'Tocht Vlissingen-Breskens komt er' Huntelaar weken aan kant met knieblessure Hertha laat punten liggen SPORT 27 langs Walcheren. „Het kostte moeite, maar Maarten hapte toch toe", verklaarde Niek de Ridder. „Tja zo gaat dat", zei de oud-olympiër. „Maar ik heb er met volle teugen van genoten." Van der Weijden had na zijn olympische zegetocht weinig meer gezwommen. Toch slaagde hij er zaterdag in om als zevende te eindigen. „Een kwestie van er varing en techniek. En dat kan ook eigenlijk niet anders. Doordat ik in m'n loopbaan ongeveer an derhalve keer de wereld heb rond gezwommen, ligt m'n basis hoog", legde hij uit. Vanwege zijn drukke werkzaam heden voor Unilever zit veel spor ten er voor Van der Weijden niet meer in. „Als topsporter had ik een gewel dig leven, maar dat heb ik nu ook. Toch zit ik nu in een fase waarin ik iets meer wil gaan sporten, ook al ben ik heel erg fit en zijn er geen kilo's bijgekomen. En eerlijk gezegd heeft dit ook wel een ach tergrond. Vorig jaar deed ik voor het eerst na de Spelen in Peking weer mee aan een zwemtocht. Die voor het goede doel in de strijd tegen de ziekte ALS in de Amsterdamse grachten. Toen ein digde ik over amper twee kilome ter een minuut of vijf achter de „Maar wat mij betreft kan die niet hoog genoeg liggen. Er moet in derdaad nog heel veel werk verzet worden, maar de voortekenen zijn gunstig. Het is geen luchtfiet serij, zoals ik her en der al eens heb moeten horen", zei hij zater dag bij de aankomst van de zee zwemtocht 'Op weg naar Zeeuws-Vlaanderen' op het Nolle- strand in Vlissingen. Middels de ondertekening van een intentieverklaring hebben Re ijniers' stichting, de Stichting Zwemmen langs Walcheren, zwemvereniging Scheldestroom en de Stichting Zeeland Sport Leisure laten zien dat het hen me nens is. Tal van andere instanties dienen hun bijdrage te leveren aan een veilig en vlot verloop van de oversteek Vlissingen-Breskens op de beoogde datum van 20 juli 2014. Het gaat dan onder meer om de provincie, gemeenten, het Loodswezen, de KNRM en de Nederlands/Belgische Gemeen schappelijke Nautische Autoriteit, verantwoordelijk voor de scheep vaart op de Westerschelde. Het evenement staat in het teken van het tweehonderd-jarig be staan van Zeeuws-Vlaanderen in 2014. „Van alle kanten vinden ze Schalke 04 moet zich daardoor zonder Huntelaar proberen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De club uit Gelsenkirchen strijdt in de play-offs met Paok, de Griekse ploeg van trainer Huub Stevens, om een ticket voor het Europese miljoenenbal. Huntelaar stond vo rig seizoen al zo'n zes weken aan de kant met een scheurtje in de binnenste band van zijn linker knie. De dertigjarige spits, die vorige week tegen Hamburger SV twee keer scoorde, was vlak voor rust in botsing gekomen met doelman Diego Benaglio van Wolfsburg en had daarna last van zijn rechter knie. Trainer Jens Keller besloot Huntelaar in de rust te wisselen. Nader onderzoek wees zondag uit dat de schade behoorlijk groot is. Huntelaar mist niet alleen de duels met Paok in de laatste voor ronde van de Champions League, maar ook de competitieduels met Hannover 96 en Bayer Leverku- sen. Naar verwachting moet Huntel aar eveneens de komende twee WK-kwalificatieduels van Oranje overslaan. Het Nederlands elftal speelt op 6 september tegen Est land en vier dagen later tegen An dorra. NEURENBERG - )os Luhukay heeft met Hertha BSC de kans laten lig gen om weer aan kop van de Bun- desliga te komen. De club uit Berlijn was bij 1. FC Nürnberg op weg naar de tweede zege van het seizoen, maar moest vlak voor tijd de gelijkmaker van Hiroshi Kiyotake incasseren: 2-2. Met vier punten uit twee wedstrij den staat Hertha op de vijfde plaats in de