Zakelijke zege met briljante goals van Robin van Persie 1 Zwemtocht Zouteiande- Vlissingen vergt veel van zwemmers en zwemsters. 26 SPORT OP WEG NAAR ZEEUWS-VLAANDEREN Robin van Persie was met twee fa belachtige goals de grote man bij de 'Reds'. Met een fantastische volley maakte hij een einde aan de moeizame openingsfase, waar in Swansea verreweg de betere ploeg was. „Een van mijn mooiste doelpunten met mijn rechter voet", zo omschreef hij de treffer, die in Engeland weer veel indruk maakte. Maar ook de tweede goal was van een technisch hoog gehal te. Van Persie kapte zich vrij en joeg de bal met links in de krui sing boven Swansea-keeper Mi chel Vorm. Gevoegd bij de twee goals in de strijd om het Commu nity Shield, staat Van Persie al weer op vier doelpunten in offi ciële wedstrijden. Danny Wel- beck was tegen Swansea twee keer productief. Ook voormalig Vitesse-speler Wilfried Bony deed van zich spre ken. Iedereen vroeg zich af of hij in de Premier League net zo mak kelijk zou scoren als in de eredivi sie. Voor het antwoord had de Ivo- riaan nog geen helft nodig. Hij kwam pas na de pauze in de ploeg bij Swansea en zorgde acht minuten voor tijd voor de 1-3. Door de zege kende Manchester United alvast een betere start dan het afgelopen seizoen. Toen ging de ouverture tegen Everton met 1-0 verloren. Moyes was toen nog coach van de tweede dub van Li verpool. In het Liberty Stadium verbaasde hij zich erover dat het zo stil was in de kleedkamer van de lands kampioen. Hij moet er kennelijk nog aan wennen dat winnen de gewoon ste zaak van de wereld is. Moyes noemde het een 'klinische zege', maar was er niet minder blij om. „Als manager van deze club wil ja altijd winnen. Het Li berty Stadium is toch een lastige plek om te voetballen", zei Moyes, die zich nu kan gaan opmaken voor een thuiswedstrijd tegen Chelsea en een uitduel met Liver pool. Dat de vijftigjarige Schotse coach op de bank zat, was nieuw. Maar verder oogde het allemaal ver trouwd bij Manchester. De bijna veertigjarige Ryan Giggs begon in zijn geboortestad als basisspeler. Hij is toegetreden tot de techni sche staf, maar was op het veld nog bitter nodig. Giggs zorgde bij de eerste goal van Van Persie voor de assist. Wayne Rooney, die negen jaar ge leden bij Everton al eens samen werkte met Moyes, zat op dat mo ment nog in de dug-out. Eerder in de week was hij nog basisspe ler geweest bij de Engelse nationa le ploeg. Rooney, die een transfer naar Chelsea nog steeds niet uit zijn hoofd had gezet, trainde op dat moment op eigen verzoek bij de reserves. Hij kampte in de voorbe reiding eerst met een hamstring- en later met een schouderblessu re. In het krappe half uurtje dat hij mee mocht doen manifesteerde Rooney zich wel. Hij was betrok ken bij de derde en vierde treffer. „Wayne Rooney wordt niet ver kocht", riep Moyes nog maar eens. BELCIE Voor de organisatoren van de zeezwemtocht Zoute iande-Vlissingen kwam za terdagavond een droomscenario uit. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen zegevierde de Neder lands kampioen marathonzwem- men. Jan-Willem van der Graaff had er zeven kilometers lang kei hard voor moeten knokken. Niet alleen zijn tegenstanders bleken taai, ook moest de Amsterdam mer afrekenen met de elementen. „Het stikte van de kwallen", riep de winnaar uit, terwijl hij zijn met rode puntjes bespikkelde ar men toonde. De Noord-Hollander had er hard voor moeten werken. Na zo'n twee kilometer had hij het idee dat hij er prima bij lag. Totdat Van der Graaff in de gaten kreeg dat zijn concurrent Koen Florijn rechts van hem een gat sloeg. „Ik dacht dat hij de juiste stroming te pakken had. Daarom heb ik dat gat zo snel mogelijk dicht ge zwommen. Dat kostte veel kracht." De zee voor de Walcherse kust was niet al te ruw. Zeeziekte, een fenomeen dat zich bij sommige zeezwemmers voordoet indien de golven grote hoogten bereiken, bleef de deelnemers bespaard. Uit eindelijk streed een kopgroep van vijf man om de zege. Van der Graaff sloeg pas lopend een beslis sende kloof op het Nollestrand in Vlissingen. Lachend: „Heb ik er toch nog gemak van gehad dat ik vroeger aan atletiek heb gedaan." De winnende eindtijd was 57-44 minuten. Wietse Beerens (Til burg) eindigde op vijf seconden op de tweede plaats, terwijl Koen Florijn (Dordrecht) de derde plaats voor zich opeiste. De koek is voor Van der Graaff nog niet op. Vorige week verover de hij de open Nederlandse titel marathonzwemmen. Die wed strijd werd over een afstand van 22 kilometer op het IJsselmeer tus sen Stavoren en Medemblik ge houden. Maar zijn blik was al ge richt op het einde van de maand. „Dan hoop ik Het Kanaal van Dover naar Calais over te steken." Vermoedelijk is Van der Graaff volgend jaar op 20 juli wederom in Zeeland te bewonderen als de oversteek Vlissingen-Breskens vanwege de viering van het twee honderd jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen eenmalig op het programma staat. Onder de noemer 'Op weg naar Zeeuws -Vlaanderen' vormde Zouteian de-Vlissingen hiervoor de try-out. En die was vanwege een sterk en groot deelnemersveld (meer dan 160 zwemmers en zwemsters) meer dan geslaagd. Thijmen van de Beek (Koewacht) was de snelste bij de jongens. Ma- non Kloosterman (Kapelle) ein digde als tweede bij de meisjes. Niek de Ridder uit Vlissingen was op de vijfde plaats de beste Zeeuw bij de mannen. „Toen ik het deelnemersveld over zag, had al snel door dat dit het hoogst haalbare was. Dat ik in de kopgroep meekon, was al prima. Maar ik had nooit de illusie dat ik de concurrentie los zou zwem men", zei een tevreden Niek de Ridder, wiens tweelingzus Car men de Zeeuwse eer hooghield bij de vrouwen. Zij viel met haar vierde plaats net buiten het podium, maar ook bij haar was het tevredenheid troef. Carmen de Ridder eindigde ach ter Evelien Sohl (Beverwijk, 1.00.21 uur), Amy van Lier (Kaats heuvel, 1.02.05 uur) en Bianca de Bruijn (Dordrecht, 1.02.14 uur). Er lag nog een familielid van de tweeling De Ridder in het water, want ook Maarten van der Weij- den, getrouwd met hun zus Daisy, koos het ruime sop. De olympisch kampioen openwater- zwemmen van Peking 2008 had zich laten overhalen door zijn zwager, eveneens lid van de orga niserende stichting Zwemmen - ém 'M lan; mo toe ouc me Var oly: me hij te e var ook ik i der gez hoe Var Zee stn Mi< MAANDA door Wilber Hack CARDIFF/DEN BOSCH - Ook met Da vid Moyes als nieuwe manager op de bank is Manchester United in de Premier League