n de Hedwigepolder te vinden Itoee gewonden na steekvlam tuinhaard Jongens laten spoor van vernieling achter ZEELAND 15 commentaar Beste baden in Aardenburg en Kloosterzande Man opgepakt na betasten vrouw 1, Het is maar de vraag of hij zijn ei gen polder boven water zal hou den." De Cloedt weet in elk geval, gehol pen door zijn juridisch adviseur Hans Mieras, nog van geen wij ken. Mieras heeft alle rechtsmid delen gebruikt om met een be roep op de Wet openbaarheid be stuur de brief van de Europese Commissie aan Nederland boven water te krijgen. En steeds met nul op rekest. Zo geheim was de brief, waarin Europa Nederland aanspoort nu echt te beginnen met natuurherstel in de Wester- schelde. Maar geheim of niet, de Vogelbescherming bleek erover te beschikken en voerde hem op in een geding met de Staat over het natuurherstel in de Westerschel- de. Daarin had De Cloedt zich ook gevoegd en zo was de brief voor Mieras beschikbaar. De in houd heeft het tweetal zeer ge schokt. De boodschap luidt: haast maken met de ontpoldering van de Hedwigepolder en de maatre gelen om tot natuurherstel in het middengebied van de Wester- schelde te komen, zijn onvoldoen de. Dat moeten passende maatre gelen - lees: ontpoldering - zijn. Mieras: „Het lijkt wel of de Vogel bescherming zelf aan het woord is. We vragen ons af: is dat nu het niveau waarop de Europese Com missie de natuurbeschermingsre- gels toetst?" De Cloedt is ook woest over de te genstrijdige standpunten van ad viesbureau Deltares. In de gehei me brief staat dat 'zonder twijfel kan worden geconcludeerd dat el ke are van de Hertogin Hedwige polder die is omgezet in estuarie- ne natuur voor 100 procent bij draagt aan natuurherstel in de Westerschelde'. Vijf jaar geleden schreef een medewerker van Del tares: „De Hedwigepolder is de meest ongunstige plek om een ontpoldering te situeren. De voor delen zijn kleiner, de nadelen gro ter dan bij een meer zeewaarts ge situeerde ontpoldering." Mieras: „De Cloedt krijgt steeds meer het gevoel dat de Hedwige polder wordt gebruikt als pas munt om te voorkomen dat ook in het middengebied polders on der water moeten worden gezet. Hij zal zijn polder daar niet voor lenen." 2012-2015 Westerschelde -v .co- vle- In- :ns- de tge- j de weg den een ags- plannen voor de Hedwigepolder hebben gegeven. Dat is het einde van de rechtsgang in Nederland. Aangenomen wordt dat sommi gen hun bezwaren tegen de ont poldering ook aan het Europees Hof zullen voorleggen. Na de vaststelling van het rijksin- passingsplan kan het rijk begin nen met de onteigeningsprocedu re om de grond in de Hedwigepol der in bezit te krijgen. Eigenaar Gery De Cloedt heeft al laten we ten dat hij zich ook daar met hand en tand tegen zal verzetten. De Partij voor Zeeland roept de Zeeuwen op massaal gebruik te maken van de mogelijkheid zich uit te spreken tegen het onder wa ter zetten van de Hedwigepolder. De provincie, de gemeenten Hulst en waterschap Scheldestro- men hebben er geen formele rol meer in. Bij de inspraakprocedure hoort ook een inloopbijeenkomst. Die is gepland op dinsdag 10 septem ber van 16 tot 20 uur in het ge meentehuis van Hulst aan de Gro te Markt. Tijdens deze bijeen komst worden de plannen en pro cedures toegelicht en beantwoor den medewerkers van de verschil lende betrokken overheden en diensten vragen. Er is ook moge lijk ter plekke mondeling een zienswijze te geven. Een notulist schrijft die op. Dijksma wil in 2016 met de werk zaamheden in de Hedwigepolder beginnen. Drie jaar later moet het gebied onder invloed van de getij beweging in de Westerschelde staan. Dat eigenaar Gery De Cloedt van de Hedwigepolder zich getergd voelt door de gang van zaken rond zijn eigendom