EHBO over de grenzen ae grenzen 1 verlopen x I I I i I I m 16 BEVELANDEN en THOLEN LANDGOED i Goes Kinderstad heeft twee keer zoveel kamelen nodig Drie gewonden door auto in sloot bij Yerseke EP Na de treinramp bij Wetteren, waarbij wagons met gevaarlijke stoffen bestemd voor Dow Bene lux in Terneuzen waren betrok ken, werd door hulpverleners vast gesteld dat een soortgelijke ramp in bijvoorbeeld Sas van Gent zou kunnen stuiten op problemen. Rode Kruis-medewerkers uit Zei- zate en Groot-Assenede zouden - met hun hogere opleiding - niet in actie mogen komen over de grens. En Nederlandse EHBO-ers op hun beurt zouden te weinig bevoegd zijn om bij een incident in Vlaanderen hulp te verlenen. Om die hindernissen weg te ne men wordt, mede op initiatief van het Terneuzense PvdA-raads- lid Wim ten Hoor deze week over leg gepleegd. Daaraan wordt ook deelgenomen door een rampencoördinator van de provincie Oost-Vlaanderen. Ten Hoor: „Samen met fractiege noot Frank van Oorschot en Giel van Boom van TOP/GB maak ik me sterk voor een gestroomlijnde aanpak van de hulpverlening, mocht er iets gebeuren. In dat ka der hebben we ook het PvdA-ka- merlid Duco Hoogland geïnfor meerd. We inventariseren de pro blematiek en kijken of het een re gionaal of een nationaal grenspro bleem is. Desnoods stappen we naar Brussel." Giel van Boom maakt zich vooral sterk voor een oostelijke ontslui ting van het spoorwegnet rich ting Zelzate. „Om het gevaar uit Sas van Gent weg te nemen, pleiten wij voor doortrekking van de oostelijke goederenlijn vanaf de Axelse Vlak te naar Zelzate. )a, dan moeten ook de wagons van Dow over de Sluiskilbrug naar het oosten. Yara en Outokumpu willen daar graag op aansluiten." V,ï# .4' GOES - De nieuwe kinderburge meester Marleen Zuidweg (11) is zaterdag stralend begonnen aan haar ambtsperiode van een jaar. Direct na de formele installatie in het oude Stadhuis door de 'grote' burgemeester René Verhulst en haar voorganger, Justin Reijerse, mocht Marleen met haar twee wethouders Ming Yiem Man en Carmen van Fraassen de hele dag pronken met Goes Kinderstad. Het jaarlijkse evenement is een groot succes. Op acht plekken in de stad waren de meest uiteenlopende en aan sprekende activiteiten beschik baar gesteld aan ieder kind dat zich er mee vermaken wilde. Dat deden er zaterdag zeker zesdui zend, denkt evenementencoördi nator Tom de Koning van Stich ting Goes Marketing. Hij maakt zich enige zorgen over de toeloop, die zaterdag door het ideale weer extra groot leek. „Ik heb e-mails gehad van men sen die klaagden dat ze anderhalf tot twee uur in de rij stonden voor een rit op de kamelen of het waterbollenbassin. Er stond 's middags zelfs een lange rij voor de schminktafels. Je kunt wel een tweede bassin of meer kamelen huren, maar dat kost zo duizend euro extra en het budget is be perkt. Ik moet met de sponsors gaan praten." YERSEKE - Drie mensen zijn zon dagmiddag afgevoerd naar het zie kenhuis in Goes na een eenzijdig ongeval op de Molendijk in Yerse ke. De bestuurder is een 41-jarige man uit Reimerswaal. Van hem is een bloedtest afgenomen en zijn rijbewijs is ingenomen. In zijn au to zaten nog een 30-jarige vrouw en een 33-jarige man uit Reimers waal. De brandweer moest de drie bevrijden uit het autowrak nadat de wagen waar ze in zaten omstreeks 17.20 uur door onbeken de oorzaak in de sloot was ge raakt. De Molendijk was enige tijd afgesloten voor politieonder zoek. EP moet geiuk Een ruimteschip in door Wout Bareman SAS VAN CENT - Vertegenwoordi gers van de Nederlandse EHBO en het Vlaamse Rode Kruis plegen de ze week overleg over grensover schrijdende hulpverlening bij cala miteiten. De regelgeving aan weers zijden van de grens wijkt af en dient afgestemd te worden. I Villa Kogelhof bij Kamperland, foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan Kinderstad leverde zaterdag weer veel jeugdherinneringen op voor de plak boeken. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56