direct 'back to business'. De Engelse kampioen won de als lastig ingeschatte ope ningswedstrijd, uit bij Swansea, met 1 -4. BUITENLANDS VOETBAL KV Mechelen-Club Brugge 1-2, Gent-Lierse 2-1, Charleroi-Kortrijk 1-2, Zulte-Ware- gem-Bergen 2-0, Lokeren-Genk 3-1, Cer- cle-Oostende 2-0, Standard Luik-OH Leuven 1 -0, Beveren - Anderlecht 0-3 Standard Luik 4-12 Cerde Brugge 4- 5 KSC Lokeren 4-10 Sp Charleroi 4 - 4 Club Brugge 4-10 Beveren 4- 3 Zulte-W. 4-10 RAEC Bergen 4- 1 Anderlecht 4-9 KV Mechelen 4 - 1 KV Kortrijk 4- 7 Lierse SK 4- 1 AA Gent 4-7 OH Leuven 4 - 1 KRCGenk 4- 6 KV Oostende 4- 1 DUITSLAND Stuttgart-Bayer Leverkusen 0-1, Wolfsburg- Schalke 4-0, Bremen-Augsburg 1-0, Frei- burg-Mainz 1-2, HSV-Hoffenheim 1-5, Frank- furt-Bayern München 0-1, Borussia M'glad- bach-Hannover 3-0, Nurnberg-Hertha 2-2, Bor ussia Dortmund-Eintracht Braunschweig 2-1 Bor. Dortmund 2 - 6 Hannover 96 2-3 B. Leverkusen 2 - 6 FC Nurnberg 2 - 2 Bayern M. 2-6 Hamburger SV 2-1 FSV Mainz 05 2- 6 FC Schalke 04 2- 1 Werder Br. 2-6 VfB Stuttgart 2 - 0 Hertha BSC 2 - 4 Braunschweig 2 - 0 Hoffenheim 2 - 4 SC Freiburg 2 - 0 VFL Wolfsburg 2- 3 FC Augsburg 2- 0 Borussia MG 2-3 Eintracht Fr. 2-0 ENGELAND Liverpool-Stoke 1-0, Arsenal-Aston Villa 1-3, Norwich-Everton 2-2, Sunderland-Fulham 0-1, West Bromwich-Southampton 0-1, West Ham-Cardiff 2-0, Swansea-Manchester U 1-4, Crystal P - Tottenham 0-1, Chelsea - Hull 2-0 Man United 1-3 Man City 0 - 0 Aston Villa 1 - 3 Newcastle U 0-0 Chelsea 1 - 3 Crystal Palace 1 - 0 West Ham 1 - 3 Stoke City 1 - 0 Fulham 1 - 3 Sunderland 1 - 0 Liverpool 1 - 3 West Bromw. 1 - 0 Southampton 1 - 3 Arsenal 1 - 0 SPANJE Sociedad-Getafe 2 lencia-Malaga 1-0, Real Sociedad 1 Athl. Bilbao Valencia Levante Espanyol Real Madrid Betis Sevilla Sevilla UD Almeria FC Barcelona Stroming, golven Tottenham H 1-3 Cardiff City 1 - 0 Everton 1 - 1 Hull City 1 - 0 Norwich City 1 - 1 Swansea City 1 - 0 PORTUGAL Estoril-Nacional 3-1, Guimaraes-Olhanense 2-0, Sporting Pl-Arouca 5-1, Belenenses-Rio Ave 0-3, Gil Vicente-Academica 2-0, Mariti- mo-Bemnfica 2-1 Sporting Port 1 - 3 Maritimo 0 - 0 Rio Ave 1 - 3 Vitoria Setubal 0 - 0 Estoril 1 - 3 Nacional 1 - 0 Gil Vicente 1 - 3 Academica 1 - 0 Braga 1 - 3 Pacos de F 1-0 Guimaraes 1 - 3 SC Olhanense 1 - 0 Benfica 0 - 0 Belenenses 1 - 0 FC Porto 0-0 FC Arouca 1 - 0 SCHOTLAND Aberdeen-Celtic 0-2, Hibernian-Dundee U 1-1, Inverness-Motherwell 2-0, St. Johnstone-Ross County 4-0, St. Mirren-Kiimarnock 1-1 Inverness CT 3-9 Kilmarnock 3 - 2 St. Johnstone 3 - 7 Dundee United 3 - 2 Celtic 2 - 6 Hibernian 3 - 1 Aberdeen 3-6 St. Mirren 2 - 1 Partick Thistle 3- 5 Ross County 3- 0 Motherwell 3 - 3 Heart 3 - -1 -0, Valladolid-Bilbao 1-2, Va- Barcelona-Levante 7-0 - 3 Atletico M. 0-0 3 Rayo Vallecano 0 - 0 - 3 Granada CdF 0 - 0 - 0 Osasuna 0 - 0 - 0 Celta de Vigo 0 - 0 - 0 ElcheCF 0- 0 - 0 Villarreal 0- 0 - 0 Real Valladolid 1 - 0 - 0 Malaga 1 - 0 - 0 Getafe 1 - 0 De deelnemers aan de zeezwemtocht Zouteiande-Vlissingen wachten op 1 Maarten van der Weijden neemt even de tijd om een gelletje naar binnen te werken, foto Lex de Meester „Tj; VLI! nin; is, 1 ove sin; gan de 201 ligt „M hoe der wo zijr ser het dag ZWi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26