V Reisorganisatie haalt Nieuwe confrontaties kosten tientallen Egyptenaren het leven. l ZtouiVikkë. 6 BUITENLAND 399,- 849, 899 li Schip met ruim 700 passagiers zinkt Een Filipijns schip met ruim 700 passagiers is gisteren in aanvaring gekomen met een vrachtschip en gezonken. Volgens de kustwacht zijn ongeveer 690 mensen gered. Ten minste 13 opvarenden zijn omgekomen. De sche pen kwamen met elkaar in aanvaring in de haven van de stad Talisay. Taakstraf na liegen over kanker Een Amerikaanse vrouw is door een rechtbank in New Jersey veroordeeld tot 500 uur taakstraf omdat ze jaren lang loog dat ze aan kanker leed. Lori Stilley maakte zo op geraffineerde wijze mis bruik van vrienden, familie en welwillende vreemden. In totaal ontving ze omgere kend 9.000 euro steun. 'Advocaat van de duivel' overleden De controversiële Franse ad vocaat Jacques Vergès is op 88-jarige leeftijd in Parijs overleden. Hij verdedigde beruchte cliënten als terro rist Carlos de Jakhals, Slobo dan Milosevic en nazi-beul Klaus Barbie, alias de slager van Lyon. Het leverde Ver gès de bijnaam 'advocaat van de duivel' op. Area 51 is geen geheim meer De Amerikaanse basis Area 51 is geen geheim meer. Het bestaan ervan wordt erkend in CIA-documenten die zijn vrijgegeven. Volgens de do cumenten is de locatie in 1955 aangewezen als een test gebied voor het U-2-spiona- gevliegtuig. Sindsdien deed het gerucht de ronde dat er een ufo was gecrasht. Nieuwe aanklachten tegen Pistorius Oscar Pistorius kan maan dag met twee nieuwe aan klachten worden geconfron teerd. De Zuid-Afrikaanse gehandicapte atleet wordt in verband gebracht met het 'roekeloos afschieten van een vuurwapen' in een res taurant en vanuit een auto. Hij wordt al verdacht van het doden van zijn vriendin. CAÏRO - Tijdens massademonstra ties in Egypte zijn gisteren op nieuw veel slachtoffers gevallen. Alleen al in hoofdstad Cairo kwa men zeker vijftig mensen om het leven. Daarbuiten vielen nog eens tientallen doden. Het was het tweede bloedbad in drie dagen tijd. Duizenden aanhangers van de af gezette president Mohamed Mur- si marcheerden gisteren naar het centrum van Cairo. Er waren har de confrontaties met veiligheids troepen. De Moslimbroederschap betoogde met een landelijke 'mars van woede'. Het was een protest tegen het gewelddadige optreden van de veiligheidsdien sten van woensdag. Toen kwa men meer dan zeshonderd men sen om het leven, vooral Mursi-ge- trouwen. De afgelopen dagen zijn ook tien tallen agenten omgekomen. Vol gens de autoriteiten, die de nood toestand hebben uitgeroepen en een avondklok hebben ingesteld, in totaal bijna zeventig en op de laatste dag alleen al 24. Egypte is in een spiraal van ge- weid beland sinds een staatsgreep door het leger begin juli een ein de maakte aan het bewind van Mursi. Aanhangers van de eerste demo cratisch gekozen president van Egypte en zijn beweging, de Mos limbroederschap, demonstreren sindsdien voor de terugkeer van Mursi en tegen de interim-rege ring van waarnemend president Adly Mansour. De broederschap riep gisteravond op tot een week van dagelijkse protesten. Internationaal is met afschuw ge reageerd op de escalatie van de af gelopen dagen. De Veiligheids raad van de Verenigde Naties riep op het geweld te stoppen. „De le den vinden het belangrijk dat er een einde komt aan het geweld en dat alle betrokken partijen maximale terughoudendheid to nen", zei de Argentijnse VN-am- bassadeur Maria Cristina Perceval gisteren. Ook de EU toonde zich gisteren opnieuw zeer bezorgd. Buiten landchef Catherine Ashton heeft de ambassadeurs van de 28 EU-lid- staten opgeroepen maandag in Brussel te vergaderen over maatre gelen die de EU kan nemen. De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Francois Hollande hebben de Eu ropese ministers van Buitenland se Zaken opgeroepen volgende week bijeen te komen. Ze willen spreken over een herziening van de banden van de EU met Cairo. De Nederlandse minister Timmer mans gaf gisteren tegenover de Egyptische gezant in Den Haag aan dat hij het geweld van het le ger onaanvaardbaar vindt. EFPf Toeristen kunnen beter ook niet meer naar de resorts aan de Rode Zee en de Golf van Akaba, zo be sloot minister Frans Timmer mans gisteren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft het reisadvies voor Egypte aangescherpt. Een negatief reisad vies is nog niet gegeven. „We nemen driehonderd mensen mee terug", aldus een woordvoer der van Corendon. „Woensdag Rechtstreeks met ArkeFly. Kies zitcomfort en service: Premium Comfort Class, Comfort, Economy Arke.nl 130 winkels 0900 8847 MANILLA PHILADELPHIA Jacques Vergès foto AFP PARIJS LAS VEGAS JOHANNESBURG Mars van woede, mars Duizenden aanhangers - van de afgezette Mursi marcheerden naar het centrum van Cairo De afgelopen dagen zijn ook tientallen Egyptische agenten om het leven gekomen DEN HAAC - De Nederlandse reisor ganisatie Corendon vliegt vandaag met twee lege toestellen naar de Egyptische plaatsen Hurghada en Sharm-el-SJieikh om Nederlandse passagiers op te halen. TUI Neder land (Arke, Kras en Holland Interna tional) stuurt vandaag en morgen een toestel. Htl. Kleopatra South Star Klantbeoordeling: 7,2 9 dagen, logies Per persoon va. Htl. Klantbeoordeling: 7,0 8 dagen, logies/ontl Per persoon va App. Nettuno* Klantbeoordeling: 7,0 8 dagen, logies App. Albufeira Jardim I II" Klantbeoordeling: 7,0 8 dagen, logies persoon v.a. Per persoon v.a. Klantbeoordeling: 7,8 8 dagen, logies Per persoon v.a. Gran Canaria App. Canary Garden Club*" Klantbeoordeling: 8,4 dagen, logies Per persoon v.a. Htl. Golden Nugget* Klantbeoordeling: 8,6 Htl. Ocean Fiv Nieuw bij Arke 9 dagen, logies Htl. Curasao Marriott Klantbeoordeling: 8,3 9 dagen, logies Per persoon va. 3 Bonaire Htl. Sorobon Beach Resort Klantbeoordeling 8,2 9 dagen, logies 9 dagen, logies Per persoon v.a Per persoon va. RIU Karamboa" Klantbeoordeling: 8,7 8 dagen, All Inclusive Per persoon Htl. Dream of Zanzibar* Klantbeoordeling 9,0 9 dagen, All Inclusive Per persoon va.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6