Finetunen kan beginnen bij Kloetinge SPORT 29 Zuidweg debuteert bij topploeg OWO Korfbalster Naomi Zuidweg heeft zaterdag haar debuut gemaakt bij OWO. De Mid delburgse kreeg bij de Maars- sense Korfbal Leagueclub speelminuten in het oefen duel met Blauw Wit Amster dam. Deze wedstrijd ging met 20-19 verloren. Zuidweg is overgekomen van Swift uit Middelburg. Ze probeert de komende we ken een basisplaats te vero veren. Zeeuwse trailers sterk in Ardennen De Zeeuwse atleten die za terdag in de Ardennen mee deden aan de Trail des Fanto- mes, hebben het goed ge daan. Tim Pleijte uit Zoute- lande ging in La Roche als eerste over de streep in de trail over 25 kilometer. Mar- tijn de Kok uit Heinkens- zand won de trail over 13 ki lometer. Tweede plaatsen waren er voor Leonie Ton (Zierikzee, 25 km) en Huub van Noorden (Goes, 50 km). Van Goethem wint Midden-Brabant Wielrenner Brian van Goethem heeft zondag de Ronde van Midden-Brabant gewonnen. De inwoner van Sluiskil die uitkomt voor de Metec-formatie reed zes ki lometer voor het eind weg uit een kopgroep van vijf en hield zijn voorsprong knap vast. Het was de negende over winning van het seizoen voor de Zeeuws-Vlaming. Duinkerke grijpt de overwinning Joannathan Duinkerke is winnaar geworden van een wedstrijd voor ID-renners in Woensdrecht. De coureur uit Goes ging enkele keren vol op de pedalen staan en de tweede maal reed hij zijn naaste opponent Dave Mer- tens (Oudenbosch) uit het wiel. Otto de Vriendt (Ter- neuzen) werd derde, Walter Pollet (Hulst) finishte als vijfde. Jeroen Piessens (Clin- ge) reed op de tandem sa men met Benny Borgt naar de zevende plaats. Lindy van Anrooij sterkste in triatlon Lindy van Anrooij heeft bij de triatlon van Beesd de overwinning bij de senioren behaald. Na 500 meter zwemmen kwam de Kapel- se (17) als tweede uit het wa ter om aan het fietsen (20 ki lometer) te beginnen. Van Anrooij pakte de leiding en bouwde een voorsprong van anderhalve minuut op. Die gaf de atlete bij de afsluiten de vijf kilometer hardlopen niet meer uit handen. Er wa ren 130 deelnemers. kelt en kietelt zijn spelers verbaal en steekt zijn droge humor niet weg. „Dat vind ik wel leuk", zegt Bart Nieuwkoop. „Hij kan met één zo'n opmerking iemand even op zijn plek zetten." Makaay heeft aan aanvoerder Rick Dekker gevraagd of hij het goed vindt dat Nieuwkoop dicht bij huis een keer captain kan zijn van de Ai. Dekker vindt het prima, meerdere spelers worden inge licht, maar de Zeeuwse midden velder niet. Die hoort zaterdagoch tend in Rotterdam pas dat hij de ze middag aanvoerder is. Bart Nieuwkoop vindt het leuk. Maar hij voelt zich er tegelijker tijd ook een beetje ongemakkelijk bij. „Ik vind het leuk hoor. Maar als het niet zo was geweest en Rick had gewoon die band gedra gen, dan had ik het ook prima ge vonden. Straks denken de men sen hier nog: 'zie je 'm lopen, als aanvoerder'." Hij wil er maar mee zeggen: laat mij maar gewoon doen. Met beide benen op de grond blijven. In het veld maakt hij een zeer ge dreven indruk. De nummer acht is een verbindingsspeler, zoals trainers dat graag noemen. Bart Nieuwkoop passt, coacht, loopt en scoort, al na elf minuten. Het is de derde Feyenoord-goal bin nen vijf minuten en een mon sterscore hangt in de lucht. „In het eerste half uur speelden we echt goed", zegt Roy Makaay later. „De tegenstand was dan niet al te best, toch kun je doelstel lingen in zo'n wedstrijd leggen. Dat hebben we nu ook gedaan. Na balverlies wilden we de bal zo snel mogelijk heroveren. Dat luk te aardig vond ik." Na zeventien minuten staat het 0-5, halverwege happen Noad'67 en de gastspelers naar adem bij een 8-o-achterstand. De dubbele cijfers liggen voor het grijpen, maar nummer tien valt pas in de 84e minuut. Bart Nieuwkoop is dan al