er eindelijk eens van komen om elkaar beter te leren kennen. En waar kan dat beter dan aan ta fel? Het leek hem, als sterrenthuis- kok bovendien wel een uitdaging, om te koken voor vegetariërs. Zijn tafelgast stónd er echter op dat zij voor het dessert zou zorgen. Toen de groene proeverijen achter de kiezen waren, toverden de gasten het dessert tevoorschijn: crème cara mel met een caramelkoek. Met de nadruk op caramel. Héél zoe te caramel. Glunderend keek de maakster toe hoe haar buren zich versplinterd glazuur beten. Die weten inmiddels ook waarom: zij is tandarts. COLIJNSPLAAT - De provincie heeft scheuren ontdekt in de beweeg bare stalen brugdekken van de be weegbare basculebruggen van de Zeelandbrug. Om de exacte schade vast te kunnen stellen, moet er een nadere inspectie ko men. Daartoe moet het asfalt van dat deel van de brug worden ver wijderd. Daardoor zal gedurende zo'n an derhalve dag, vanaf zaterdag 7 sep tember 6.00 uur tot zondag 8 sep tember 16.00 uur ernstige ver- keershinder optreden. Inspectie vanaf de onderzijde van de brugdekken heeft begin dit jaar scheurindicaties aan het licht gebracht. Op basis van de inspec tieresultaten zal zo nodig een re paratieplan worden opgesteld en uitgevoerd. Tevens zullen zo no dig in het bewuste weekeinde al noodreparaties worden uitge voerd. Begin juli heeft Provincie Zeeland overleg gevoerd met betrokke nenen diverse instanties om tot een uitvoeringswijze te komen die zo min mogelijk overlast met zich meebrengt. De scheep vaart kan zaterdags slechts van vier brugopeningen gebruik ma ken: 6.00 uur, 10.00 uur, 14.00 uur en 18.00 uur. Op zondag draait de brug vanaf 10.00 uur weer als van ouds. Vrachtwagens, bussen en perso nenauto's met aanhangwagen of caravan en vrachtwagens kunnen gedurende de gehele werkperiode geen gebruikmaken van de Zee landbrug. Er zal een omleidings route via de Oosterscheldekering worden aangegeven. Gebruik van de Zeelandbrug wordt sterk ontra den. Op zaterdag zal vanaf 6.00 uur tot 8.00 uur de gehele brug voor alle verkeer worden afgesloten. Op zondag is dat het geval tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Hulpdien sten kunnen wel van de brug ge bruik blijven maken. Bij slechte weersomstandigheden worden de werkzaamheden ëën week uitgesteld. DOMBURG - Ruim vijfhonderd zonnepanelen krijgen een plek op het dak van het Veerse gemeente huis in Domburg. Ook het dak van gemeentehuis in Kapelie wordt voorzien van zonnepane len. Daar is maandag de eerste van de in totaal zestig panelen ge plaatst door wethouder Evert Da- men. Domburg denkt met de panelen een energiebesparing van zo'n twintig procent van het gebruik in het gemeentehuis te bereiken. Het rendement van de panelen ligt rond de negentig procent. Sa- man uit Zierikzee plaatst de pane len. Het gemeentehuis heeft niet de primeur. De afgelopen tijd liet Zorgstroom al 335 zonnepa nelen plaatsen op het dak van het zorgcentrum Sandenburgh in het stadje Veere. Bewoners en me dewerkers kunnen via een scherm in de centrale hal bekij ken hoeveel energie per dag is op gewekt. SPORT Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Tip? redactie@pzc.nl in Zeelandbrug Scheurtjes door René Schrier DINSDAG 20 augustus 2013 Op het dak van het gemeentehuis in Kapelie komen zestig zonnepanelen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21