Echte Vrienden sterk in strafballenseries I I I I Van Sabben en De Jonge verrassen I I Smolders wint 30 SPORT DARTS Wilhe De tweede editie van Open Darts Zeeland is met ruim tweehonderd deelnemers uitstekend bezet. slotrubriek Valkenswaard Daarvoor ging op het Hulster f sportpark de meeste aandacht uit naar de 'broederstrijd' in de halve finale tussen Echte Vrienden en Rapide Dat treffen eindigde eveneens in 2-2. Het uit veelal oud-Rapidespelers bestaande Ech te Vrienden nam de leiding door Jasper Verbunt. Het iets meer in balbezit zijnde Rapide werd be loond voor dat lichte overwicht via de gelijkmaker van Martijn Burm. Via gastspeler Jochem Be- aart nam Echte Vrienden op nieuw de leiding, maar opnieuw had Rapide een antwoord klaar. De 2-2 van Egbert de Bakker bete kende echter wel dat strafballen uitsluitsel moesten geven. Via die penalty's kwalificeerde Echte Vrienden zich voor de eindstrijd. In die finale trof het Leonidas, dat zich maar nipt ten koste van het Duitse Rot Weiss Bremen kwalifi ceerde. In die eindstrijd kwam een veerkrachtig Echte Vrienden twee keer terug vanuit een achter stand. Het scoorde 1-1 via lasper Verbunt en en 2-2 via Maxime Aartsen. In de strafballenreeks stelde Echte Vrienden de eindze ge in dit kwalitatief sterke toer nooi veilig. Bij de vrouwen domineerde het eigen standaardteam. In de finale won Rapide 1 met 4-0 van een mix van oud-speelsters en speel sters die zich op een meer recrea tief niveau bewegen. Voor Rapide 1 scoorden Lieke Alberti (2x), Kar- lien Boussen en Eva Willaert. COES - Is darten een sport of een spel? Een flink deel van de deelne mers aan de Open Darts Zeeland vertoeft regelmatig in de overvol le rokersruimte van het Goese bowlingcentrum. En tijdens hun wedstrijden lurken ze met graag te aan een flesje bier. Spel, zou je dus zeggen. Maar als je vervol gens hun pijlen volgt en met gro te regelmaat in de juiste, piepklei ne vakjes ziet ploffen, zie je spor ters aan het werk. „Ach, het is de klassieke discus sie", zegt Onny de Queljoe, één van de organisatoren van de twee de editie van de Open Darts Zee land. „Als dammen en schaken sporten zijn, dan is darten dat ze ker ook. Concentratie, motoriek, mentaliteit en Tekenvaardigheid zijn heel belangrijk. Het is best complex, je moet heel veel tege lijk goed doen. Daarom vind ik darten een mooie sport." De Queljoe, 52 en woonachtig in Oost-Souburg, is een van de drij vende krachten achter het toer nooi. Anderhalfjaar geleden con stateerden ze dat er voor de Zeeuwse darter in de provincie weinig valt te beleven en dat het ledenaantal van de Zeeuwse bond snel terugliep. Tien jaar geleden waren er nog achthonderd leden, nu is daar nog maar de helft van over. „We willen het darten hier weer op de kaart zetten", stelt On ny de Queljoe, broertje van Rudy de Queljoe, de gitarist die onder meer bij Brainbox, Dragonfly en Massada speelde. Daartoe is de stichting Darts Zeeland opge richt. Het eerste succes was er zaterdag al. Meer dan tweehonderd darters deden mee aan de Open Darts Zeeland, ruim vijftig meer dan vo rig jaar. En het waren niet de min sten. Bij de mannen vuurden di verse Engelse subtoppers hun pij len af op een van de 36 borden, alsmede tal van sterke Nederlan ders. Bij de vrouwen waren geen Engelsen, maar wel sterke Neder landers en Belgen. Wat niveau be treft doet Zeeland landelijk niet echt mee, maar er is hoop. Fabian de Lange rookt en drinkt welis waar gezellig mee, maar is ook een talent. De 27-jarige Oostbur- ger dart nog maar drie jaar en is nu al Zeeuws kampioen single en dubbel (met Patrick Raasens uit Breskens). Dat roken helpt of be lemmert niet, maar dat flesje bier helpt zeker. „Als ik er een paar op heb, heb ik geen last van span ning meer." „Ik zie m'n resultaten snel beter worden", gaf de lasser kort voor de zestiende finales aan. „Mentaal ben ik sterk, al zeg ik het zelf. Ik ga uit van mijn eigen kracht, zal mijn pijlen goed moeten gooien. Wie er tegenover me staat maakt niet uit. Al is het Phil Taylor." De Zeeuws-Vlaming vond zijn Waterloo bij de laatste 32. In de partij om vier gewonnen legs brak hij de latere toernooiwin- naar Jan Dekker uit Klijndijk bij 2-2 bijna. De Drent redde zich ech ter met een finish van 149 en brak De Lange vervolgens zelf, 2-4. Bij de vrouwen is Karin Krappen al vele jaren.de beste Zeeuwse, ook nu ze haar sport op een lager pitje heeft gezet. In Goes deed ze voor het eerst in drie maanden mee aan een toernooi. De Vlis- singse die in december 40 wordt, heeft het zo langzamerhand wel gezien. „Ik gooi nu 23 jaar, zit twintig jaar in het Nederlands team en ben vijftien jaar interna tionaal actief. Bijna niets werd be taald, het darten heeft me veel geld gekost. Ik concentreer me op andere dingen, alhoewel, ik wil in oktober in Engeland nog graag aan de Winmau Masters mee doen. Voor de reiskosten zoek ik een