Bundesliga. De koppositie in de Bundesliga is weggelegd voor Bayer Leverkusen en Bayern München. Beide ploegen hebben in hun eer ste twee duels nog geen punten verspeeld. nummer één. Dat wil ik dit jaar niet laten gebeuren." Wel of geen topvorm, Van der Weijdens status als topsportheid is onverminderd overeind blijven staan. Zoals zaterdag bleek in Zou- telande en Vlissingen. Tientallen kinderen vroegen en kregen zijn handtekening. Op een badmuts, een T-shirt of op de onderkant van een zwemtrofee. Ook fototoestellen en camera's van smartphones maakten over uren. Van der Weijden had er zichtbaar plezier in. Net zoals hij met een brede glimlach de finish op het Nollestrand passeerde. René van Stee ons initiatief sympathiek en wil len ze eraan bijdragen om het doorgang te laten vinden", zei Re ijniers. Hij hoopt dat oude tijden herleven zoals tijdens de strijd om de Scheldebeker, de zwem tocht Breskens-Vlissingen die tot halverwege de jaren zestig werd gehouden. De zwemtocht Vlissin gen-Breskens zit voor Reijniers vol symboliek. „Het is niet zo maar een zwemwedstrijd, maar een evenement dat bruggen wil bouwen. Hissen Zeeuws-Vlaande ren en de rest van Zeeland, maar ook in het kader van Neder lands-Vlaamse vriendschap en sa menwerking. We hebben elkaar allemaal hard nodig. Je zou het ook kunnen zien als een eerbe toon aan goed nabuurschap tus sen Vlaanderen en Zeeland." Het publiek wil de snelste man ter wereld zien, niet de snelste man ter wereld over hekjes. Hordenloper Aries Merritt in de Volkskrant. Natuurlijk heb ik een ander traject afgelegd dan de meeste spelers bij Oranje. Maar ik speel nu mijn derde jaar in de Bundesliga, toch een van de sterk ste competities van Europa. Oranje-debutant Paul Verhaegh in de Volks krant. Marco van Basten is de piek op de sportieve kerst boom, de rest is er om op een ordentelijke manier de ballen erin te hangen. Gaston Sporre, interim-directeur van SC Heerenveen, in Voetbal International. In Oost-Europa kon ik drie keer meer verdienen dan bij Roda ]C, maar daar wilde ik voor geen goud heen. Verdediger Kees Luijckx in Voetbal Interna tional. Ik was onlangs even in Londen en probeerde met mijn kinderen te knuffelen en te spelen, maar ze keerden zich van mij af en begonnen te huilen. Ze herkennen me niet meer. De Britse atleet Mo Farah in Trouw. De vrouwensport loopt in veel opzichten mijlenver achter op hun mannelijke evenknie. Maar in dit ge val denk ik dat wij een stuk vooruitstrevender zijn. Homo's in de sportGeen probleem. Wielrenster Marijn de Vries in Trouw. info* Ik viel op de grond, verrekte van de pijn, maar maakte me eigenlijk meer zorgen over Jonathan. Ik hoorde dat het goed mis was, want hij maakte heel rare geluiden en viel ook weg. Dirk Kuyt in De Telegraaf over zijn teamgenoot Jonathan de Guzman. Ik denk dat ik wel een adrenalinejunk ben. Ik zoek altijd uitdagingen en wil mijn grenzen verleggen. Oud-schaatser Rintje Ritsma in het Alge meen Dagblad. Hij rijdt mee in de Dakar Ral ly als navigator. MAANDAG 1 9 AUGUSTUS 2013 en veel kwallen *4 V het startschot, foto Lex de Meester j VLISSINGEN - Hoewel de vergun ningaanvraag nog niet de deur uit is, heeft Frans Reijniers de stellige overtuiging dat de zwemtocht Vlis singen-Breskens volgend jaar door gang zal vinden. De voorzitter van de Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 beseft dat de lat zeer hoog ligt. GELSENKIRCHEN - Klaas-Jan Huntel aar staat opnieuw enkele weken aan de kant met een knieblessure. De spits van Schalke 04 blijkt een ingescheurde binnenband van zijn rechterknie te hebben opgelopen tijdens de verloren competitiewed strijd zaterdag bij VfL Wolfsburg (4-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27