De Rijke winnaar Open Dauwendaele Veel winstpunten bij dressuurwedstrijden van RV Séros 'Jt 30 SPORT DARTS De tweede editie van Open Darts Zeeland is met ruim tweehonderd deelnemers uitstekend bezet. Blankenburgh moest de zege in de 5-categorie aan De Rijke laten, maar was in de 6-categorie wel de beste. Na eerder titelfavoriet Frank de Jonge met 7-5 7-5 te heb ben verslagen, werd in de finale Wolfert Cijvat met 6-2 6-4 ge klopt. Het dubbelspel in de 5-cate- gorie ging naar Levi Parlevliet en Thimo Petri. Het beslissende duel tegen Rene Broerse en Kees de Lange eindigde in 6-4 6-2. Bij het jeugdranglijsttoernooi van De Schelde in Vlissingen won Yoël Oppatja het jongensenkel spel tot en met zestien jaar. Hij versloeg in een spannend gevecht Thom de Graaff met 6-4 7-6. De GraafF was wel de beste in de cate gorie tot en met veertien jaar. Daarin klopte hij in de eindstrijd Jesse Brouwers met 2-6 7-5 6-4. Maja Dohms was de beste bij de meisjes tot en met veertien én zes tien jaar. In de finale tot en met 14 won ze met 3-6 6-3 6-1 van Jela Schuitema en in de categorie tot en met 16 wist ze af te rekenen met Evienne Schoenmaker: 6-2 6-1. Mariëlla Rijk en Frank Heijnsdijk wonnen het Nisse Open. Zij wa ren in de finale van het gemengd- dubbelspel in de 5-categorie met 6-3 6-3 te sterk voor titelfavorie- ten Joke Ganseman en Peter de Waard. De 6-categorie leverde een zege op voor Carianne Noord- hoek en Tom de Vos. Het onge plaatste koppel versloeg in de fina le Carla Dagevos en Carlo de Mar co: 6-2 5-7 6-1. De zege in het ge- mengddubbelspel 7 ging naar Da- vonne Gast en Dies de Kok. Elina Janse stak er in de eerste proef met Unonegro bovenuit. De amazone uit Koudekerke liep met de Negro-zoon met de fraaie sco re van 68,23 procent naar de over winning. De Vlissingse Miranda de Bruine eindigde met de Rafur- stinels-zoon Rowwen Heze met 65,88 procent op de tweede plaats. In de tweede proef stuurde Eline Janse de kolossale ruin met 63,52 procent naar een nipte over winning. De onlangs gepromo veerde Sandy Breel uit Veere werd met de Murano-dochter Uvi- ta met 62,64 procent tweede. In M2 stuurde Diana Polderman in de warmloopronde Goodwill's Ca lypso met 67,00 procent naar een ruime zege. De combinatie uit Kortgene sloeg een gat met Laura Vuik uit Vrouwenpolder met Bai- lando van bijna vijf procent. In de herkansing sleepte Polderman met 61,33 procent met het ge- Dit weekend al plannen? Vrijwilligerspunt Vlissingen porthos ringst mogelijk verschil de zege in de wacht. Laura Vuik en de Vlissingse Evelien Lenaerts met Zabdora deelden met 61,00 pro cent de tweede plaats. In L2 was Barabara Timmermans oppermachtig. In de eerste man che stuurde de amazone uit Veere de merrie Dolce Vita met 64,00 procent naar de eerste plaats. De eerste proef was voor Timmer mans blijkbaar een warmlopertje. In de herkansing liep ze met 68,33 procent met een straatlengte voor sprong naar de overwinning. Talit- ha de Jonge uit Wissenkerke ein digde met Dandelion's Zizi met 62,66 procent op de tweede stek. Laura Broodman bleek in de dressuurwedstrijd van de vereni ging PSV West-Zeeuws-Vlaande- ren in de klasse Li niet te stuiten. De amazone uit Sluis liep in ma nege Hipo D'Or in Nieuwvliet in de warmloopronde met Diamant met 68,63 procent naar een afgete kende overwinning. In de tweede ronde eindigde de Vlissingse Yvanka van Kekum met Eye Catcher met 67,33 pro cent als tweede. In de klasse Mi eisten Iske Sykes uit Axel met Disaronno en Petra Verschueren met de Spiel- berg-dochter Diva de overwinnin gen voor zich op. GOES - Is darten een sport of een spel? Een flink deel van de deelne mers aan de Open Darts Zeeland vertoeft regelmatig in de overvol le rokersruimte van het Goese bowlingcentrum. En tijdens hun wedstrijden lurken ze met graag te aan een flesje bier. Spel, zou je dus zeggen. Maar als je vervol gens hun pijlen volgt en met gro te regelmaat in de juiste, piepklei ne vakjes ziet ploffen, zie je spor ters aan het werk. „Ach, het is de klassieke discus sie", zegt Onny de Queljoe, één van de organisatoren van de twee deeditie van de Open Darts Zee land. „Als dammen en schaken sporten zijn, dan is darten dat ze ker ook. Concentratie, motoriek, mentaliteit en Tekenvaardigheid zijn heel belangrijk. Het is