4- - - REIZEN 15 4 I We waden door brede stukken los zand en volgen smalle paadjes, waar de heidestruikjes krassen maken op de blote benen. De hele route is onverhard, op een paar honderd meter na in Park 1813, vlakbij de Lemelerberg. In dit park, dat precies 100 jaar ge leden werd aangelegd vanwege het 100-jarig bestaan van het Ko ninkrijk der Nederlanden, ligt een rolstoelpad, zodat ook minder validen van dit mooie landschap kunnen genieten. We houden even halt bij de fiere leeuw die hoog op zijn sokkel de wacht houdt over het park. Helaas is het naastgelegen theehuis gesloten. Geen fris drankje voor ons. We lurken aan onze eigen flesjes, al is de inhoud inmiddels lauw. Het hoogste punt van de route be reiken we bovenop de Archemer- berg: 78 meter boven NAP, met bijbehorend uitzicht van de bui tencategorie. Bovenop de berg ont breekt schaduw, dus gaan we snel verder. Terug onder de bomen houden we even halt en luisteren naar de stilte. Heerlijk: geen ver keer, geen mens, niets. Slechts het gezang van vogels en het ge ruis van de wind door de bomen. Of horen we daar toch zo'n hin derlijke brommer? Nee, het ge brom wordt veroorzaakt door een De gemeente Ommen heeft maar liefst 369 kilometer wandelpad, waarvan het grootste deel onver hard. Om die allemaal te bewan delen, ben je dus wel even bezig... passerende dikke, zwarte kever. Ruim twee uur onderweg beslui ten we, vanwege de warmte, de route toch maar wat in te korten. Ook na 10 kilometer zijn we wel overtuigd van het sublieme wan delgenot in de gemeente Om men. Op naar de ijskoude cola. ons werkt een treintje zich met behulp van een tandrad moeizaam naar boven. Ook wij kunnen niet zonder hulp: de traponder- steuning gaat in de hoogste stand. Bergspoorlijnen zijn er in Zwitserland in overvloed. Het stationnetje van Zweisim- men, verderop op de route, lijkt wel gekopi eerd van een modelspoorbaan. We twijfe len nog of we het stationnetje van Saanen zullen uitroepen tot het meest pittoreske station langs onze rit. Maar eerst brengt het fietspad langs de ri vier Aare ons naar de Brienzersee. Het valt ons op dat het water van ieder meer op on ze route een andere kleur heeft. Eerlijk is eerlijk: het turkooise water van deze 260 meter diepe plas slaat alles. Na de weelde van het mondaine Interla ken, genesteld tussen de Brienzersee en de Thunersee, laten we het water even achter ons en zetten koers naar het luxe skioord Gstaad en het kaasfonduedorp Gruyères, bovenop de heuvel. De geur van dampen de, gesmolten kaas lokt ons naar een van de restaurants op het oude dorpsplein. De meren heten hier geen See, maar lac. Bijna ongemerkt zijn we in het Franstalige deel van Zwitserland aangekomen en zijn we op weg naar het slotstuk van onze rou te: het Lac Léman, beter bekend als het Meer van Genève. Vanaf Moille Saulaz zien we deze uitgestrekte watermassa beneden ons liggen. Een zoevende afdaling brengt ons naar de Zwitserse Rivièra, voor de laat ste kilometers naar Montreux. Voor ons is dit het wildste meer, het lijkt wel een zee met een branding. Oppassen geblazen: de golven spatten op de rotsblokken naast ons uiteen over ons fietspad! At - WAAR EN WAT FIETSEN IN DE ACHTERHOEK! Start Zürich* Luzern Genève ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2013 Wat nog meer? Ommen ook te voet ontdekken? Zie www.wandeleninhetvechtdal.nl Richtingaanwijzers genoeg in Ommen, foto Marcha van Schijndel reageren? reizen@depersdienst.nl leer van Gr Hm Bodensee Rorschach 1 Obersee Quir Walensee yijn ZWITSERLAND Zürich ligt op circa 785 autokilometers van Utrecht. Liever vliegen? Diverse maat schappijen verzorgen vluchten naar Zürich. Swiss vliegt dagelijks vier keer van Schiphol naar Zürich: www.swiss.com De Merenroute is 504 kilometer lang. Het is een van de negen nationale fietsroutes van Zwitserland. Alle routes staan be schreven in handige gidsjes. Zie daarvoor www.schweizmobil.ch SwissTrails verzorgt arrangementen met bagagevervoer van hotel naar hotel en verhuur van fietsen en e-bikes. Kijk op www.swisstrails.ch voor meer informatie. Er is een centraal opstaphotel in de omge ving van de luchthaven van Zürich, met transfers naar diverse startplaatsen. Zwitserland heeft een dicht net van trei nen, bergsporen en bootdiensten: de fiets kan gemakkelijk mee. Kijk daarvoor op www.swisstravelsystem.com Voor meer informatie over Zwitserland, bezienswaardigheden en accommodaties: www.myswitzerland.com Prijs op basis van een 2-persoonskamer bezetting Eenpersoonstoeslag 10,- per nacht Reserveringskosten 7,50 per boeking Milieu verblijfstoeslag 2,50 p.p.p.n. Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet 2 avonden een heerlijk dinerbuffet Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Kopje koffie of thee bij vertrek 'Coffee to Go' i Bij afname van het diner op de 3d1' dag krygt u de 3d' overnachting gratis! (diner 27,50 en ontbyt €12,50 p.p.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63