Heel Truzement in tranen om smartlappen Belfort Brugge vol beren en poppen ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Zonnige vierde editie ZomerFilm trekt bijna duizend toeschouwers Schipper Reinder Visser houdt wel van een beetje afwisseling. Hij heeft zich verhuurd aan Maes Pils. Het weekend werd gedragen door vrijwilligers en mogelijk gemaakt door leden van het Truzements Mannenkoor. Het totaalprogram ma bood liedjes waarbij die verve lende onderbuikgevoelens of juist de aangename vlinders van toen, spontaan terugkwamen. Vooral op zaterdagmiddag was het gezelligheid troef in het grens dorp. Talloze meezingers en een lekker zonnetje zorgden er voor dat het grote terras de hele mid dag druk bezet was. Onder hen opvallend veel toeristen, die op de fiets op het evenement waren afgekomen. Ze genoten mee met de streekbewoners. Vooral koren met het hart op de juiste plek waren present op de muziektent. Een verrassend optre den werd verzorgd door het koor Tante Doo uit Bergen op Zoom. Hun meeslepend optreden lever de de eerste prijs op. Ook de groep Damesverband met Mirjam Bezemer, Miranda Locke- feer en Cecile Idink had succes met een aantal ondeugende lied jes a capella. Zelfs een vleugje pop muziek ontbrak niet in hun reper toire. Ze kregen hiervoor de ju ryprijs. Zondag zorgden Deerman, Kra- puul, Anne van Damme, Dyln en Doutsen voor een spetterend op treden op de Truzementse Markt. HULST - De zomeravondfilmverto ning op het Molenbolwerk in Hulst, ZomerFilm, heeft zaterdag avond opnieuw een record gebro ken. Volgens Danny Esseling, één van de vier organiserende filmlief hebbers uit Hulst, waren er tegen de duizend toeschouwers, zo'n 250 meer dan vorig jaar. De film avond in de open lucht (er viel, ondanks sombere voorspellingen nauwelijks een spatje regen) be gon met de vertoning van Mama's As van Lotje Kerckhaert. De uit Hulst afkomstige cineaste maakte de zeven minuten durende film voor het 48 Hour Project in Nij megen. Het publiek in Hulst be loonde de film met applaus. Hoofdfilm was The Perks of Being a Wallflower. ZomerFilm beleefde de vierde editie en krijgt volgend jaar zeker een vervolg, al dus Danny Esseling. metamorfose. De luiken zijn weg gehaald, in het ruim staat een toi letunit en aan dek kunnen party's voor kleine groepjes worden ge houden. Maar binnenkort wordt een aantal containers aan boord geplaatst, een heus podium voor dj's en bands. Maes Music Box was de laatste jaren al een enorm succes, maar nu met de party boot, is de belangstelling overwel digend. jelle Leplae van het pro ductiebureau Fast Forward Events: „We werken al een paar jaar met Maes Pils. Het reclamebu reau wilde iets anders en bedacht een tour met een binnenvaart schip. Wij hebben dat verder uit gewerkt en het blijkt een enorm succes. Eind juni was de doop - want een schip moet je natuurlijk dopen - in Mechelen. Daar kwa men maar liefst 2500 mensen op af." De helblauwe partyboot heeft inmiddels tal van havens in Wal lonië en Vlaanderen aangedaan. Na de buffetten en barbecues voor kleinere gezelschappen en andere feestelijkheden komt bin nenkort het grotere werk aan: het grote podium voor dj's en bands. Er worden vele tienduizenden Maes-fans verwacht. En daarna? Schipper Visser (53 en afkomstig uit Waarland bij Schagen): „Dan ga ik gewoon weer varen op de Noord-Zuid." met m'n reisjes. Ik werd niet opge jaagd door de bank.. Maar dit is wel een leuke onderbreking. Ik verdien er net zoveel mee als met m'n vracht en ik hoef niet zeven dagen in de week te varen. Als het anderhalve dag per week is, is het veel. Veel relaxter natuurlijk." Toen hij eenmaal het contract met het bureau Fast Forward Events had getekend, werd zijn binnenschip (345 ton, i960) naar de werf van Port en Paintservice aan