iTINA <41 Zdenek Stybar heeft langste adem l I I SPORT 25 fP m Moscow snr Het grote talent van Argos-Shima- no maakte het afgelopen weekein de zo veel indruk, dat de voormali ge veldrijder Stybar er pas in de laatste zes kilometer met een al- les-of-nietsaanval achterkwam, dat Dumoulin in de slotrit nog wel degelijk van zijn troon te sto ten was. Met een aanval op de Sa- natoriumberg kreeg hij de man uit Maastricht op de knieën. „Ik zat in zijn wiel. Ik hoefde alleen hem in de gaten te houden. Ik kon zijn wiel gewoon niet hou den", zei Dumoulin over het mo ment dat hij brak. Ook bij de ren ners die vervolgens probeerden Stybar te achterhalen, kon Du moulin niet meer aanpikken. Met een welgemeende korte vloek be reikte hij de onder aan de Muur getrokken streep in Geraardsber gen. De hoop om de zaterdag in de koninginnenrit veroverde lei derstrui om te zetten in de eindze ge van de World Tour-wedstrijd was vervlogen. „Ik had vandaag gewoon de goeie benen van gisteren niet", stelde hij balend vast. Want natuurlijk droop de teleurstelling van zijn ge zicht af. „Vooraf had ik getekend voor een tweede plek. Ik kan me zelf ook niets verwijten. Ik heb vandaag geen foutje gemaakt." Tom Dumoulin werpt zich deze zomer op als hét grote talent van Nederland. Twee jaar geleden vond Rabobank dat hij nog niet klaar was voor de overstap van naar de grote profploeg. Jetse Bol en Wilco Kelderman waren dat volgens de leiding van de ploeg wel. „Ik kon toen blijven bij de op- leidingsploeg, maar ik vond dat het tijd was voor de volgende stap", zegt Dumoulin over zijn transfer naar Argos. Wellicht heeft Rabo zich destijds verkeken op de grote stappen die het Lim burgse talent blijkt te kunnen zet ten. Na de Tour van dit jaar is hij an dermaal met sprongen vooruit ge gaan. „Ik voelde me in het begin van de Eneco Tour nog niet zo goed. Maar kennelijk was ik dat wel", zei hij vrijdag na de tijdrit, die de springplank was naar de witte leiderstrui die hij een dag la ter in Remouchamps pakte. Sa men met Stybar (Omega Pharma Quick Step) zette hij daar het klas sement op zijn kop. Leider Lars Boom (Belkin) was niet goed ge noeg om die twee te volgen in de Ardennen. Stybar gokte zondag op een aan val in de slotfase. „Maar tijdens de rit betwijfelde ik of dat moge lijk was. Zo sterk was Dumoulin weer", zei de Tsjech, die vanwege een knieoperatie vier maanden niet kon koersen. Dumoulin: „Toen we begonnen aan de voor laatste beklimming zat ik in een ideale situatie. Ik hoefde alleen Stybar maar te volgen. Dat lukte dus niet." De Tsjech won vervolgens ook nog de rit en onderstreepte daar mee maar weer eens dat hij een man is voor de Vlaamse klassie kers: „Dat is ook de precies de re den waarom ik van het veldrijden ben overgestapt naar de weg." Giri veroordeeld tot barrage World Cup Anish Giri is in de derde ron de van de Fide World Cup in Tromsö veroordeeld tot het spelen van een barrage tegen Julio Granda Zuniga. De Rijswijkse schaker moest voor een plek bij de laatste zestien zondag remi se maken tegen de groot meester uit Peru, maar slaag de niet in die opzet. Dat bracht de stand op 1-1 waar door vandaag de beslissing valt met snelschaken. Hockeysters staan al in de halve finale De Nederlandse hockeysters hebben zich zondag al ge plaatst voor de halve finales van het EK in Boom. Oranje won ook de tweede groeps wedstrijd. Gastland België werd met 2-0 verslagen. Ne derland opende zaterdag het EK met een overwinning van 6-0 tegen Ierland. De Nederlandse mannen wonnen zondag hun eerste duel ternauwernood van Ier land: 2-1. Winst voor Rins, Iwema valt uit De Spaanse motorcoureur Alex Rins heeft zondag bij de Grote Prijs van Indianapo lis de zege in de Moto3 op geëist. Op zijn KTM bleef Rins zijn landgenoten Alex Marquez en Maverick Vihales voor. Luis Salom, de Spaanse leider in het WK, werd vijfde. Jasper Iwema haalde de finish niet. De Drent had het zaterdag al las tig in de kwalificaties, waar in hij slechts 27e werd. Jesse Huta Galung verliest finale Jesse Huta Galung is er zon dag niet in geslaagd het chal- lengertoernooi in Meerbus- ch op zijn naam te schrijven. De Nederlandse tennisser ging in de finale in twee sets onderuit tegen Jan Ha- jek. De Tsjech won de partij met 6-3 6-4. Huta Galung werd in de eerste set één keer gebroken, in de tweede twee keer. Huta Galung won dit jaar de challengers in Cherbourg, Saint Brieuc, Scheveningen en Tampere. Dumoulin nu wel in voorlopige selectie Bondscoach Johan Lam- merts heeft Tom Dumoulin alsnog opgenomen in zijn voorlopige WK-selectie. In mei stond hij nog niet op de lijst van dertien voorges electeerden. Op het WK in Florence mogen op 29 sep tember negen Nederlanders starten. Bauke Mollema, Lau rens ten Dam, Wilco Kelder man, Robert Gesink en Pie- ter Weening zijn zeker van deelname. Johnny Hooger- land is ook nog in de race. MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 4» Ignisious Gaisah zorgde voor de beste Nederlandse prestatie op het WK. Hij werd tweede bij het verspringen, foto Christophe Karaba/EPA I Churandy Martina stond in twee finales tijdens het WK: op de 200 meter en in de 4x100 meter estafette, foto Srdjan Syki/EPA I Dafne Schippers was de eerste Nederlandse vrouw die een WK-medaille veroverde. Ze won brons op de zevenkamp, foto Christophe Karaba/EPA door Ad Pertijs I i GERAARDSBERGEN - In gedachten verzonken keek Tom Dumoulin zondag vanaf het podium van de Eneco Tour uit over de volgepakte Vesten van Geraardsbergen. „On danks alles is dit is vooral balen", zei de pas 22-jarige Limburger, na dat hij Zdenek Stybar had gefelici teerd met diens zege. Dumoulin eindigde op 26 seconden achter stand van de Tsjech als tweede. TROMSÖ BOOM INDIANAPOLIS MEERBUSCH GERAARDSBERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25