zeeland naz mer festival Stemmen die kunnen kleuren en vervoeren ZEELAND NAZOMER FESTIVAL 17 „Het is altijd speciaal om naar Zeeland te komen", zegt Trijntje Oosterhuis, over haar optreden op het Zeeland Nazomerfestival. di 27 aug t/m zat 7 sept Een met goud bekroond album Wrecks We Adore), een Edison als beste vrouwelijke artiest, winnende coach bij The Voice of Holland, diver se grote en bijzondere optredens. Het zijn nog maar enkele recente wapenfeiten van Trijntje Oosterhuis. De zangeres lijkt po pulairder te zijn dan ooit, al zal ze dat zelf niet zo zeggen. „Maar ik voel me zeker heel geze gend met een succesvol album en de mooie dingen die daaruit voortvloeien." Oosterhuis, begin dit jaar veertig geworden, draait inmiddels al bijna twintig jaar mee in de muziekwereld. Eerst, eind jaren negentig, als boegbeeld van de band Total Touch en de afgelopen tien jaar als soloartiest. Met Wrecks We Adore, dat bijna anderhalfjaar geleden uit kwam, keerde ze terug naar wat steviger werk. „Ik zie het niet echt als een koerswijziging. Ei genlijk is dit repertoire weer in de richting van waar ik ooit ben begonnen met Total Touch. Het voelt in elk geval heel erg goed en het smaakt naar meer." Het album is ontstaan in samenwerking met onder anderen Anouk, met wie ze binnenkort ook samen op het podium zal staan tijdens Symfonica in Rosso. Het zou wel eens de voor bode kunnen zijn van een nieuwe coproduc tie. „Wie weet. De plannen voor mijn volgen de album zijn nog niet concreet, maar ik sluit een samenwerking niet uit. We zijn nog aan het brainstormen over een nieuwe plaat. Ik ben er heel enthousiast over, maar ik kan er nu dus nog niet te veel over zeggen." Trijntje Oosterhuis was afgelopen seizoen een van de coaches van The Voices of Holland. Haar pupil Leona Philippo won de competitie. Vanaf september is ze opnieuw te zien, in een nieuwe reeks van het programma. „We heb ben de eerste opnamen achter de rug en het belooft weer zo'n goed seizoen te worden. Het muzikale talent is echt aanwezig in ons kleine land. Het is gewoon bizar om de audities mee te maken. Heel Nederland gaat weer kippenvel momenten krijgen bij het kijken. Wat een pa reltjes lopen ér nog rond in Nederland en ik denk dat we nog lang niet 'uitgeput" zijn met talent." Ze zet zich - komend seizoen samen met Ilse DeLange (ook op Zeeland Nazomerfestival), Marco Borsato en Ali B - graag in voor het on dersteunen van dat talent. „Eigenlijk omdat je als zangeres gelijk bent met de kandidaten. Zij zijn, net als ik, bereid hun complete gevoel aan heel Nederland te laten zien. Dat is kwetsbaar en daar wil ik ze graag bij helpen." Net als Ilse DeLange treedt Trijntje Ooster huis niet zo heel vaak op in Zeeland. „Het is al tijd heel speciaal om naar Zeeland te komen. Het is een prachtige provincie! Als ik op Con cert at Sea sta, vind ik dat ook zo speciaal met de zee als decor. En ik heb heel veel goede ver halen gehoord over het Zeeland Nazomerfesti val, dus ik denk dat het een memorabele avond gaat worden." De sfeervolle locatie, het plein van de vroegere Middelburgse Abdij, vraagt ook om een bijzon der optreden, beseft de zangeres. „Zeker! Ove rigens vind ik elk optreden bijzonder en geef ik alles tijdens elk concert. Maar in zo'n mooie setting heb je net 'de wind mee', zeg maar. Ik kan niet wachten." Ze belooft een gevarieerd programma voor 31 augustus. „We gaan uiteraard nummers spe len van het album Wrecks We Adore, maar ook typische Trijntje-nummers door de tijd heen. We gaan zelfs terug naar het Total Touch-re pertoire. We doen er alles aan om er een mooi Zeeuws feestje van te maken." De opvallende nieuwkomer Rachèl Louise en de al met goud en platina gelouterde Janne Schra vullen een avond waarin de vrouw het voortouw neemt. Een scala aan genres van pop tot folksongs krijgt maandag 2 september vertolkers die dat ieder op eigenzinnige wijze kunnen invullen. Stemmen die kunnen kleuren en vervoeren. Dromen van eigen liedjes en carrière op het podium za ten er bij Rachèl Louise al vroeg in. Als negentienjarige stond ze met een diploma van het Musician Institute in Los Angeles aan het begin van het verwezenlijken van die droom. Terug in Nederland koos ze voor een eigen koers. „Ik was me al heel bewust van wat ik wilde doen met muziek. Het 'wat en hoe' kregen in de VS al rich ting. Met mijn broer Collin en een aantal van zijn muzi kale vrienden kon ik mijn ideeën en eigen songs uitwer ken. We namen een aantal nummers op en hadden het geluk dat 3FM ermee aan de haal ging." Ze scoorde een hit met Ar The Disco, kreeg het predicaat 'Serious Talent' en werkte aan een eerste album. Be Your Own Cheerleader, dat eind 2012 verscheen, bevat liedjes waarin melodie en tekst samenvallen. „Mijn teksten zijn veelal autobiografisch. In het begin is het best wel gê nant om je zo bloot te geven. Maar het is wel echt en zo als ik het voel en dan werkt het." Janne Schra kiest op haar dit jaar verschenen album (Jan ne Schraook voor zaken die heel dichtbij zijn. Haar tek sten bevatten echter vaak omweggetjes om dingen te duiden. „Er moet spanning in zitten, ze moeten een ge voel vertolken en meer zijn dan een mooi liedje." Na zes jaar frontvrouw bij Room Eleven en succes tot ver over de landsgrenzen zette Schra daar in 2010 een punt achter om een solocarrière te beginnen. Als Schra- dinova maakte ze in 2011 een opvallend begin, met het al bum India Lima Oscar Victor Echo You ('I Love You'). Schra zocht echter nog meer muzikale vrijheid om haar brede muzieksmaak en de vele mogelijkheden van haar stem tot uiting te brengen. Door het zichzelf begeleiden op piano en gitaar, een percussionist, bassist en vooral een belangrijke rol voor een strijkkwartet is die stap nu gezet. „Geen band meer als buffer en dichtef bij de folk, met hier en daar die jazzy sound. Dat zijn de genres waar mijn stem zich het best voor leent. Het geheel is daardoor intiemer, subtieler en ingetogener." ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2013 Trijntje Oosterhuis: „We doen er alles aan om er een mooi Zeeuws feestje van te maken." Op dit plein heb j e de wind mee door Rolf Bosboom Trijntje Oosterhuis, zaterdag 31 augustus, Abdij plein, Middelburg. Aanvang: 21.00 uur. Voorprogramma: A.DAM (20.30 uur). Prijs: 30,- (CJP/65+ 25,-). door René de Dreu Rachel Louise/Janne Schra, ma 2 sept, Abdijplein, Middel burg. Aanvang: 21.00 uur (Louise) en 22.00 uur (Schra). Voorprogramma: Zaniac (20.30 uur). Toegang gratis. Janne Schra. foto AM KAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93