ZEEUWS-VLAANDEREN lUl /C Kloetinge Mariska en Renata almanak Brand in Axel De Hedwigepolder mag niet worden misbruikt om andere polders te sparen. Eigenaar De Cloedt komt in het geweer. Feyenoord na nederlaag nog dieper in de put Theatermaakster Paula Bangels wil de waarheid horen *eb„5Sch aa^eWen' Het was een paar weken geleden dat de telefoon ging bij dat gezin in Vlissingen. De moeder uit West-Bra bant belde op. Na de gebruikelijke uitwisseling van plaatselijke wetens waardigheden kreeg oma een inge ving. „O ja", riep ze, „dat wilde ik al een hele tijd vragen. Ik hoor steeds op de radio dat er een Ikea is geopend in Kloetinge. Maar in de krant heb ik daar niks van gelezen. Waar zit die dan? Dat is lekker dichtbij. Hoeven we niet meer naar Breda te rijden." Haar enthousias me verdween meteen toen ze hoorde dat het reclame was voor de web winkel van de meubelgigant. Waar mee mensen dus - ook vanuit Kloe tinge - bij de winkel kunnen kopen. Packmee is een nieuwkomer in markt kledinginzameling NIEUW-NAMEN - Als de Hedwige polder onder water gaat, moet ook verder stroomafwaarts aan de Westerschelde maar worden ont- polderd. Eigenaar Gery De Cloedt van de Hedwige legt zich er niet bij neer dat zijn bezit wordt ge bruikt als middel om andere ont- polderingen te voorkomen. De Cloedt voelt zich volgens zijn juridisch adviseur Hans Mieras oneerlijk behandeld in het Wes- terscheldedossier. 'Gepiepeld', is het woord dat Mieras gebruikt. Aanleiding voor de grimmige op stelling van De Cloedt vormen de stukken die Mieras boven water heeft gekregen in zijn streven de dreigende ontpoldering van de Hedwigepolder af te wenden en een gesprek dat hij in juli met ge deputeerde Carla Schönknecht heeft gehad. In die stukken, die De Cloedt niet onder ogen had mogen krijgen, staat onder meer dat de Hedwige polder niet hoeft te worden prijs gegeven, omdat de natuurbescher- mingsregels van de Europese Unie dat zouden vereisen. De eige naar van Neerlands bekendste pol der heeft steeds te verstaan gekre gen dat de Europese Commissie de ontpoldering eist. In het gesprek met Schönknecht begreep De Cloedt dat het dage lijks provinciebestuur aan de ont poldering van de Hedwigepolder meewerkt om te voorkomen dat ook in het middengebied van de Westerschelde (globaal tussen de lijnen Kruiningen-Perkpolder en Vlissingen-Breskens) moet wor den ontpolderd. De provincie heeft De Cloedt te verstaan gege ven dat dit een enigszins verwron gen beeld is, maar dat heeft de on gerustheid en de ergernis bij de ei genaar van de Hedwigepolder al lerminst weggenomen. Vanaf morgen liggen de plannen voor de herinrichting van de Hedwigepolder als gebied met ge- tijdenatuur ter inzage. Wie dat wil heeft zes weken de tijd een zienswijze erover in te dienen. De Cloedt zal dat zeker doen, laat Mieras weten. AXEL - De brandweer heeft zater dagavond een brandje geblust in een slaapkamer van een woning aan de Karei Doormanlaan in Axel. De brandweer rukte uit met een hoogwerker en een tankauto spuit. Er raakte niemand gewond. ZEELAND www.sjaakzoektsjakies.nl Tip? redactie@>pzc.nl MAANDAG 19 augustus 2013 CONSUMENT rMM ook onder water' 'Dan de rest door Ben Jansen O pagina 14 en 15 'Dat kan De Cloedt toch niet menen; Commentaar PZC VOGELWAARDE - Een klomp klei vermengd met wat cha- motte voor verstevigingboetseerpennetjes en met het nodige vakmanschap staat er na zo'n 30 uur een mooi af gebakken borstbeeld op tafel. Beeldend kunstenaar Co van Driel (79) draait zijn hand voor zo'n secuur klusje niet om. Tijdens het ambachtelijk weekend ging hij bij fruit kweker Vereecken nabij Vogelwaarde aan het werk. Zater dag boetseerde hij een buste van Mariska, de dochter van de fruitkweker. Zondag maakte hij een afbeelding van haar zus Renata. Voor de finishing touch mocht ook de naaste familie haar zegje doen. „Die kennen hen tenslotte het beste. Het moet wel herkenbaar zijn." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59