Dankzij de laptop zien we wat er thuis gebeurt Handboogschieten voor dummies ZELF BOOGSCHIETEN? lU^ieke en ZOMERKRANT 43 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? Voor iedere soort schieter zijn er verschil lende bogen. Zo is de boog voor kinderen zwaar, voor vrouwen zwaarder en voor mannen het zwaarst. In Nederland en België wordt er geschoten met een katrolboog, in Frankrijk met de gewone handboog. „Op de Euro pese kampioenschappen mogen de landen zelf be palen met welke boog ze schieten", vertelt Noël. Je kunt op een staande wip of een liggende wip schieten: de staande is op een paal en bij de lig gende schiet je recht vooruit. Aan het uiteinde van een wip zitten pluimen. Van hoog naar laag zijn die onderverdeeld in hoogvogel, zijden, kallen en kleinspel. De hoogvo gel levert de meeste punten op en het kleinspel de minste. Na twintig schietingen wordt er geke ken wie de meeste punten heeft. Tegenwoordig mag iedereen handboogschieten. „Een tijdje gele den mochten de vrouwen deze sport niet beoefe nen", vertelt Noël. De opstand van een aantal vrouwen uit Koewacht brengt daar verandering in. „Nu mogen ook de vrouwen lid zijn van dit gil de en andere verenigingen." Dat lijkt een goede ontwikkeling, want handboogschieten als sport lijkt uit te sterven. „Wij hebben nog relatief veel leden, maar er zijn verenigingen die maar vijf of zes leden hebben." Dat is met name het geval in Zuid-Beveland, vertelt Noël. Hoewel de sport zelf relatief eenvoudig lijkt, zit er veel techniek achter. „We trainen iedere zater dag. Wat het weer ook doet. Alleen met Kerst en carnaval schieten we niet." Marieke Desmet en Sam Willems zijn voor drie dagen in Nederland. Ze ko men uit België en verblijven in Hotel Middelburg. Zeeland spreekt hen erg aan. „De sfeer is gezellig en iedereen is erg vrien delijk." Wat ze absoluut niet in Oostrozebeke kon den achterlaten, was de laptop. „Dan kunnen we via Facebook volgen wat er thuis gebeurt. In het hotel hebben we gelukkig wifi, dus we kunnen elk moment online. We gebruiken de laptop ook om te kijken wat er in deze omgeving te doen is, en te kijken hoe de weersvooruitzichten zijn." Ook hun camera hebben ze altijd op zak, om vast te leggen wat ze zien en meemaken. De gemaakte foto's plaatsen ze ook op hun Facebook, zodat hun volgers kunnen meebeleven wat ze allemaal hebben gezien. Gisteren is het stel naar de boulevard in Vlissin- gen geweest, vandaag staat Middelburg op het pro gramma. Marieke en Sam vermaken zich prima, maar hebben spijt dat ze hun fietsen niet mee hebben genomen. „Iedereen doet hier alles op de fiets. De fietspaden zijn goed, en de omgeving is mooi. We dachten dat we alles te voet konden doen. Dat lukt ook wel, maar het was makkelijker geweest om te fietsen." MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 Richard vervangt de 'vogels' op de staande wip. ^tJBNESt-3 Een staande wip van 28 meter hoog lijkt nog hoger van dichtbij. foto's Mark Neelemans Meedoen met de toeristenschie- ting kan op woensdagavonden om 19.30 uur in de maanden juli en augustus. Het schietterein bevindt zich aan de Herendreef 28 in Aardenburg. Kosten: 2 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen tot en met 15 jaar. Lid worden van het Sint Sebasti- aan Gilde te Aardenburg? Neem contact op met Noël van de Wijn- ckel via nvdwijn@zeelandnet.nl Voor meer informatie, kijk op de website www.sint-sebastiaan- aardenburg.nl. Pijlen zijn er in allerlei soorten, kleuren en maten. In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Marieke Desmet en Sam Willems uit Oostrozebeke door joanne Karkdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43