-f- epI Sigthorsson vindt het weer fijn spits van Ajax te zijn I Pellè: Feyenoord heeft pas één punt verloren PEC en NEC leven in verschillende werelden i 22 SPORT KOPLOPFR Inbrengen van Joshua Brenet zorgt voor ommekeer in duel met Co Ahead Eagles (3-0-zege). Vrijdag, op de training, had Lig eon nog dertig voorzetten van rechts gegeven. De vervanger van de geschorste Ricardo van Rhijn was onvermoeibaar, hij wilde maar blijven slijpen. Sigthorsson putte er vertrouwen uit. En bleek er klaar voor toen die goede voor zet eindelijk eens kwam. In de 37e minuut kopte de 23-jarige spits een bal snoeihard via de on derkant van de lat achter Feye- noord-doelman Erwin Mulder. „Ik kreeg 'm precies op mijn kop, ik ben zeer blij met Ruben." Zes minuten eerder had hij vanaf de penaltystip al voor de gelijkma ker getekend. Extra spanning had hij toen amper gevoeld, ondanks het pokerspel van Feyenoord-doel- man Erwin Mulder. De keeper pakte eerst de bal van de stip, kreeg geel en ging vervolgens nog eens uitgebreid aan zijn bidon staan lurken. Het was een belang rijk moment. Feyenoord leidde immers met 0-1. Sigthorsson wil de bovendien eindelijk wel weer eens zelf scoren. „Dit was wel de grootste wedstrijd waarin ik ooit een strafschop mocht nemen." De Boer was zeer te spreken over de manier waarop Sigthorsson de penalty nam. Soeverein, met de overtuiging van een topspits. „Spits van Ajax zijn", zei de IJslan der, „is geen makkelijk vak. Maar op dagen als deze wel een heerlij ke taak." Er waren de laatste tijd veel twij fels over hem. Was Sigthorsson wel de juiste keuze? Hij scoorde weinig, voetbalde niet goed mee. Tegen AZ liet hij zich bovendien te vaak te ver terugzakken. „Het is niet eenvoudig", grimaste Sig thorsson in aanloop naar de - door de magere competitiestart van beide teams - beladen con frontatie. „Er wordt veel van je verwacht. Ie moet scoren, mee- voetballen, maar ook nog meever dedigen." De wens multifunctioneel te zijn, sloopt hem soms. Net zoals het veld zondag een aanslag op zijn conditie was. „Tsja, het veld. Dat was niet best." Bij het wegdraaien vlogen de plaggen in het rond. „Ik gleed bij de strafschop ook nog bijna weg." Het verklaarde vol gens Sigthorsson ook het niveau van de tweede helft. „Iedereen had er last van. Het is zwaar, je gaat steeds slordiger passen. Het bepaalde echt het niveau van het laatste half uur." Het kon het gebrek aan felheid bij Ajax in de openingsfase echter niet verklaren. „Ik snapte het zelf ook niet. We waren niet bij de les. Het was me vanaf het beginsig- naal wel meteen duidelijk dat Feyenoord de eerste twee wed strijden had verloren." Na een uur was de IJslander eigen lijk al moe, na zeventig minuten had-ie stiekem eens geïnfor meerd of hij gewisseld kon wor den. „Ik zat echt stuk." Maar Frank de Boer had een plan, bracht Hoesen in en dirigeerde Sigthorsson naar de rechterkant. „Ik had", zei de trainer, „heus ge zien dat hij moe werd." Maar Sig thorsson moet sterker worden. „En dat wordt hij als hij veel mi nuten maakt." Binnen acht dagen werkte de spits niet alleen twee duels van Ajax af, ook speelde hij een inter land met IJsland. De Boer had de laatste weken enige kritiek op zijn puntspeler. Maar was nu com plimenteus. „Want Kolbeinn staat bijna altijd op de goede plaats." Sigthorsson: „Ik was zelf de laatste tijd ook beslist niet te vreden hoor." Nu hoopt hij los te zijn. „Je hebt als spits een wed strijd als deze zo nu en dan eens nodig." eindhoven - Wie nog twijfelde aan de hardheid van PSV-trainer Phillip Cocu, zit na zaterdag niet meer in dubio. Het thuisduel met Go Ahead Eagles (3-0) leverde niet alleen drie punten op. Een snelle, pijnlijke en noodzakelijke wissel van Santiago Arias voor Jos hua Brenet maakte duidelijk dat Brenet (19) de rechtsback in vorm is en dinsdag tegen AC Milan aan de aftrap zal staan. PSV joeg vanaf 2011 vijf transferpe riodes op Arias (21), die bij Spor ting Lissabon in het tweede elftal speelde. Al die tijd liep Brenet op het jeugdcomplex van de club rond, een snelle stap naar PSV 1 leek voor hem ver weg. PSV maak te geen haast met contractverlen ging, na dit seizoen loopt zijn hui dige verbintenis af. Twee goede wedstrijden tegen Zulte-Ware- gem namen de twijfel al weg, te gen de ploeg uit Deventer bracht Brenet achterin de rust terug. Arias werd compleet overlopen door zijn directe tegenstander Xander Houtkoop. Al eerder deze competitie bleek dat hij positione le fouten niet op snelheid kan cor rigeren. Cocu stuurde de snelle Brenet al na twintig minuten van de bank, de onvermijdelijke wis sel volgde kort daarna. „Ik ben zelf ook speler geweest, dan weet je dat het heel vervelend is om al snel gewisseld te worden. Arias kreeg al rap een gele kaart en had het moeilijk. Dat had ook met de organisatie in de rest van het team te maken, hij kwam steeds in twee tegen een-situaties te recht." Cocu houdt vertrouwen in Arias, benadrukt ook dat sprake is van communicatieproblemen. Hij moet bovendien wennen aan de Nederlandse manier van voetbal len, met echte buitenspelers. Iets wat buitenlandse verdedigers va ker overkomt. „Hij werkt aan zijn taalproblemen en probeert snel Nederlands te leren. Het is nu las tig om tijdens de wedstrijd din gen te veranderen", beaamde Co cu. Brenet beëindigde de dadendrang van Houtkoop, mede daardoor kreeg PSV weer grip op het duel. Morgenavond staat hij op hetzelf de veld, tegen een opponent van totaal ander kaliber. De tiener uit Almere moet de aanvalsgolven van Robinho of El Sharaawy neu traliseren. „De trainer kijkt niet naar één wedstrijd, Santiago en ik moeten ons allebei blijven bewij zen", rekende hij zich nog niet rijk. „Het gaat erom dat ik over een reeks van wedstrijden en elke training laat zien wat ik kan. Pas dan kun je erop rekenen dat je spéélt. Wij moeten niet bang zijn voor AC Milan. Laten ze maar ach ter ons aanrennen", klonk het za terdag stoutmoedig. Net zo wonderlijk als zijn rushes naar voren, is de opmars van Bre net in het betaald voetbal. Vijf jaar geleden speelde hij nog als rechtsbuiten in de B3 van ama teurclub Zeeburgia uit Amster dam. Brenet was kort daarvoor vanuit Limburg verhuisd naar Al mere. Hoewel hij in het verleden voor Roda JC uitkwam, was een carrière als broodvoetballer ver weg. Een trainer bij zijn nieuwe vereniging zag in hem een vleu- De Italiaan deed er nog een schep je bovenop. Hij had, zei hij, „een heel ander team gezien. We wa ren veel agressiever dan de laatste twee wedstrijden. Vergeleken met Twente vorige week was het stukken beter. Misschien ging het zelfs wel te goed in het begin, kwamen we te vroeg op voor sprong." Dat Feyenoord daarna achteruit liep, en zich veel te ver terug liet zakken, noemde Pellè het gevolg van een gebrek aan ervaring. Jor- dy Clasie snapte er achteraf niets van. „We liepen veel verder terug dan was afgesproken. Zonde, want er was volgens mij hier meer dan de laatste keren iets te halen." Ook Clasie wil