SP voert actie op top van Duinhoevepad Reddingsbrigade heeft prima zomer achter rug Overlast jongeren Bruinisse nog niet over -Jag» 16 SCHOUWEN-DUIVELAND EVENEMENT Voor het eerst strijkt het circus van de Power Horse Competition op Schouwen-Duiveland neer. tófVrH 1 iT* 1 KRAS. NL Vlissinger (31) mishandelt plaatsgenoot Zomercruise RIJN MOEZEL Met onder meer op het fietspad getekende silhouetten maakten de actievoerders het aantal slacht offers dat in 2012 op dit pad is ge vallen zichtbaar. Twaalf mensen zijn dat jaar na een val per ambu lance afgevoerd. Voor zover de SP bekend, staat de teller dit jaar al op zeven. „En dat zijn alleen slachtoffers die met de ambulan ce naar het ziekenhuis zijn ge bracht, maar er zijn er natuurlijk meer gewond geraakt. Gebeurde dit midden in een dorp dan was er al lang iets aan gedaan, want dan is het dichtbij. Op de één of andere manier voelt niemand zich hiervoor écht verantwoorde lijk", zegt voorzitter Anita de Vos van SP Schouwen-Duiveland. Het Duinhoevepad is politiek hot. Eind deze maand hakt de gemeen teraad de knoop door over wat te doen met het pad. Vanuit de raad is aangedrongen op onderzoek naar aanpassing. Burgemeester en wethouders wijzen in reactie op de daarmee gepaard gaande hoge kosten en op het omringende na tuurgebied, dat weinig ruimte laat voor ingrijpen. Ook valt, bij voorbeeld in reacties op de websi te van de PZC, de term eigen ver antwoordelijkheid. SP-voorzitter De Vos kan alle ar gumenten voor en tegen begrij pen, maar stelt dat ingrijpen nood zakelijk is. Gedurende de hele zo mer hebben SP-ers een paar keer per week enkele uren per dag op het Duinhoevepad gepost om voorbijgangers op de gevaren te wijzen. Ze zagen daar heel wat (bijna)ongelukken. Jong en oud, al dan niet getrainde en met de weg bekend zijnde fietsers, voet gangers en ruiters krioelden door elkaar op dit pad, dat zich ken merkt door zeer steile hellingen (tot 25 procent) en scherpe boch ten. „Ik snap dat dit gevoelig ge bied is en ik snap ook dat dit een prachtige route is voor geoefende fietsers, maar als er zo veel onge lukken plaatsvinden moet er iets gebeuren." De SP pleit voor onder zoek en bovenal voor snelle actie. Mocht afVlakken niet tot de moge lijkheden behoren dan moeten de fietsers van het pad af. OUWERKERK - Alle zes strandwach- ten van de Reddingsbrigade Zie- rikzee-Duiveland die zaterdag exa men hebben gedaan in Zoutelan- de zijn geslaagd. Twee kandidaten gingen op voor het examen Life guard Beach, vier voor het exa men Junior Lifeguard Beach. Volgend jaar verwacht de red dingsbrigade nog eens vier leden te kunnen laten opgaan voor de Lifeguardexamens. De Reddings brigade Zierikzee-Duiveland wordt gedraaid door een stuk of twintig vrijwilligers. Volgens Ta co Meeles heeft de reddingsbriga de Zierikzee-Duiveland 'een leuk seizoen' achter de rug. „Het is ge lukt om bijna alle dagen open te gaan." Alleen een vlag planten en de deuren van de post open gooien is niet genoeg. „We heb ben minimaal twee mensen no dig, drie is ideaal." Nu de zomer ten einde loopt zit de inzet er in Ouwerkerk zo'n beetje op. De reddingsbrigade is desgevraagd wel bij evenementen actief. Zoals komend weekend bij de Havendagen in Zierikzee. NOORDWELLE - Ze hadden er al vier keer eerder hun nek voor uit gestoken. En nu was het eindelijk een feit. Op een lap grond aan de Lokkershofweg in Noordwelle is zaterdag en zondag (voor het eerst op Schouwen-Duiveland) de Power Horse Competition (PHC) gehouden. „Dit is weer eens iets heel anders voor Schouwen-Dui veland", motiveren organisatoren Ken Buth, Rens Vermeer en Hugo Bos hun drijfveer om het paarden- evenement naar Schouwen-Duive land te halen. „Dit zorgt voor di versiteit van het product." Een dikke honderd trekpaarden kwamen in Noordwelle bijeen. Vijftig teams (goed voor zo'n 150 mensen) deden mee aan de Po wer Horse Competition die jaar lijks op zeven locaties in Neder land en België wordt gestreden. Elke wedstrijd bestaat uit zeven onderdelen, waaronder dressuur, trekpaardproeven, authentieke voertuigen en een hindernisbaan. „Het is eigenlijk het hedendaagse, recreatieve gebruik van trekpaar den", geeft Vermeer aan. „De red ding ook", vult Buth aan. „Dit geeft het trekpaard een toekomst mogelijkheid." De functie van oer sterke werkkracht raakte het trek paard decennia geleden namelijk kwijt. Het dier wordt er tegen woordig ook wat lichter om ge fokt. „Maar minimaal wegen ze nog altijd 650 kilo. En de zwaar ste weegt er wel 1000", zetten de organisatoren uiteen. Prachtdieren om te zien. Dat von den de brouwers van Palmbier ook toen ze, in 1980, het trek- Trekpaarden en Noordwelle gaan heel goed samen paard als beeldmerk omarmden. Sindsdien