....SU*»* NAC mag van Chelsea Stefan Hage werkt goede test af gratis spits gebruiken voor endurowedstrijd Tsjechië SPORT 33 Brabander wint Dernyspektakel in Terneuzen. ca n KOUW TERNEUZEN - Het moment op die zomerse middag in de Ronde van Frankrijk van 1980 staat bij iedere wielerliefhebber nog steeds in het geheugen gegrift. Joop Zoetemelk reed in de gele trui en was op weg om als tweede Nederlander in de geschiedenis de Tour op zijn naam te schrijven. Als be schermer van Zoetemelk en voor al diens gele trui bleef (ohan van der Velde steeds kort in zijn buurt zodat de leider niets zou kunnen overkomen. Iedereen sloeg de schrik om het hart toen Van der Velde onderuit ging en in zijn val Zoetemelk mee nam. Het bleef zonder verdere ge volgen en de zege van Zoetemelk werd een feit. Zaterdag schreef Van der Velde het Kolijn Derny spektakel van Terneuzen op zijn naam. Die val in de Tour is de renner zelf ook nog steeds niet vergeten,, maar zelf praat hij daar liever niet meer over. „Dat is waarschijnlijk één van de donkerste momenten uit mijn actieve wielerloopbaan, al is het gelukkig allemaal nog goed gekomen", vertelde Van der Velde zaterdag in Terneuzen. Voor de 56-jarige Brabander bracht het wielerleven hem ook veel goede en vooral mooie mo menten. „Als ik er op terugkijk kan ik zeker tevreden zijn. Een paar klassiekers gewonnen, etap pes in zowel de Ronde van Frank rijk als die van Italië op mijn naam geschreven en ook de Dau- phiné Liberé gewonnen. Ik kan dus best tevreden zijn", stelde Van der Velde, die ook nog twee- maal Nederlands kampioen op de weg werd en ook bij zijn eerste deelname de witte trui van het jongerenklassement in de Tour mee naar huis mocht nemen. Tegenwoordig blijft Van der Vel de bij het wielrennen betrokken door zijn zoon Ricardo die actief is als coureur. Verder is hij een graag geziene gast in praatpro gramma's tijdens de Ronde van Frankrijk en daarnaast begeleidt hij ook gasten tijdens wielerwed strijden. „Verder ga ik nog regel matig fietsen en doe ik aan be hoorlijk wat wedstrijdjes zoals hier vandaag in Terneuzen mee. Gezellig met die collega's van vroeger en ik blijf er gezond bij." Van der Velde voerde in Terneu zen een spannende strijd op met Kees Bal en zijn streekgenoot Jac ques van Meer die in 1980 natio naal kampioen bij de amateurs werd. „Bij de profs heb ik slechts één goed seizoen gehad toen ik knecht was van Sean Kelly. Hij werd in 1985 derde in de Tour", verhaalde Van Meer. De eerste se rie werd zaterdag gewonnen door Van Meer met Bal op de tweede plaats en Van der Velde op de der de stek. In de tweede reeks kwamen deze drie ook weer met zijn drieën vooruit te zitten en was Van der Velde de snelste voor Bal en Van Meer. Het resultaat was dat de drie evenveel punten hadden en werd volgens de reglementen de uitslag van de tweede serie bepa lend. Van der Velde kroonde zich dus tot winnaar, voor Bal en Van Meer. Bij de licentiehouders was er eveneens spanning, omdat in die categorie Peter de Braai en Peter Mol gelijk eindigden. Beiden had den een reeks gewonnen. Omdat Mol de tweede reeks op zijn naam schreef, werd hij eindwin- aar. Organisator Patrick van Straten liet zijn dat ook hij nog een stukje kan fietsen en schreef de strijd bij de toerrijders op zijn naam. Hij werd hierdoor tot prominent ge bombardeerd en samen met voor zitter Henk Maas mocht hij later bij die mannen meedoen. Ronde Deze ochtend staat Stipe Perica op het trainingsveld in Zundert. Het is een achttienjarige Kroati sche spits van 1.91 meter die on langs door Chelsea voor ruim twee miljoen euro gekocht werd van NK Zadar. Dat is de club uit zijn geboorteplaats waarvoor hij vorig jaar in zijn eerste seizoen tien treffers maakte in 23 duels. Deze zomer deed hij met Kroatië mee aan het wereldkampioen schap onder 20 jaar in Tlirkije en scoorde eenmaal in drie wedstrij den. Met dank aan de contacten van de familie Gudelj is Perica in Breda beland. De zaakwaarnemer van Nemanja Gudelj (AZ), Vlado Le- mic, is kind aan