Marieke de Bart is foutloos en snel SPORT 31 In het Z bleef wedstrijdleider Ilyo de Loos baas in eigen huis. Mandy Deurloo eiste in L de titel voor zich op. Bram Wattel had op de perfecte grasmat van het ruiter- complex van de PSV Hulst een fair parkoers neergezet. Een spannend duel tussen Marie ke de Bart en Cedric Vanleerberg- he om de titel in het ZZ zorgde voor een fraai slot. De kempha nen wisten in beide manches fout loos te blijven. Ook in de beslis sende ronde hield Vanleerberghe met de vosruin Othello Sartiau Z de nul. Met zijn tijd van 44.17 se conden zette de voor de Axelse Oranjeruiters uitkomende Belg zijn rivale flink onder druk. Het mocht niet baten. Marieke de Bart nam met de vos- merrie Champagne Z alle risico's en maakte geen fouten. Met een tijd van 42.43 seconden pakte ze de felbegeerde titel. „Hier ben ik ontzettend blij mee. Ik wist dat ik risico's moest nemen. Bovendien zat er een sloot in het parkoers en dat maakt het voor mij altijd extra moeilijk. Maar Champagne sprong super." In het Z maakten de talrijke toe schouwers zich al op voor een bar rage tussen wedstrijdleider Ilyo de Loos met de ruin Woodstock en Christiaan van de Plasse met de schimmelmerrie Delta Mossel Celine. Het pakte anders uit. Na een fout loze eerste manche kreeg Van de Plasse met Querlybet Hero-doch- ter een pechfoutje aan de broek. Hiermee gaf de combinatie uit Yerseke zijn rivaal de kans om op zeker te rijden. Daarvan maakte de stylist uit Zaamslag dankbaar gebruik. Met een foutloze ronde stelde De Loos zijn deelname met de Celano-zoon aan het NK vei lig- Christiaan van de Plasse: „Hier baal ik ontzettend van. Celine sprong in beide omlopen echt ge weldig. En vraag mij niet wat er verkeerd is gegaan. Ik denk dat als ik die hindernis nog honderd keer zou moeten aanrijden ik het op dezelfde wijze zou doen. Maar ja, soms zit het mee en soms zit het tegen. Dat laatste was van daag het geval. Jammer maar zo zit de springsport in elkaar." Enkele maanden geleden sleepte op Outdoor Zeeland Monique van Sabben met de ruin Klaasje de titel 'best Zeeuws gefokt paard' in de wacht. Met twee foutloze rit ten, goed voor de titel, maakte de Twisther-zoon met de amazone uit 's-Heer Arendskerke in het za del zijn staus waar. Thuisclubfavo- riete Ellen Briquet was in twee spectaculaire ritten met de vos- ruin Afrovlack duidelijk de snel ste. Maar de amazone uit Vogel waarde haalde met de Faldo-zoon in beide omlopen een paal naar het gras. Mandy Deurlo kon op een succes vol verlopen titelstrijd terugkij ken. De amazone uit Tholen liep met de Twister-dochter Twist Her Z naar de titel. En met de Flipper D'elle-zoon Egarde legde de poli tieagente beslag op het brons. Het zilver was voor Manouk Remijn uit 's-Gravenpolder, met de Quite Capitol-dochter Beaulita. Ruud Rentmeester is zon dag tweede geworden in de wielerronde van Nispen. De 29-jarige Goesenaar leek de sterkste in de kopgroep van vier, pakte tal van pre mies mee, maar liet zich kort voor de finish verras sen door Rotterdammer Joost Jansen. De Belg Sammy Bogaert werd derde en Ruben Mijns- bergen uit Rotterdam vier de. Oemoemenoe derde in Uden De rugbyers van Oemoeme noe zijn derde geworden in het internationale toernooi van Octopus in Uden. In de poule hoefde de ploeg geen enkele try te incasseren, maar in de halve finale te gen ereklasser HRC kwa men de Middelburgers er zelf niet aan te pas: 20-0. Door een 30-0-zege op Du kes, eveneens uitkomend in de ereklasse, behaalde Oe moemenoe wel de derde plaats. Dirk Boehlé 17e op EK tot 22 jaar Beachvolleyballer Dirk Boe hlé uit Hulst is met zijn teamgenoot Wessel Keemink in het Bulgaarse Varna op de zeventiende plaats geëindigd op het EK voor spelers tot 22 jaar. Het duo eindigde als tweede in de poule en was daarna in de eerste eliminatieronde niet opgewassen tegen het Noorse duo Tvinde/Mol. Daarmee was de kans op een hoge klassering verke ken. Van der Lijke 23e in Tour des Fjords Nick van der Lijke is in het eindklassement van de Tour des Fjords op de 23e plaats geëindigd. De wielrenner uit Middelburg die rijdt voor de opleidingsploeg van Rabobank had 2 minuten en 4 seconden achterstand op winnaar Sergey Chernetskiy (Katusha). Lars-Peter Nordhaug (Bel- kin) werd tweede. Marco Minnaard uit Wemeldinge werd 59e op 5.13. Marianne Vos wint vijfde wereldbeker Een weekje rust heeft wiel- renster Marianne Vos goed gedaan. De olympisch kam pioene op de weg bewees dat zondag met winst in de Open de Suède Vargarda en tevens in het wereldbeker klassement. Ondanks een lekke band versloeg ze haar Zweedse rivale Emma Jo hansson in de eindsprint. De zege leverde Vos voor de vijfde keer in haar loopbaan de wereldbeker op. Ruud Rentmeester tweede in Nispen MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 Zeeuws kampioen Fabian de Lange uit Oostburg (foto) werd bij de laatste 32 uitgeschakeld door de latere winnaar Jan Dekker.foto Johan van der Heijden. door Lucien Roelandt HULST - Met een zelf gefokt paard kampioen worden is de droom van elke ruiter. Voor Marieke de Bart en Monique van Sabben kwamen zaterdag op het Zeeuws kampioen schap springen in Hulst die dro men uit. De Bart pakte de titel in het ZZ en Van Sabben was de bes te in het M. UDEN VARNA MIDDELBURG VARGARDA NISPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31