heeft de Palmbrouwe- rij diverse activiteiten op poten gezet om het trekpaard te promo ten. Waaronder de trekparade Brussel-Amsterdam in 1996. Het was toen dat er volgens het Noord- welse organisatiecomité een eer ste link met Schouwen-Duive land werd gelegd. „Want ook Re- nesse is toen aangedaan en de Po wer Horse Competition komt uit die tocht voort." Het evenement is meer dan strijd alleen, zo bleek dit weekeinde. Met wat horeca, verkoopkramen, kinderactiviteiten en diverse shows en demonstraties was er ge noeg te doen en te zien. Dat bracht vooral zondagmiddag vele bezoekers op de been. „We kun nen terugkijken op een prachtig weekend, waarin we het heel veel mensen naar de zin hebben kun nen maken met een goede club vrijwilligers", blikt Vermeer na af loop terug. Of dat betekent dat de PHC volgend jaar terugkomt, is niet zeker. „Het publiek was en thousiast. Dit heeft een absolute meerwaarde en daarnaast gaan trekpaarden en Noordwelle heel goed samen. Maar eerst gaan we eens kijken of dat wat we aan de voorkant berekend hebben, aan de achterkant ook klopt." I 8-daagse riviercruise per MS Prinses Christina*** INCLUSIEF ft 1v busreis t/ 7 nachten cruise l/ alle maaltijden aan boord Populair vaarprogramma scherp geprijsd! Er wordt geklaagd over onder meer vervuiling, vernieling en handel in drugs. Woensdagavond kwam bij de politie een melding binnen van overlast veroorzaakt door voetballende jeugd. Dat was overigens de eerste melding in maanden. De jongeren zijn die avond aangesproken op hun ge drag, meldt woordvoerder Mirja Vis van de politie. „Concrete aan wijzingen dat er op die specifieke plaats drugs wordt verhandeld, zijn er niet." Ook de straatcoaches van de gemeente Schouwen-Dui veland komen regelmatig buur ten, melden Jacques Straver van de gemeente en dorpsraadvoorzit ter Henk Mol. Naar aanleiding van de jongste klacht zijn beiden van plan opnieuw overleg te zoe ken met betrokkenen. Aan de leegstand zelf valt echter op dit moment weinig te doen. Volgens omwonende Peter Spelt die eerder in december aan de bel trok, is het een tijdje rustiger ge weest. De destijds dichtgespijker de panden zijn inmiddels echter weer opengebroken. Hoewel een permanente oplossing op dit mo ment ontbreekt, denkt Spelt wel dat het afbreken van de carport en de diepvriezer die bij de oude bakkerij hoorden, kunnen bijdra gen aan rust in de buurt. „Die be nemen nu het zicht op het ter rein. Als alles open is, kun je de boel beter in de gaten houden." MIDDELBURG - Een Vlissinger (31) is zaterdagochtend in alle vroegte (31) aangehouden omdat hij in de Kromme Weele in Middelburg een plaatsgenoot (25) in zijn ge zicht sloeg. Het slachtoffer liep een hoofdwond op. De man sloeg, volgens de politie tonder enige aanleiding, zijn plaatsgenoot met een vuist in zijn gezicht. Door enkele getuigen werd hij onder controle gebracht en de politie werd gebeld. Voor dat de politie er was, bedreigde hij een van de getuigen. Bij aan komst hielden de agenten de man aan en brachten hem naar het po litiecellencomplex Torentijd. Te gen de man is aangifte gedaan vanwege mishandeling en bedrei ging. Zaterdag werd hij gehoord. Hij is een uitnodiging voor een zitting met de officier van justitie rijker en ruim 1.300 euro armer. door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Onder het motto 'Niets doen is geen optie!' - hebben leden van SP Schou- wen-Duiveland dit weekend actie gevoerd op één van de toppen van het Duinhoevepad bij Burgh-Haam- stede. Trekpaarden op door Esme Soesman Rens Vermeer Jaco en Heiene Groenendijk uit Noordwelle tijdens het spiegelconcours Paardenliefde S0 Populair vaarprogramma en bijzonder gunstige vaartijden! Het MS Prinses Christina vaart in september vanuit Keulen een prachtige route. Ontdek onderweg prachtige Duitse stadjes zoals Andemach, Cochem en Boppard Maar ook Rüdes- heim, Koblenz en Königswinter passeren de revue. U boekt deze 8-daagse cruise al vanaf slechts 599. inclusief busreis en alle maaltijden aan boord! Het MS Prinses Christina*** beschikt over o.a. een gezellige salon met dansvloer, bar, deels overdekt zonnedek en een sfeervol restaurant. Klantbeoordeling een 7,2! Sep. 8 669 - gegarandeerd vertrek Sep. 22 €599 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2-p.hut benedendek. Zie www.kras.nl/91048 waarom zou je meer betalen BRUINISSE - De overlast die jonge ren veroorzaken in de omgeving van de Lange Ring in Bruinisse is nog altijd niet opgelost. Leegstand en braakliggend terrein in combina tie met rondhangende jongeren is sommige buurtbewoners een doorn in het oog. 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 xscem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50