Brugdelen op transport naar Rotterdam De grote verkeerscontrole bij Colijnsplaat, die de poli tie en Belastingdienst don derdag hielden, heeft bijna 25.000 euro aan achterstalli ge belastingafdrachten opge leverd. Dat meldt de politie. In totaal werden bij de con trole op de Eerste Deltaweg vijfduizend voertuigen ge controleerd. In de vangrail door graan op de weg Twee auto's zijn zaterdag rond 05.15 uur tegen de vang rail gebotst op de toerit van de Postweg naar de Sloeweg en de A58 bij 's-Heerenhoek doordat er los graan op de weg lag. Een vrachtwagen moet het verloren zijn door een losgeraakte laadklep. De politie is op zoek naar de chauffeur. De twee door VDS vervaardigde brugdelen voor De Groene Verbin ding, werden die ochtend op een ponton gereden waarna ze wer den verscheept naar de Waalha ven in Rotterdam. Vanuit daar zijn ze naar de plaats van bestem ming vervoerd. Het Nieuwdorpse bedrijf vervaar digt voor dit project ook de 'Koe- doodbrug', inclusief detailengi- neering en conservering. Deze brug wordt begin 2014 gemon teerd. De Groene Verbinding, met de Stadsregio Rotterdam als op drachtgever, is de brug die Rotter dam-Zuid gaat verbinden met het groen van buiten de stad. De re creatieve wandel- en fietsverbin- ding over de A15 en de Betuwelijn is een route van Rotterdam-Zuid naar het nieuw te realiseren 600 hectare recreatiegebied 'het Buij- tenland van Rhoon'. De Groene Verbinding is onder deel van het Project Mainport Rot terdam, waar ook de aanleg van de Tweede Maasvlakte onder valt. Wandelaars en fietsers kunnen vanaf het voorjaar van 2014 van Rotterdam via deze brug over de A15 naar dit uitgestrekte natuurge bied langs de Oude Maas. Het is tegelijkertijd natuurcompensatie ten gevolge van de uitbreiding van de Rotterdamse haven. Dronken man rijdt droge sloot in Een Vlissinger (26) belandde zaterdagavond met zijn auto in een droge sloot aan de Rit- themsestraat. Hij bleek veel te veel te hebben gedron ken; meer dan vier keer de toegestane hoeveelheid alco hol, aldus de politie. Na een blaastest is hij ingesloten. Hij krijgt een bekeuring, het rijbewijs is ingevorderd. Miniconcert op orgel in Koorkerk René Troost geeft donder dag 22 augustus vanaf 15 uur een orgelconcert in de Koor kerk in Middelburg. Hij brengt muziek ten gehore van de Engelse componisten Frederick Bridge en Thalben Ball en de Franse componist Gabriël Pierné. Troost is als organist verbonden aan de Ter Hoogekerk. Zomerfeest bij Simnia Op zaterdag 31 augustus is er op het parkeerterrein van Simnia in Domburg van 10 tot 17 uur een groot Zomer feest De Domburgse Ringrij- dersvereniging houdt de he le dag wedstrijden in hoe rendracht. Op de rommel markt en bij meer dan veer tig kramen is van alles te koop. Badgastendag in tuin Polderhuis Aanstaande woensdag is het in Westkapelle Badgasten dag. Dan zijn er van 11.00 tot 17.00 uur tal van activiteiten in de tuin van het Polder huismuseum. Er zijn diverse demonstraties, onder ande re smouters en platte koe ken bakken, maar ook een brötchen Bratwurst is er te koop. 25 mille 'opgehaald' bij verkeersactie vos. - 'S-HEERENHOEK NIEUWDORP - Vanaf de kade van VDS Staal- en Machinebouw in Vlis- singen-Oost vertrok zaterdag een speciaal transport plaats richting Rotterdam. Het eerste brugdeel staat al op de ponton terwijl het tweede deel op z'n plaats wordt gereden, foto Lex de Meester RITTHEM MIDDELBURG DOMBURG WESTKAPELLE COLIJNSPLAAT Een oude kaart van het gebied rondom het Marinedok en foto's van verdwenen monumentale gebouwen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17