Trainer breekt met Herzog 66 Van de honderd jeugdspelers die de stap naar Engeland maken, redden 99 het er niet SPORT 33 Urvro^ AC Milan rekent op Balotelli tegen PSV AC Milan gaat ervan uit dat Mario Balotelli dinsdag zijn opwachting kan maken in de wedstrijd in de voorronde van de Champions Lea gue tegen PSV. De aanvaller lijkt op tijd hersteld van een kniebles sure. „Balotelli moet in staat zijn die wedstrijd te halen", zei vice- voorzitter Adriano Galliani. „Mi lan steekt zowel fysiek als men taal goed in vorm." Gronings talent van elf jaar naar Barcelona De elfjarige Fodé Fofana wil bij Barcelona Lionel Messi achterna. Het jeugdige talent van de Gro ningse amateurclub GVAV-Rapi- ditas verhuist deze zomer naar Spanje om zijn geluk bij de Cata laanse topclub te beproeven. In zijn eerste jaar zal Fofana bij een gastgezin verblijven. Voor de ko mende vijfjaar heeft de familie een akkoord bereikt met de club. Brad Hudson, de Amerikaanse trainer van Adrienne Herzog, heeft per direct met de atlete ge broken. De reden van de beëindig de samenwerking is de jongste do- pingaantijging tegen de nummer drie van het EK cross in 2009 en 2012. Herzog verhuisde, nadat haar naam in het Spaanse doping- schandaal opdook, begin 2011 van Madrid naar het Amerikaanse hardloopmekka Boulder. Daar zocht ze aansluiting bij de trai ningsgroep van Hudson. „Ook al hoop ik oprecht dat de recente aantijgingen tegen Adrienne Her zog onjuist zijn, onze wegen zul len vanaf nu scheiden. Ik kan niet beoordelen of de beschuldigingen correct zijn, maar ik wil duidelijk maken dat ik een 'zero-tolerance- beleid' voer." De Bruijn treft teamgenoot in Korea Jean Paul de Bruijn is in de kwalificatie van het wereldbe kertoernooi in Zuid-Korea ge koppeld aan Glen Hofman, zijn teamgenoot bij Dallinga/Frans Bevers. Het toernooi wordt ge speeld van 3 tot en met 8 sep tember. De poule met De Bruijn en Hofman wordt ge completeerd door een quali fier. de laatste jaren vertrokken, staan onder anderen Keivin Leerdam, Jeffrey Bruma, Karim Rekik, Die- go Biseswar, Jonathan De Guz man, Royston Drenthe, Luc Cas- taignos, Kyle Ebecilio, Georginio Wijnaldum en Leroy Fer. Ze gingen om uiteenlopende rede nen weg uit Rotterdam-Zuid. Sommigen waren naar eigen zeg gen toe aan een transfer, bewust van de beperkte mogelijkheden bij Feyenoord. Het gras elders was, wisten ze, groener. Van Geel: „Fer en Wijnaldum gaven als be langrijkste redenen voor een transfer dat ze zich bij ons niet verder konden ontwikkelen. Dat Feyenoord niet meedeed om prij zen, dat ze in een Feyenoord-shirt geen kans hadden om internatio nal te worden." Ook de jeugd zag destijds elders meer perspectief. Nathan Aké trok in 2011 naar Chel sea, volgde het voorbeeld van Jef frey Bruma vier jaar eerder. Bru ma was in 2007 nog maar vijftien jaar oud. Welke B-junior zou een vierjarig contract met een waarde van 1,2 miljoen euro, en een voor uitzicht op nog veel meer, laten lo pen? Rajiv van La Parra, nu Hee renveen, was ook nog maar B-ju nior toen hij zich liet verleiden door het Franse Caen. Karim Re- kik verliet in de zomer van 2011 de jeugdopleiding van Feyenoord. Zestien jaar, bijna zeventien. Zie dan de verlokkingen van Man Chester City maar eens te weer staan. Van Geel: „Van de honderd jeugdspelers die zo'n stap naar En geland maken, redden 99 het er niet. Dat ziet jong talent nu ook in. Die begrijpen inmiddels ook dat het om de lange termijn gaat, en dat een langer verblijf bij de club waar je bent opgeleid niet zo'n gek idee is." Neem Ebecilio. Drie jaar lang trachtte hij door te breken in Engeland, blessures ver hinderden dat, de concurrentie was bovendien groot. Een trans fervrije terugkeer, naar het vaste land, volgde deze zomer. Kyle wil de ook best terug naar Feyenoord. Maar de club moest keuzes ma ken, had al voldoende middenvel ders. En een flink salaris zoals FC Twente betaalde, dat zat er sowie so niet in. Rekik en Bruma vormen nu het hart