de Wibaudkaai in Gent gediri geerd. Visser: „Daar is het eerst ge- metaliseerd en daarna helblauw geverfd." Daar hebben ze ook de reclameteksten op het schip aan gebracht: 'Bier en Bands aan Boorden 'Bière et Concerts a Bord'. De Yannick onderging een terneuzen - Schipper Reinder Vis ser houdt wel van een verzetje. Om z'n brood te verdienen vaart hij al jaren met vracht op de Noord-Zuid-route tussen Rotter dam en andere havens en Frank rijk. Maar hij verhuurde zich ook al eens twee jaar als milieuboot, die door Vlaanderen voer om de mens meer milieubesef bij te brengen. Hij deed ook vakantie reisjes op de Dender. En nu is hij van juni tot oktober ingehuurd door de Belgische brouwerij Al ken Maes als partyboot. Het is diepe crisis in de binnen vaart. De Nederlandse vloot buigt onder gebrek aan werk en lage vrachtprijzen. Veel schippers kun nen de hypotheek op hun schip niet meer aflossen en moeten zu re regelingen treffen met hun bank. Reinder Visser, met Terneu zen als thuishaven: „Bij mij is het gelukkig niet uit nood geboren. Ik verdien nog steeds een boterham Een van de blikvangers van de beurs was Anna Hoo uit Rotter dam. In haar genre is ze over de hele wereld bekend geworden door 'haar' teddyberen. Beren ma ken heeft ze tot een kunst verhe ven. De handgemaakte beer krijgt net dat extraatje wat bij de fa- brieksbeer ontbreekt. „Door mijn achtergrond en ervaring als ont werpster heb ik een voorliefde voor exclusieve stoffen zoals zijde en kant. Ook oude antieke stoffen of doopjurken zijn dankbaar spul voor de beren." Hoo gaat uit van het model van een oude antieke beer. „De stof wordt niet veran derd of kunstmatig oud gemaakt. Bij het vullen wordt er rekening mee gehouden dat een beer er over twintig jaar nog net zo mooi uit moet zien." Net als Hoo pre senteerden zich meer poppen- en berenkunstenaars op de grootste beurs in zijn genre in de Benelux. MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 Een dansje op de muziek van het Truzements Mannenkoor op de kiosk van Retranchement. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - Het Marktje van Retranchement was in het weekein de het swingende hart van het dorp. Het Smartlappenfestival en het avondoptreden van de streek- band Nightflyer van zaterdag sa men met het eerste Lazy Sunday Festival van zondag leverden een erg leuk muzikaal feestje op voor jong en oud. Schipper Reinder Visser met zijn vrouw Karin, foto Chris Platteeuw even partyboot De 53-jarige schipper Reinder Visser vaart nog tot oktober voor Maes, daarna weer op de Noord-Zuid. door Wout Bareman Uit een exploot van t.k.-gerechts- deurwaarder L. de Braai te Terneu zen d.d. 14 augustus 2013, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stichting Clavis, gevestigd te Ter- neuzen, aan Müslüm Karaoglan, zonder bekende woon- en of ver blijfplaats in Nederland of daar buiten, is betekend, het vonnis d.d. 24 juli 2013 van de rechtbank Zeeland-West-Brabant Kanton, zittingsplaats Terneuzen, waarin ondermeer bevel is gedaan tot betaling van een geldsom binnen twee dagen. Van dit exploot kunnen belang hebbenden een afschrift verkrij gen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeur waarders Alvarezlaan 1 4536 BA TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 BRUGGE - Bezoekers van de exclu sieve poppen- en berenbeurs in de stadshallen van Brugge troffen af gelopen weekeinde een kwalitatief hoog, maar ook veelzijdig assorti ment van hedendaagse, oude en an tieke poppen en beren. De fantasie van de kunstenaars bleek grenze loos, met grillige fantasiefiguren, lieve meisjespoppen én de levens echte babypoppen,de trend van de laatste jaren. Een pop of een beer kiezen. Maar het zijn er zó véél. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63