best complex, je moet heel veel tege lijk goed doen. Daarom vind ik darten een mooie sport." De Queljoe, 52 en woonachtig in Oost-Souburg, is een van de drij vende krachten achter het toer nooi. Anderhalfjaar geleden con stateerden ze dat er voor de Zeeuwse darter in de provincie weinig valt te beleven en dat het ledenaantal van de Zeeuwse bond snel terugliep. Tien jaar geleden waren er nog achthonderd leden, nu is daar nog maar de helft van over. „We willen het darten hier weer op de kaart zetten", stelt On ny de Queljoe, broertje van Rudy de Queljoe, de gitarist die onder meer bij Brainbox, Dragonfly en Massada speelde. Daartoe is de stichting Darts Zeeland opge richt. Het eerste succes was er zaterdag al. Meer dan tweehonderd darters deden mee aan de Open Darts Zeeland, ruim vijftig meer dan vo rig jaar. En het waren niet de min sten. Bij de mannen vuurden di verse Engelse subtoppers hun pij len af op een van de 36 borden, alsmede tal van sterke Nederlan ders. Bij de vrouwen waren geen Engelsen, maar wel sterke Neder landers en Belgen. Wat niveau be treft doet Zeeland landelijk niet echt mee, maar er is hoop. Fabian de Lange rookt en drinkt welis waar gezellig mee, maar is ook een talent. De 27-jarige Oostbur- ger dart nog maar drie jaar en is nu al Zeeuws kampioen single en dubbel (met Patrick Raasens uit Breskens). Dat roken helpt of be lemmert niet, maar dat flesje bier helpt zeker. „Als ik er een paar op heb, heb ik geen last van span ning meer." „Ik zie m'n resultaten snel beter worden", gaf de lasser kort voor de zestiende finales aan. „Mentaal ben ik sterk, al zeg ik het zelf. Ik ga uit van mijn eigen kracht, zal mijn pijlen goed moeten gooien. Wie er tegenover me staat maakt niet uit. Al is het Phil Taylor." De Zeeuws-Vlaming vond zijn Waterloo bij de laatste 32. In de partij om vier gewonnen legs brak hij de latere toernooiwin- naar Jan Dekker uit Klijndijk bij 2-2 bijna. De Drent redde zich ech ter met een finish van 149 en brak De Lange vervolgens zelf, 2-4. Bij de vrouwen is Karin Krappen al vele jaren de beste Zeeuwse, ook nu ze haar sport op een lager pitje heeft gezet. In Goes deed ze voor het eerst in drie maanden mee aan een toernooi. De Vlis singse die in december 40 wordt, heeft het zo langzamerhand wel gezien. „Ik gooi nu 23 jaar, zit twintig jaar in het Nederlands team en ben vijftien jaar interna tionaal actief. Bijna niets werd be taald, het darten heeft me veel geld gekost. Ik concentreer me op andere dingen, alhoewel, ik wil in oktober in Engeland nog graag aan de Winmau Masters mee doen. Voor de reiskosten zoek ik een sponsor. Maar verder... Ik wil hier vandaag vooral een fijne dag hebben." Krappen reikte in Goes tot de hal ve finales. Daarin werd ze met 4-0 verslagen door Belgisch kam pioene Patricia de Peuter. www.vrijwilligerspuntvlissingen.nl M/ door Sven Bakker MIDDELBURG - Dennis de Rijke heeft het Open Dauwendaele-toer- nooi op zijn naam geschreven. Tij dens de finaledag was De Rijke in de 5-categorie van het enkelspel eerst in een driesetter te sterk voor de als eerste geplaatste lem- ke Kuyper (6-3 1 -6 6-4) en later won hij met 6-3 6-4 van Mark Blan- kenburgh. Daarmee eindigde De Rijke als eerste in de poule. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dressuur- wedstrijd van de RV Sé-Ros kon zondag bogen op hoge scores. In de klasse Z1 mochten zelfs alle combinaties met één of twee winst punten op zak de piste van mane ge De Eendracht in Vrouwenpolder verlaten. Draag je steentje bij aan een groot sportevent tijdens Sail de Ruyter (22 t/m 25 aug) Wij zoeken o.a.: - Gastvrouwen/heren - Medewerkers op- en afbouw //v' M!« Zeeland moet weer op de kaart door Koen de Vries ZEGES DEKKER EN DE GRAAF Het Open Darts Zeeland-toernooi is gewonnen door Jan Dekker uit het Drentse Klijndijk. Hij versloeg in de finale de Fries Danny Nop- pert in drie sets: 3-0. Cees van Leeuwen uit Vlissingen en Alexander Verrips uit Goes wa ren de beste Zeeuwen. Zij kwa men bij de laatste zestien. Bij de vrouwen won Aileen de Graaf het toernooi. Zij versloeg Pa tricia de Peuter met 5-0. Meer info en vacatures op: I Monique van Sabben werd Zeeuws kampioene in de klasse M met de zelf gefokte ruin Klaasje. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30