gewisseld. Na afloop zoekt hij zijn broer op. „Dit was een mooie middag", zegt Koen. „Bart speelde goed. En hij is toch snel ler dan ik dacht. Vroeger was ik sneller, maar we hebben al een tijdje niet tegen elkaar gesprint. Maar we kunnen nu wel zeggen dat we tegen elkaar hebben ge speeld." Komende zaterdag wacht Kloe ting het bekerduel met Zaamslag en dan moet het geraamte van de ploeg zichtbaar worden. Dat wordt nog een flinke puzzel voor de oefenmeester, omdat de selec tie groter is dan ooit. Hiensch deed dit weekeinde tijdens het Bouman Toernooi een beroep op negentien spelers en heeft straks ook nog de beschikking over Ing- mar Quist, Sam Biesterbosch (bei den waren lange tijd vanwege een blessure uit de roulatie), Michel Maaskant en Tom Blomaard. Zij sluiten binnenkort na hun vakan tie weer aan bij de groep. „Het zit ook in kwalitatief opzicht alle maal dicht tegen elkaar", zei Hiensch. „Ik kan makkelijk muta ties doen. Tegen Goes hebben we bijvoorbeeld met twee verschillen de duo's centraal achterin ge speeld en daar zat niet heel ver schil tussen." In de eerste helft waren Ruben Hollemans en Bert den Hamer centraal achterin geposteerd, ter wijl na de pauze Wouter de Crae- ne en Jaap Esser invulling gaven aan die posities. „Ik heb veel ge zien tijdens het toernooi", stelde Hiensch. „Ik ben tevreden over het verloop en heb ook verschil lende systemen kunnen spelen." In het duel met Goes begon hij met twee spitsen (Jason Tjien-Fooh en Daan Esser) en kre gen Sofyan Azzagari en Remon de Vlieger de opdracht om han gend te spelen. De van GPC over gekomen De Vlieger had het las tig met die rol en stond vaak te diep. Na rust zorgde invaller Rick Mulder voor meer evenwicht op het middenveld. „Dat zijn leermo menten die op zo'n toernooi aan het licht komen en als trainer kun je daar alleen maar blij mee zijn." Na een aardig begin van Kloetin ge nam Goes zaterdag in de eerste helft het initiatief over. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer, die in tegenstelling tot vrijdag wel met de betere spelers aantrad, combineerde vlotter. En vanaf rechts zorgde Jonathan Constan- cia voortdurend voor gevaar. Bij Goes was de eindpass echter lang niet altijd zorgvuldig, dus bleef een treffer uit. Na de pauze had Kloetinge de zaakjes beter op orde. Dat had on der meer met de inbreng van Rick Mulder en Remco van Tigge- le op het middenveld te maken, terwijl ook Roy Mulder na de pau ze beter in zijn vel stak. De laatste stond samen met de snelle Tjien-Fooh aan de basis van de 1-0 van Mark Schuit. Ray Kroon bracht Goes uit een prachti ge vrije trap snel weer op 1-1, maar stortte hierna verdedigend in elkaar. Invaller Bart Deprez was verantwoordelijk voor de 2-1 en 4-1, terwijl tussendoor Daan Esser nog scoorde. „Ik moet nu met het oog op de beker en de competitie keuzes gaan maken", zei Hiensch, „maar dat zijn luxe keuzes voor een trainer hoor." Bouman Toernooi zaterdag: Roosen- daal-Terneuzense Boys 4-2, Kloetin- ge-Goes 4-1. Eindstand: 1. Roosen daal 2-6 (11-2), 2. Kloetinge 2-6 (7-2), 3. Terneuzense Boys 2-0 (3-7), 4. Goes 2-0(1-11). MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 MAARSSEN LA ROCHE MIDDELBURG WOENSDRECHT BEESD l Houd die speler maar in de gaten, lijkt een vader (rechts) tegen zijn zoon te zeggen. Bart Nieuwkoop, voor de gelegenheid aanvoerder van Feyenoord A1, heeft er geen benul van met twee verdedigers van Noad'67 in zijn buurt foto Leo Adriaansen door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge sloot zater dag met een 4-1-overwinning op Goes de oefensessies af. Vanaf nu wordt het vizier gericht op de be kerstrijd en de competitie. „Het komt nu op het finetunen aan", zei oefenmeester Diederik Hiensch za terdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29