huis bij Chelsea en begeleidt Perica. Lemic belde trainer Nebojsa Gudelj op waarna de eerste contacten werden ge legd. „Een lange spits konden we nog goed gebruiken", zegt Van As. „Toch moeten we het lot van NAC niet in zijn handen leggen. Perica is een breedte-investering. Het voordeel is dat hij de taal van de trainers spreekt. Anders had den we het niet gedaan." Perica wordt voor één jaar ge huurd. Wat de constructie opmer kelijk maakt, is dat NAC volgens Van As geen geld kwijt is voor de speler. „We betalen geen salaris, geen huursom of fee aan de zaakwaar nemer. Het is gewoon gratis. Dat moet ook wel, want ons budget is op en ik ga niet langs sponsoren om geld te bedelen." Als Perica deze week zijn werkver gunning krijgt, kan hij zondag te gen Feyenoord debuteren voor NAC. Hage was met zijn 350 cc KTM pri ma op dreef en schreef beide man ches bij de senioren overtuigend op zijn naam. In de eerste reeks kwam de meeste tegenstand van Rik Pijnen uit Ossendrecht. Bij de tweede manche was Hage weer snel weg, terwijl Pijnen een slech te start kende. In een poging om terrein goed te maken, kwam de Brabander ten val en staakte de strijd. Kyle Matthijssen uit Poortvliet be kroonde zijn goede rijden met een tweede plaats in deze man che en kon ook de MX 2 op zijn conto bijschrijven. )an Peter van der Weele uit Brouwershaven kwam in de eerste serie ongeluk kig ten val en brak een enkel. Voor Hage kon deze dag helemaal niet meer kapot, want hij zag ook zijn pupillen Carsten Goedegebu- re uit Yerseke bij de MX 2 junio ren en Danny van den Bosse uit Ovezande bij de 65 cc kleine wie len het dagklassement op hun naam schrijven. Voor Hage was het een goede test met het oog op de endurowed strijd in het Tsjechische Uhlirs- keb van komend weekeinde. De wedstrijd telt mee voor het Euro pees kampioenschap. De RES-cross in Axel werd een Belgisch dagje. Bijna alle hoofd nummers eindigden in zeges voor de zuiderburen. Alleen Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen sputterde nog wat tegen. Hij won de strijd bij de MX 2 2-takten. Op het RES-circuit was er behal ve voor Jochem Walckiers ook een hoofdrol weggelegd voor Ro bin Bakens. Bakens, die woonach tig is in het net over de grens gele gen Sint-Pauwels, is de negentien jarige zoon van Jan Bakens, Hij werd in 1981 samen met Henk van Heek Nederlands kampioen zijspancross. In dat jaar werd de voormalige inwoner van het Bra bantse Asten ook derde in de strijd om de wereldtitel. Robin heeft het op de solotour ge gooid en doet dat zeker niet onver dienstelijk. De Yamaharijder is herstellende van een knieblessure die hem meer dan vijf maanden aan de kant hield en ging vooral in Axel van start om weer wed strijdritme op te doen. „Ik wil na mijn blessure zoveel meters ma ken en mijn doel is om mee te doen in Lierop aan de Europese kampioenschappen." In de MX 1 werd hij tweede achter Walckiers, terwijl de MX 2 4-takt werd win nend werd afgesloten. Kevin Spruijt uit Meliskerke werd in de ze klasse derde. Roy Gijsel uit Hei kant maakte zoals hij zelf zei een eenmalige rentree. Een succes werd zijn optreden niet. MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 [AUlUi Van der Velde blijft er gezond bij door Wim de Vos Johan van der Velde gaat aan de leiding in de dernyrace. De Brabander werd ook eindwinnaar, foto Peter Nicolai door Yadran Blanco BREDA - Chelsea stalt een spits bij NAC om hem ervaring op te laten doen zonder dat de Bredase club daar een cent voor betaalt. Koste loos dus. Voor niks gaat de zon op. Het klinkt onwaarschijnlijk, maar technisch directeur Jeffrey van As benadrukt dat het toch echt zo is. door Herman Heuvink RILLAND/AXEL - Motorcrosser Ste fan Hage uit Goes was de sterkste in de klasse MX 1 senioren tijdens de zesde en laatste clubcross van dit seizoen in Rilland. In het Zeeuws-Vlaamse Axel, waar de ze vende clubcross van RES-Axel werd verreden, werd Jochem Wal- ckiers uit het Belgische Wetteren winnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33