is goed voorstel baar. De stukken waarop zijn juridisch adviseur de hand heeft weten te leggen, kunnen het gevoel versterken dat tegen hem wordt samengespannen. Zo is te concluderen dat de pro vincie de ontpoldering van de Hedwigepolder accepteert om andere ontpolderingen te voor komen. Maar dat is wel kort door de bocht. Het onder water zetten van De Cloedts bezit kan ertoe bijdragen dat de Euro pese Commissie andere natuur- herstelplannen voor de Wester schelde milder beoordeelt. Dat de provincie dit als een bijko mend voordeel van een voldon gen feit ziet, is begrijpelijk. De Cloedt briest nu dat hij al les in het werk zal stellen om alle oorspronkelijke ontpol deringen aan de Westerschelde te laten uitvoeren. Zo ver zal het wel niet komen. Hij is nu eenmaal tegen ontpol dering. AAROENBURG - De buitenzwemba den in Aardenburg en Klooster zande zijn verkozen tot de beste zwembaden van Zeeland. Ze werden beoordeeld in het ka der van de Zwembad van het Jaar-verkiezing. Bezoekers kon den een stem uitbrengen via de website www.zwembadvanhet- jaar.nl. Het openluchtzwembad Elder- schans in Aardenburg wist de meeste stemmen (210) te trekken, evenals vorig jaar. Zwembad De Honte in Kloosterzande kreeg met het cijfer 9,37 de hoogste waardering. Die twee baden gaan nu door naar de finaleronde, waaraan twee baden uit elke provincie naar de hoofdprijs meedingen. Die ronde begint vandaag en wordt op 31 augustus afgerond met de uitslag. Stemmen kan via www.zwembadvanhetjaar.nl BRUINISSE - Twee inwoners van Bruinisse (26 en 16 jaar oud) heb ben zaterdagavond rond half acht brandwonden opgelopen door een steekvlam in de tuinhaard van een woning aan de Dr. de Kockstraat in Bruinisse. De man gooide een scheut thin ner in de haard, waarna een vuur bal ontstond. Hij raakte daardoor aan zijn onderlichaam en benen gewond. De jongen liep brand wonden op aan een been en voet. De slachtoffers zijn per ambulan ce naar ziekenhuizen in Rotter dam en Dirksland vervoerd. Ook is een traumahelikopter ter plaat se geweest. Aanvankelijk luidde het bericht dat er twee kinderen gewond zou den zijn geraakt door een ontplof te barbecue. RENESSE - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond half vier zeven jongeren aan gehouden in Renesse voor vernie ling. De jongeren lieten in het dorp een spoor van vernielingen achter. In de omgeving van de Oude Moolweg trokken ze struik jes uit de grond bij de begraaf plaats, rukten takken van bomen af en trapten diverse lantaarnpa len om. Het gaat om drie 16-jarige en vier 17-jarige jongens uit het Zuid-Hollandse Berkel en Roden rijs. Het zevental verbleef in een huisje in Renesse. Een getuige waarschuwde de politie. Enkele bikers waren snel ter plaatse en pakten de jongens op. Ze worden naar Halt verwezen. Daarnaast krijgen ze de rekening van de schade gepresenteerd. VLISSINGEN - Agenten hielden za terdag rond 8.25 een man (23) uit de gemeente Borsele aan in de Walstraat in Vlissingen. Hij zou kort daarvoor een Vlissingse (43) bij een borst hebben gepakt. Het slachtoffer liep met twee honden door de Walstraat, toen ze door de man werd aangesproken. Hij pakte haar plotseling bij haar borst, waarna ze het op een lopen zette. Vervolgens zag ze dat de man zijn broek liet zakken. MAANDAG 19 AUGUSTUS 2013 1 Cloedt toch niet menen' Ovezande Van Hattumpolder 50 ha Zuidpolder 85 ha Baarland Knuitershoek Ossenisse 14 ha 81 ha 2012-2013 2013-2015 Perkpolder 35 ha Ellewoutsdijk Everingepolder 111 ha Bath 40 ha 2013-2014 Terneuzen Eendragtpolder 1 200 ha i Hellegatpolder 132 ha Hedwigepolder 295 ha 2016-2019 Baalhoek 43 ha 2012-2013 infographic Donja Odijk bron Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15