Vlissinger opgepakt voor mishandeling Kim Boone is het meest succesvol tijdens het ringrijden in Oostkapelle -M Veertig jaar De Mug 16 WALCHEREN Zomercruise RIJN MOEZEL KRAS NL MARINEDOK Expositie in Gemeentearchief Vlissingen laat zien wat er allemaal verdwenen is rondom de Dokhaven. H, ringrijden JJ- MIDDELBURG - Een Vlissinger (31) is zaterdagochtend in alle vroegte (31) aangehouden omdat hij in de Kromme Weele in Middelburg een plaatsgenoot (25) in zijn ge zicht sloeg. Het slachtoffer liep een hoofdwond op. Toen de vech tersbaas werd vrijgelaten was hij, aldus de politie, een uitnodiging voor een zitting met de officier van justitie rijker en ruim 1.300 euro armer. De man sloeg, volgens de politie zonder enige aanleiding, zijn plaatsgenoot met een vuist in zijn gezicht. Door enkele getuigen werd hij onder controle gebracht en de politie werd gebeld. Voor- INCLUSIEF Populair vaarprogramma scherp geprijsd! dat de politie er was, bedreigde hij een van de getuigen. Bij aan komst hielden de agenten de man aan en brachten hem naar het po litiecellencomplex Torentijd. Te gen de man is aangifte gedaan vanwege mishandeling en bedrei ging. Zaterdag werd hij gehoord. Hij kreeg een uitnodiging voor een TOM-zitting (Taakstraf Openr baar Ministerie). Bij onderzoek bleek dat de man nog diverse boetes had openstaan. Aangezien hij flink wat geld bij zich had, is dat in beslag geno men. Dit geld zal in mindering worden gebracht op de openstaan de boetes, aldus de politie. VLISSINGEN - Het is bijna verbijste rend om te zien hoeveel histori sche gebouwen in Vlissingen moesten wijken voor De Schelde. Stadsarchivaris Ad Tramper geeft aan dat in het verleden het stads bestuur van Vlissingen niet echt moeilijk deed als de scheepsbou wer meer ruimte nodig had rond om de Dokhaven. Tal van monu mentale gebouwen moesten dan plaats maken voor bedrijfshallen zodat De Schelde kon groeien en bloeien. De expositie Kringen in het Wa ter in het gemeentearchief aan de Hellebardierstraat in Vlissingen laat goed zien wat een impact De Schelde had en heeft op de stad. Neem het Beeldenhuis aan de Dokkade. Toen De Schelde meer ruimte nodig had voor de Machinefabriek werd dat monu mentale pand in 1930 gesloopt. De gevel werd echter niet vernie tigd maar steen voor steen afge broken en in 1934 opnieuw opge trokken aan de Hendrikstraat. Daar is die gevel nu nog steeds te bewonderen. Recht tegenover het Beeldenhuis stond ooit het Van Dishoeckhuis, een prachtig stadspaleis dat van 1818 tot 1965 dienst deed als stad huis. Maar door de expansiedrift van de belangrijkste werkgever van Vlissingen kwam dat monu mentale gebouw steeds meer geï soleerd in de stad te staan en werd het geluid van de scheeps bouwers de ambtenaren te mach tig. Daarom vertrokken ze naar de nieuwbouw aan het Stadhuis plein en verloor het Van Dis hoeckhuis zijn laatste functie. Tramper weet dat er verschillen de plannen zijn geweest om - de len van - het Van Dishoeckhuis te verhuizen. Geen van die plannen haalden het en op 13 augustus 1986 begon de sloop van het enor me pand. Ooit kende Vlissingen een Oost- kerk. Maar dat bedehuis brandde tweemaal af waarna De Schelde zich ook over dat gebouw ont fermde en het inrichtte als giete rij. Tramper glimlachend: „De scheepsbouwer besefte blijkbaar dat dat een goede plaats was om een flink vuur te stoken." Dat veel van de oude binnenstad van Vlissingen moest wijken voor De Schelde was niet vreemd, weet Tramper. Zeker in de hoog tijdagen van De Schelde, begin twintigste eeuw, bood