na de der de nederlaag op rij niet van een crisis spreken. „Dat vind ik een heel groot woord. NEC verliest er volgens mij nu twaalf op rij, dat is pas een crisis. Tuurlijk weet ik dat er van Feyenoord meer wordt ver wacht, en het is heus een klein drama. Maar daar moeten we uit zien te komen. Het was in ieder geval al een stuk beter dan de vori ge twee wedstrijden." Debutant Samuel Armenteros, eerder in de week van Anderlecht gehuurd, had zo zijn eigen metho de om de turbulentie te ontwij ken. „Ik ben er natuurlijk ook pas twee dagen. Maar ik heb gewoon gedaan wat ik altijd voor een be langrijke wedstrijd doe. Dan kijk ik twee dagen niet op mijn tele foon en laptop, lees ik geen kran ten. Zo houd ik het lekker rustig daarboven, in mijn hoofd. Maar natuurlijk is het zuur, dat begrijp ik ook wel. Nul uit drie, dat is geen fijne start." Trainer Ron Jans staat in Zwolle voor de behoorlijke opgave om de prestaties van het vorige seizoen te overtreffen. Maar alles wijst er op dat de voormalige linkerspits en zijn team dat voor elkaar krij gen. PEC Zwolle heeft het hele sei zoen nog niet verloren en - veel belangrijker - de ploeg speelt ver zorgd, goed en geconcentreerd. In Nijmegen viel de scherpte pas weg in het laatste half uur, toen er al vijf treffers op het scorebord stonden. Tijdens de trainingen waren de af- werkvormen geen doorslaand suc ces, maar tegen het geplaagde NEC was het rendement onge kend. Bij de eerste vijf Zwolse kansen was het raak. „Als je in de situatie zit waar wij momenteel in zitten, gaan dingen vanzelf', merkte Jans. Bij NEC kijkt iedereen na de on luisterende nederlaag reikhalzend uit naar het overleg dat technisch directeur Edo Ophof vandaag heeft met de investeerdersgroep onder aanvoering van Marcel Boekhoorn. Het eerste bedrag dat op tafel komt, zal ongetwijfeld ge bruikt worden om het contract van Alex Pastoor af te kopen. De coach weigerde na de wedstrijd de handdoek te gooien, maar gaf aan dat hij ook wel weet hoe het werkt. „Als NEC denkt beter af te zijn zonder mij, moeten ze me vandaag nog ontslaan." door Edward Swier AMSTERDAM - Voor de zekerheid had Kolbeinn Sigthorsson zijn teamgenoot Ruben Ligeon voor de wedstrijd nog eens aangesproken. Samen hadden ze de wensen van de spits voor een laatste keer door genomen. „Al weten ze hier inmid dels heus wel hoe ik de ballen het liefst wil hebben", lachte Sigthors son. Met twee treffers was de IJs lander matchwinnaar in de klassie ker Ajax-Feyenoord (2-1). „Naar zo'n wedstrijd was ik al maanden op zoek." PSV had door Rik Elfrink Kolbeinn Sightorsson hoopt nu los' te zijn. „Je hebt als spits een wedstrijd als deze zo nu en dan eens nodig." foto Stanley Contha door Edward Swier AMSTERDAM - Graziano Pellè deed op zijn manier na afloop van Ajax-Feyenoord aan crisismanage ment „Oké, je kunt zeggen dat dit de slechtste competitiestart van Feyenoord ooit is. We hebben drie wedstrijden verloren. Maar, vorig jaar gingen we hier in de Arena ook onderuit en verloren we bij PEC Zwolle. Alleen pakten we toen thuis wel een puntje tegen FC Twente. In principe hebben we dus dat ene puntje minder dan vorig jaar. Dat is alles." NIJMEGEN - Drie wedstrijden, negen punten, tien doelpunten. PEC Zwol le verbreekt meerdere clubrecords bij de start van het seizoen. De der de zege maakte de meeste indruk, bijna achteloos werd NEC met for se cijfers aan de kant geschoven (1-5). Het kan niet op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22