van de verdediging van PSV. Het zal niet lang meer duren voor de bondscoach - misschien Louis van Gaal al, anders zijn opvolger - dat duo een kans geeft, en het hui dige Feyenoord-tweetal De Vrij en Martins Indi zal vervangen. Terwijl de hoofdmacht van Ro nald Koeman nog puntloos is in de eredivisie, doen tal van oude Feyenoord-talentjes het elders nu dus erg goed. Ex-Feyenoorders in de vaderlandse competitie; de club kreeg (en krijgt) er heel wat mee te stellen. Zo is er de groep die door de technische staf niet goed genoeg werd bevonden voor Feyenoord 1, en nu op revanche belust is. „Vergeet niet dat het makkelijker is zo nu en dan tegen de top te voetballen, dan weke lijks mét de top." Van Geel spreekt uit ervaring. „Ik heb bij zowel Feyenoord als Ajax ge speeld, maar ook tegen ze, als spe ler van Roda en Willem II. Dat was de wedstrijd van het jaar, daar kan je je echt wel voor opla den", verklaart hij de recente straf- exercities die Kamohelo Mokotjo en Guyon Fernandez (namens PEC Zwolle) en Kyle Ebecilio en Luc Castaignos (in het shirt van FC Twente) tegen Feyenoord uit voerden. Mokotjo en Fernandez, beiden overigens niet uit de eigen oplei ding, behoorden tot de spelers die het niet maakten in de Kuip. Koe man zag het niet in ze zitten. Mokotjo zei Koeman niets kwa lijk te nemen. „Zo gaan die din gen nu eenmaal. Mijn tijd daar was voorbij." Hij schikte zich, als een echte prof. Guyon Fernandez - overbodig doordat Graziano Pel- lè wondersloffen bleek te dragen - maakte het zichzelf en club wel lastig door diverse verhuurpogin- gen tegen te houden. Het lijstje 'mislukten' is langer. Ricky van Haaren, Jerson Cabral, Diego Bi seswar, en ook Keivin Leerdam konden geen onuitwisbare in druk achterlaten. Cabral (ADO Den Haag) en Leerdam (Vitesse) kwamen recent ook weer eens po sitiefin beeld. Leerdam vertrok transfervrij bij Feyenoord. Zo'n speler strijkt elders tekengeld op, kan hogere salariseisen stellen. Net als Leerdam vertrok ook Jona than De Guzman (in de zomer van 2010) transfervrij. Een jaar la ter werd aan Leroy Fer (FC Twen te), Georginio Wijnaldum (PSV) en Luc Castaignos (Inter Milaan) wél goed verdiend. Hoewel ze zich in Rotterdam bij de fans niet populair maakten vlak voor en na hun transfer, is dat vertrek - met terugwerkende kracht - sportief zonde te noemen. Hoewel Feyenoord destijds zei de drie graag te willen houden, wa ren de transfers echter ook nood zakelijk. Het gaat wat ver om te stellen dat Feyenoord zonder hun verkoop failliet zou zijn gegaan, maar het scheelde niet veel. Het trio werkte zo min of meer mee aan de gezondmaking van Feye noord. Want zo werkt het natuur lijk ook wel weer. Niet alleen spe lers kennen zoiets als eigenbe lang. ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2013 BOULDER MILAAN GRONINGEN MIDDELBURG vooral om eigenbelang Martin van Geel WEG UIT ROTTERDAM Op een keeper na is een compleet elftal, inclusief reservebank, met talenten te maken die tussen 2007 en 2013 de Feyenoord-oplei- ding verlieten. Bij de verdedigers gaat het onder anderen om: Jeffrey Bruma (2007 naar Chelsea, nu PSV), Karim Re kik (2011 naar Manchester City, nu PSV), Keivin Leerdam (2013, Vitesse) en Nathan Aké (2011, Chelsea). De middenvelders: Jonathan De Guzman (2010 naar Real Mallorca, nu Swansea), Kyle Ebecilio (2010 naar Arsenal, nu FC Twente), Geor ginio Wijnaldum (2011, PSV), Le roy Fer (2011 naar FC Twente, nu Norwich City), en Ricky van Haaren (2012 naar WV, nu ADO Den Haag). En de aanvallers: Luc Castaignos (2011 naar Internazionale, nu FC Twente), Diego Biseswar (2011, Kayserispor), Jerson Cabral (2012 naar FC Twente, nu ADO Den Haag), Rajiv van La Parra (2008 naar Caen, nu Heerenveen), Royston Drenthe (2007 naar Real Madrid, nu Reading). Leroy Fer (rechts) speelt sinds kort bij Norwich City. Zijn transfer naar FC Twente was nodig om Feyenoord financieel gezond(er) te maken, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33