het bedrijf werk aan duizenden Zeeuwen. Die werkgelegenheid wilde het gemeentebestuur niet in gevaar brengen, zo beseft hij maar al te goed. Maar kijkend naar de vele fo to's en tekeningen van de oude be bouwing rondom het Marinedok (tegenwoordig het Dok) van Vlis singen, moet het hem wel van het hart dat het gemeentebestuur wel heel veel moois heeft opgeofferd om De Schelde ter wille te zijn. De tentoonstelling in het gemeen tearchief in de Hellebardierstraat is tot 1 november te zien. De expo sitie is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur. l Er traden deze zaterdag veertig deelnemers aan in een zonovergo ten Oostkapelle. Na 26 beurten stonden Kim Boone en Michiel Jo- ziasse bovenaan. Allebei hadden ze tot dat moment 25 ringen gesto ken met hun lans. De kamp tus sen deze twee ringrijders werd ge wonnen door Boone, waardoor de enige man in de top 5 van deze wedstrijd, Joziasse, genoegen moest nemen met de tweede plaats. Joyce Jobse werd derde met 24 ringen. Zij eindigde voor (anette de Witte en Joyce de Buck. Het lukte de beide dames om elk 23 ringen te steken terwijl ze op hun ongezadelde paarden- over de wedstrijdbaan reden. De Buck won tevens de eerste wisseltrofee van dr. Rullens. De seniorenbeker werd gewonnen door Simon de Visser. Michiel Jo ziasse werd winnaar van de polle pel. De mooist versierde paarden waren van Rianne Lous, categorie trekpaarden, en van llona Buteijn, categorie overigen. Agenda ZRV: 23 aug Meliskerke, ringrijden in boerenkostuum 14.00-20.30 uur; 24 aug Vrouwen polder sjezenrijden 11.00-17.00 uur; 24 aug Westkapelle ringrij den 8.00-18.00 uur. I Vol overgave speelt een van de Mirando's viool, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Het optreden van het zigeunerorkest Tata Mirando vormde een van de hoogtepunten van het veertigjarig bestaan van Braaitapperij De Mug in Middelburg. Ter gelegenheid van het jubileum was het café vanaf zater dagmiddag veertig uur lang geopend. Vandaag kunnen belangstellenden nog tot elf uur terecht In de beginjaren van De Mug trad Tata Mirando regelmatig op in Middelburg. Gisteren lieten zijn (klein)kinderen horen dat de muziek van de grondlegger van het orkest nog steeds de ideale muziek is om een glas bier of wijn bij te drinken, te kletsen en te genieten. 8-daagse riviercruise per MS Prinses Christina' busreis 7 nachten cruise alle maaltijden aan boord S3 Populair vaarprogramma en bijzonder gunstige vaartijden! Het MS Prinses Christina vaart in september vanuit Keulen een prachtige route. Ontdek onderweg prachtige Duitse stadjes zoals Andernach, Cochem en Boppard Maar ook Rüdes- heim. Koblenz en Königswinter passeren de revue. U boekt deze 8-daagse cruise al vanaf slechts 599, inclusief busreis en alle maaltijden aan boord! Het MS Prinses Christina*** beschikt over o.a. een gezellige salon met dansvloer, bar, deels overdekt zonnedek en een sfeervol restaurant. Klantbeoordeling een 7,2! Sep. 8 669 - gegarandeerd vertrek Sep. 22 €599 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2-p.hut benedendek. Zie www.kras.nl/91048 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Pracht en praal moest wijken voor Schelde door Emile Calon Het Groot Arsenaal gesloopt in 1969. foto gemeentearchief door Rian Janse ritzen zi/n p.p., few/ drtö OOSTKAPELLE - De dames waren af gelopen zaterdag tijdens het ringrij den in Oostkapelle zeer succesvol. Na afloop van de wedstrijd ston den maar liefst vier dames in de top vijf. If*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16