sponsor. Maar verder... Ik wil hier vandaag vooral een fijne dag hebben." Krappen reikte in Goes tot de hal ve finales. Daarin werd ze met 4-0 verslagen door Belgisch kam pioene Patricia de Peuter. Het geroutineerde duo boekte in de finale een zwaarbevochten ze ge in drie sets (4-6 5-3 7-5) op het jeugdige tweetal Nikita de Baets (16) uit Westdorpe en Bram Don- ze (20) uit Hulst. Het Sluiskilse duo bleek uiteindelijk vaster dan hun opponenten. De linkshandi ge Ko de Jonge kan met name met zijn forehand goed druk zet- ten. Renee van Sabben tennist zeer tactisch en beschikt over een prima loopvermogen. „We hebben gewoon ons eigen spelletje gespeeld, dat wil zeggen op vastheid in de rally's. Ik sloeg stevig door van achteruit, waarop Renee veel af kon maken aan het net", aldus Ko de Jonge. Bij 5-4 serveerde Donze voor de match, maar hij werd gebroken. Vervol gens pakte Van Sabben haar servi ce, terwijl De Baets bij 6-5 werd gebroken. Eerder was het koppel uit de ka naalzone in straight sets te sterk voor de TV Axel combinaties Sil via van Straeten/Robert de Grae- ve (6-3 6-3) en in de halve finale voor Martine Daelman/Melvin Bracke (6-2 6-4). Ko de Jonge, woonachtig in Axel, pakte samen met clubgenote Danielle Dubbel dam ook de eerste prijs in de mixed-6. Ze wonnen achtereen volgens van Nynke van der Ploeg/Marco van Avermaete (6-1 6-3), Emmy Blackman/Abdon Pie- ters (6-4 6-4) en in de finale te gen het als eerste geplaatste kop pel Irene Knegtel/Jack Faas (6-4 6-4). In de finale van het dub- bel-5 maakten Wouter de Feijter en Sjakco de Braai hun favorieten- rol waar. In de spannende strijd tegen Danny Vantricht en Jos Ze- gers werd het 7-5 7-6. Alle vier de hoofdrolspelers zijn offensief inge steld, met stevig tempospel en boeiend volleer en smash werk tot gevolg. Vantricht en Zegers wa ren verantwoordelijk geweest voor de uitschakeling van het als tweede geplaatste duo Richard Hoogenboom/Ingmar Vermeu len. In de dubbel-6-apotheose smaakte Vermeulen wel het zoet van de overwinning. De met veel druk tennissende Terneuzenaar won samen met de eveneens aan vallend ingestelde Remco Klaas- sen met 6-2 7-6 van Martijn Guis en 'muur' Bert Dutree van TC Dri ve uit Sas van Gent. In het dubbel-3 maakten de beide deelnemende combinaties Dun can Blackman/Wouter de Feijter en Wesley Raemdonck/Jan Maar ten van de Vrie er op de finaledag een ware demonstratiepartij van. Eerstgenoemd duo won uiteinde lijk met 6-3 4-6 6-4. Eerder op de dag waren Blackman en Raem- donck elkaar in het enkelspel-3 ook al tegengekomen. Toen had Sassenaar Raemdonck in drie sets gewonnen. Toch eindigde de oudste van de drie gebroeders Blackman als eerste omdat hij eer der in de poule had afgerekend met Jan Maarten van de Vrie (drie sets) en Nicky Samijn (twee sets). In de enkel-5-finale zegevierde Frank Hamelink van TC Drive in drie sets over Peter van der Sloot van de organiserende vereniging: 6-0 1-6 6-2. Beide routiniers trach ten normaal gesproken met aan vallende groundstrokes de rally's zo kort mogelijk te houden, maar afwachtend spel was veelal troef. VALKENSWAARD - Harrie Smolders heeft zondag de slotrubriek ge wonnen van het concours hippi- que van Valkenswaard, onderdeel van de Global Champions Tour. De springruiter uit Grobbendonk bleef met zijn paard Regina Z ook in de barrage foutloos. Hij finish te na 35,43 seconden. Dat was een honderdste eerder dan de Frans man Simon Delestre (Valentino Velvet). Het verschil in beloning was aan zienlijker. Smolders kreeg voor de winst 19470 euro. Zijn naaste con current moest het met 11.800 doen. De Duitser Ludger Beerbaum (Chaman) eindigde als derde. Ger- co Schroder (Seoul) en Albert Zoer (Wollie Bollie) haalden de beslissende omloop ook maar maakten daarin ieder twee spring- fouten. cti door Peter Snelders HULST - Echte Vrienden heeft het 55e Rabo Reynaert toernooi ge wonnen. Het team speelde in de fi nale met 2-2 tegen Leonidas uit Rotterdam, maar toonde zich net iets meer bedreven in het nemen van de beslissende serie strafbal- len. Zeeland moet weer op de kaart door Koen de Vries Moment uit de vrouwenfinale tussen Rapide en een mix van oud-speel sters en recreatieve speelsters van Rapide. foto Peter Nicolai ZEGES DEKKER EN DE GRAAF Het Open Darts Zeeland-toernooi is gewonnen door Jan Dekker uit het Drentse Klijndijk. Hij versloeg in de finale de Fries Danny Nop- pert in drie sets: 3-0. Cees van Leeuwen uit Vlissingen en Alexander Verrips uit Goes wa ren de beste Zeeuwen. Zij kwa men bij de laatste zestien. Bij de vrouwen won Aileen de Graaf het toernooi. Zij versloeg Pa tricia de Peuter met 5-0. door Henk van de Voorde PHILIPPINE - Renee van Sabben en Ko de Jonge van TV Sluiskil won nen verrassend de mixed-5-klasse van het twaalfde Mosselkrauwer- toernooi van TV Philten uit Philippi ne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66