R00DK00R0 Prepaid met de voordelen, van KPN 69?9 %kpn Marsha opent cultuurseizoen Kapelle Varkens in 't dorp kpn winkel kpri.com 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw f 009^ Paula Bangels over De Kersentuin in vervallen theater GROETEN Een nieuwe opgave uit de collectie van ansichtkaartenverzame laar Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar zijn deze foto's geno men? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdo tes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Het seizoen begint woensdag 25 september om 20.00 uur met een concert van de Zeeuwse sin ger-songwriter Marsha in de hal van het gemeentehuis. Bijzonder is verder het optreden van Wish ful Singing, op vrijdag 25 oktober in de Maartenskerk in Wemeldin- ge. Deze vijf dames zingen meer stemmig en zonder begeleiding. Verder worden dit seizoen ver wacht: Robbert Jan Proos (vrijdag 29 november, De Vroone, Kapel le), theatergroep Hilaria (vrijdag 3 januari, De Vroone), Yentl De Boer/East of the Sun (vrijdag 7 fe bruari, De Vroone), Voci Miste en Trombonata (woensdag 5 maart, hal gemeentehuis) en Ernest van der Kwast (vrijdag 11 april, hal ge meentehuis). In het kader van de Week van de Amateurkunst is er een schilders dag in Kapelle (zaterdag 31 mei) en een open podium van OKK en Ons Genoegen (donderdag 5 juni in hervormde kerk Schore; vrij dag 6 juni in De Vroone). Nu nog sneller internet: 2 Mb/s Extra tegoed bij iedere opwaardering 10r 15r tegoed 20r 35.- tegoed 7, 20r extra beltegoed Met Samsung Galaxy Young Phone House ZIERIKZEE - Verval, vergane glorie, afscheid. Het is donker bij binnen komst zondag in het oude theater Mondragon in Zierikzee. De ben zine voor het stroomaggregaat is op. Productieleider Ron van de Zande komt direct in actie. Wel dra is er licht. „Deze bijzondere locatie heeft meegespeeld bij mijn besluit in te gaan op de uitnodiging van Thea tergroep Zierik de regie voor deze voorstelling te voeren", zegt pro fessioneel theatermaakster Paula Bangels. „Deze plek, maar ook de geestdrift van de groep en de char mante wijze waarop Nelleke Ta- merus van Zierik mij benaderde: 'Je zult er waarschijnlijk nooit ja op zeggen, maar ik ga het je toch vragen'. Zo stapte zij op me af, na dat zij bij mijn voorstelling 'Who's afraid of Virginia Woolf?' was komen kijken." KAPELLE - De Cultuurraad van de gemeente Kapelle heeft komend seizoen tien evenementen op het programma staan. AIVISUNG doet't gewoon Paula Bangels wil Voor Lies Janse-Remijn was de opgave van vorige week een voudig, zo schrijft ze. „Mijn oog viel er meteen op: mijn geboortedorp Serooskerke Walche ren. Leuk, allemaal jeugdsentiment!" Dat ze het eenvoudig herkende, is geen wonder, want het is vertrouwd gebied, met name de foto links boven aan. „Dat is de vroegere Dorpsstraat, nu de Torenstraat. Rechts staat voor aan de kruidenierswinkel van Zuid- weg, daar werd je geholpen door vrouw Zuidweg in Zuid- Bevelandse klederdracht en daar rook het altijd naar stokvis. Daarnaast had je de su permarkt van Rinus Muizelaar en daar naast mijn geboortehuis: de bakkerij van Remijn. Aan het eind het grote witte huis van Frans Geldof, die ver kocht allerlei 'ouwe sannie'. Links op dat fotootje is de pastorie van toen dominee Van de Wind. Daarnaast had je de boerderij van 'Dekkertje'. Ja, mid den in het dorp, het gebeurde wel eens dat er varkens ontsnapten en de Dorpsstraat in renden." Van Joh. den Herder kwam een lange brief. Hij is weliswaar niet geboren in het dorp, maar woont er al 87 jaar. Hij stuurde een brief over de het dorp in de afgelopen eeuw op scoiaal en kerkelijk terrein. Er waren drie kerken in het dorp: de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Kerk, en de Gerefor meerde Kerk. „In mijn jeugd liep men naar de kerk. Op de terugweg werd de preek kritisch besproken. Het com mentaar varieerde van 'K 'edder niks aan haad' tot 'Ik hebbe toch op men mieter haad' bij een catechismus- preek over de 10 Geboden. De beide predikanten van het dorp konden goed met elkaar overweg, totdat een gereformeerde jongen verliefd werd op een hervomd meisje of andersom, dan werd de strijd met vuur en zwaard gestreden, want twee geloven op één kussen, daar sliep de duivel tussen." Ook de molen was voor veel mensen een aanwijzing. „Door de twee recht se foto's kwam ik op het goede spoor terecht", schrijft Rinus de Moor. „De achtkantige molen is de Jonge Johan nes uit 1835, een zogenaamde grond- zeiler. Een kleine dertigtal jaren gele den is deze gerestaureerd. De foto rechtsonder is het voormalige kinder tehuis 'Huize Welgelegen'. De winnaars van de waardebon zijn: D. de Visser-van den Bosse uit 's-Gra- venpolder, Joh. den Herder uit Seroos kerke (W) en T. Groosman uit IJzendij- ke. door Ali Pankow Regisseuse Paula Bangels: 'Toneel moet op de speelvloer ontstaan'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18