Hulpverleners praten over inzet grensstreek Onderscheiding voor Ger Groenewegen PARÏYBOOT KRAS.NL Zomercruise RIJN MOEZEL 16 ZEEUWS-VLAANDEREN INCLUSIEF Na de treinramp bij Wetteren, waarbij wagons met gevaarlijke stoffen bestemd voor Dow Bene lux in Terneuzen waren betrok ken, werd door hulpverleners vast gesteld dat een soortgelijke ramp in bijvoorbeeld Sas van Gent zou kunnen stuiten op problemen. Ro de Kruis-medewerkers uit Zelzate en Groot-Assenede zouden -met hun hogere opleiding- niet in ac tie mogen komen over de grens. En Nederlandse EHBO'ers op hun beurt zouden te weinig be voegd zijn om bij een incident in Vlaanderen hulp te verlenen. Om die hindernissen weg te ne men wordt, mede op initiatief van het Terneuzense PvdA-raads- lid Wim ten Hoor deze week over leg gepleegd. Daaraan wordt ook deelgenomen door een rampen- coördinator van de provincie Oost-Vlaanderen. Ten Hoor: „Sa men met fractiegenoot Frank van Oorschot en Giel van Boom van TOP/GB maak ik me sterk voor een gestroomlijnde aanpak van de hulpverlening. In dat kader heb ben we ook het PvdA-kamerlid Duco Hoogland geïnformeerd. We inventariseren de problema tiek en kijken of het een regionaal of een nationaal grensprobleem is. Desnoods stappen we naar Brussel." Giel van Boom maakt zich vooral sterk voor een oostelij ke ontsluiting van het spoorweg net richting Zelzate. „Om het ge vaar uit Sas van Gent weg te ne men, pleiten wij voor doortrek king van de oostelijke lijn vanaf de Axelse Vlakte naar Zelzate. Ja, dan moeten ook de wagons van Dow over de Sluiskilbrug naar het oosten. Yara en Outokumpu willen daar graag op aansluiten." Toen hij naar Zeeuws-Vlaanderen kwam, pakte hij de draad direct weer op. In Terneuzen werd hij in 1982 hulpscriba van de beheers commissie van de gereformeerde kerk in Terneuzen en van 1992 tot 2005 was hij daar scriba. Sinds 2007 is hij voorzitter van de ker kenraad van de protestantse ge meente Oosthoek in Hulst én pen ningmeester van de Stichting Kerk in Klooster. Die hield zater dag het jaarlijkse Bernardusfeest rond de Hof te Zandekerk in Kloosterzande. En daar speldde lo coburgemeester Frank van Dries- sche van Hulst hem de versierse len op, behorend bij de orde van Oranje-Nassau. Dubbel feest dus in Kloosterzande. Het Bernardus feest trok honderden bezoekers. Drie aanmeldingen van kunstenaars Bij de gemeente Terneuzen hebben zich drie kunstenaars aangemeld, die een kunstwerk willen leveren voor de Nieuw- straat. Het moet de plaats inne men van de 'menuborden' waarop de politie aangeeft wel ke boetes op welk vergrijp (wildplassen, dronkenschap en dergelijke) staan. Gemeente en Wijkraad Binnenstad vinden dat die borden aan vervanging toe zijn. Het is tijd voor een po sitievere uitstraling, vinden de bewoners. Ze hebben een stem bij de keuze voor het werk. Kunstenaars kunnen hun ont werp tot 1 september indienen. Boekweitfeesten weer als vanouds Een ouderwets dorpsfeest met vermaak voor jong en oud. Voor de 39ste keer stond Zuiddorpe dit week end in het teken van de Boekweitfeesten. Er was twee dagen lang veel live muziek op het dorpsplein, veel kindervermaak en er stonden ruim 100 kraampjes van hobbyisten, ambachtslie den en verkopers. Zaterdag was de toeristische jaar markt de trekpleister, inclu sief ruim 60 deelnemende paarden en pony's. Zondag werd klassiek gedanst op muziek van Eddy's Combo. Dansschool MOVES! opent vestiging Hulst Dansschool MOVES! Dance Wa rehouse opent woensdag een vestiging in Hulst. Die is onder gebracht bij Bodyline aan Spoorweg 2. MOVES! heeft ook vestigingen in Terneuzen, Mid delburg en Goes. De belangstel ling voor de dansscholen, die vooral hoog scoren in de hip hop- dansscène is groot. Vandaag begint het danssei- zoen met een dansweek voor iedereen die houdt van dansen op en dan vooral van hiphop. De hele week kunnen liefheb bers gratis alle lessen uitprobe ren in de verschillende Zeeuw se vestigingen. Spits Yannick is Maes Music Cargo voor de kade ergens in Vlaanderen, foto Maes Pils Populair vaarprogramma en bijzonder gunstige waartijden! Het MS Prinses Christina vaart in september vanuit Keulen een prachtige route. Ontdek onderweg prachtige Duitse stadjes zoals Andernach, Cochem en Boppard Maar ook Riides- heim. Koblenz en Königswinter passeren de revue. U boekt deze 8-daagse cruise al vanaf slechts 599, inclusief busreis en alle maaltijden aan boord! Het MS Prinses Christina*** beschikt over o.a. een gezellige salon met dansvloer, bar, deels overdekt zonnedek en een sfeervol restaurant. Klantbeoordeling een 7,2! Sep. 8 669 - gegarandeerd vertrek Sep. 22 €599 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2-p.hut benedendek. Zie www.kras.nl/91048 waarom zou je meer betalen busreis y' 7 nachten cruise t alle maaltijden aan boord Populair vaarprogramma scherp geprijsd! door Wout Bareman SAS VAN CENT - Vertegenwoordi gers van de Nederlandse EHBO en het Vlaamse Rode Kruis plegen de ze week overleg over grensover schrijdende hulpverlening bij cala miteiten. De regelgeving aan weers zijden van de grens wijkt af en dient afgestemd te worden. KLOOSTERZANDE - Ger Groenwe gen was altijd al actief in het kerke lijk leven. In de jaren zestig was hij clubleider bij de gereformeerde kerk in Rotterdam en later in Put- tershoek. Ger Groenewegen 8-daagse riviercruise per MS Prinses Christina*** I De spits Yannick werd op de werf van Port Service helblauw gespoten en deels verbouwd, foto Chris Platteeuw TERNEUZEN ZUIDDORPE HULST BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62