Interessante Beethoven interpretatie Brautigam ,1890 molenaar Volt Violin stopt ZEELAND 19 Bon voor gratis uitgebreide brochure! Vrijblijvend thuisadvies? Privéconcerten in Theehuisje Eerste single van duo Sense Elder899," De eerste repetitie in het van ver val stinkende en kreunende Mon- dragon gisteren heeft een bijzon dere dimensie. De speelplek wordt hier bijna letterlijk bevoch ten. Het podium is er nog, ont daan van doeken, trekken, poten en alles wat er verder bij een po dium hoort, maar de sfeer van het bekende toneelstuk De Kersentuin van Tsjechov kan er perfect ge creëerd worden. Het verhaal speelt zich af in een Russisch landhuis, omgeven door een ker sentuin. De eigenaar zit zo diep in de schulden dat huis en land goed verkocht moeten worden. De rijke koopman Lopakhin wil zomerwoningen bouwen op de plek van de kersentuin. Een be langrijk thema in dit stuk is het ef fect dat sociale verandering op mensen heeft. „Zodra ik het hier gezien had, heb ik voor dit stuk gekozen. Ik heb het wat aangepast bij de groep en er twee rollen bijgeschreven. Ook zitten er nu wat verwijzingen naar dit gebouw in. En ik heb ook flink wat geschrapt, want alles wat je kunt spelen, hoeft niet ge zegd te worden", aldus Bangels. Zij hecht aan geloofwaardig spel dat op de speelvloer ontstaat. „Ik kan niet vooraf zeggen welk perso nage je bent, dat moet ontdekt worden. Als we beginnenweten de acteurs waar het stuk over gaat. Ik schetst een situatie en ver tel iets over de sfeer en dan laat ik de mensen spelen." Volgens Bang els ontstaat er dan altijd wat. „Ac teurs willen spelen, professionals of amateurs, dat maakt niet uit. En wie niet echt wil spelen, moet natuurlijk iets anders gaan doen. Toneelspelen is als op de rand van het zwembad staan, je bandjes af doen en dan toch gaan duiken. Als je springt, vang ik je op. Nie mand gaat kopje onder, maar als je op de rand blijft aarzelen, kan ik niks voor je doen." Die aanvankelijke zoektocht vindt Bangels de boeiendste periode van het repetitieproces. „Dan ons- taan er passie, echtheid en emo tie. Als in een volgende fase dan de echte tekst erbij komt, is het al tijd even schrikken, maar uitein delijk valt het samen", is haar er varing. Muziek is voor haar een belangrijk onderdeel voor het creëren van de sfeer. Vaak werkt zij bij producties samen met haar partner, muzikant en acteur Da vid Cantens, maar hij zit op dit moment in een andere productie. Toetsenist Maarten Bruijnes uit Bruinisse was bereid het hele re petitieproces mee te doen en dus ook muzikaal een zoektocht aan te gaan. Na De Kersentuin wacht Bangels een drukke periode met haar eigen gezelschap De Spelerij. Daar maakt zij ook 'een Tsjechov': De drie zusters, maar dan met drie mannen en onder de titel Hunke- rig. Daarna herneemt zij het stuk Vrijdag van Hugo Claus De vierde sonate in Es op. 7 is de op een na langste sonate van de 32 die Beethoven schreef Beethoven schreef geen muziek voor middel matige pianisten, dat was meteen duidelijk. Brautigam respecteerde de dramatisch sterke stiltes en on derstreepte de abrupte dynami sche veranderingen. Het levendi ge thema van het Allegro en het soms koortsachtige ritme kwam goed uit de verf en het Largo kreeg een expressieve invulling. Totaal anders van karakter was de 21ste sonate (Waldstein). Brauti gam speelde de brede akkoorden reeksen krachtig en de trillers en loopjes klaterden uit de Steinway- vleugel. Het tweede deel in rondo- vorm had iets onbevangens en het duivels moeilijke prestissimo toonde aan dat Brautigam een vir tuoze, ongelooflijk knappe tech niek bezit. Na de pauze werd sonate nr. 29 (Hammerklavier) vertolkt. Een monumentale sonate die niet vaak gespeeld wordt vanwege de hoge moeilijkheidsgraad. Heerlijk was de heldhaftige sfeer en het energieke ritme in het begin alle gro en knap het rubato in de door werking. Het slotdeel met de vreemde introductie en de drie stemmige fuga werd fenomenaal gespeeld. Ook de supplementaire fuga (een eenvoudige hymne) klonk overtuigend. Brautigam is een specialist, en wat had ik graag dit recital op pianoforte gehoord. Opvouwbare scootmobielen Altijd en overal mobiel Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Ook in de trein en vliegtuig Klik-klaar en rijden maar! Normaal 699,- Vaste scootmobielen Zelf uw boodschappen doen Super comfortabel geveerd! Ergonomisch gevormde stoel Er op uit zonder moe te worden S 8 modellen! Elders 349Ö/- Normaal299Ö,- Ontdek de grootste collectie welzijnsproducten. Bel 0800-27 40 400 voor een gratis brochure! Opvouwbare scootmobielen. Altijd en overal mobiel! Vaste scootmobielen. Lange afstanden? Geen probleem! www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 infoï$molenaarwelzijn.nl MIDDELBURG - Oleg Lysenko, een vermaarde bandoneon- en ba- yanspeler uit de Oekraïne, komt zaterdag 7 en zondag 8 september naar Middelburg. In het Theehuis je (in de wijk de Griffioen) geeft hij meerdere privéconcerten voor minimaal één en maximaal zes personen per keer. Reserveren: www.theehuisjemiddelburg.nl. GOES - Het Goese akoestische duo Sense heeft zijn eerste single uit gebracht: Card of Life. Het num mer is met drummer Jeroen Sim ons (ex-Epica) opgenomen in een professionele studio en gemixt door Holger Schwedt, bekend als producer van onder anderen An ouk, VanVelzen en Blof. Sense bestaat uit zangeres Anne- miek van der Weele en gitarist Luc Oggel. Zij hopen na de single ook een compleet debuutalbum op te nemen. Card of Life is gratis te downloa den via www.soundcloud.com/ senseduo. De videoclip is te zien op www.youtube.com/senseduo. MIDDELBURG - De Zeeuws-Bra- bantse band Volt Violin stopt er mee. „We gaan allemaal onze ei gen kant uit", zegt de groep op haar Facebook-pagina. Dat besluit is naar eigen zeggen in goede har monie genomen. „There are no hard feelings." In 2010 werd Volt Violin winnaar van de Zeeuwse Belofte. Vorig sei zoen was de band een van de deel nemers aan het project Popaanzee en trad in dat verband onder meer op bij Concert at Sea. MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 de waarheid horen De Kersentuin, wo. 4 t/m 7 sept. en wo. 11 t/m 14 sept., (voormalig) thea ter Mondragon, Zierikzee, 21.00 uur. door Jeanette Vergouwen Ronald Brautigam sonates van Ludwig van Beethoven horen spe len is bijzonder. Brautigam bena dert de sonates romantisch. Zijn in terpretatie is vooral dynamisch maar bevat ook veel poëzie. Deze pianist staat boven de techniek, al les lijkt vanzelf te gaan, soepel en een perfecte Fingerflüssigkeit. Muziekpodium Zeeland Sonates van Ludwig van Beethoven. Door Ronald Brautigam (piano). Ge hoord op zondag 18 augustus in de Grote Kerk in Veere Genoemde prijzen zijn exclusief 89.- bezorgkosten. Exd. mand en armleggers Niet geldig i c m. andere acties. Scootmobielen Naam Adres Postcode Telefoon E-mail Bedden Badkamers Oïrapliften 1 Sta-op stoelen i Mevr Dhr J t Plaats Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer informatie en openingstijden of kijk op onze site. wk3J_M1_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN Blijf zelfstandig mobiel! en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19