Tom Dumoulin neemt fakkel over van Lars Boom Scalda 32 SPORT KLASSIEKER Feyenoord had er zondag tegen Ajax heel anders uit kunnen zien. Maar voor veel talenten was het gras elders groener. Ze hadden niet altijd gelijk. Geen Tour meer voor Wiggins Wij starten eind augustus W Eenjarige opleiding mavo (vmbo-t)f havo, vwo in Middelburg en Terneuzen „Het had beter gekund, denk ik", zei de Brabander nadat hij de tien de tijd had gereden. De Bel- kin-kopman was twintig secon den trager dan winnaar Sylvain Chavanel en moest in zijn speciali teit ook concurrenten als Tom Du moulin en Taylor Phinney voor la ten gaan. „Ik ben blij dat ik nog aan de leiding sta, maar ik had ge hoopt iets meer tijd over te hou den aan deze tijdrit." Hoewel hij het niet met zo veel woorden uitsprak, was aan alles te merken dat Boom vrijdag een gevoelig tikkie opliep in de strijd om de eindzege. „Het heeft het ge voel waarmee ik in de wedstrijd zit niet veranderd", bezweert Boom. „Als ik er morgen in de fi nale bijzit, zien we weer verder", zegt hij over de lastige Ardennen- rit, die finisht op de La Redoute. Waar bij Boom het vuur iets ge temperd lijkt, wakkerde dat bij Tom Dumoulin juist aan. De pas 22-jarige Limburger van Ar- gos-Shimano knalde naar de twee de tijd. Hij was slechts vier secon den trager dan Chavanel. „Ik voel nu pas de felheid en de gretigheid waarmee Lars Boom de eerste da gen koerste", zei hij na de chrono- rit, waar hij zonder al te hoge ver wachtingen aan was begonnen. „De eerste dagen voelde ik me een beetje onzeker en moe. Ik was er gewoon niet helemaal bij." De Argos-renner dacht achteraf dat hij vanwege dat onzekere ge voel te voorzichtig aan de tijdrit is begonnen. „Het had sneller ge kund als ik wat feller was begon nen." Die van Boom overgeno- SITTARD-GELEEN - Sir Bradley Wig gins zien ze niet meer terug in de Tour de France. Dat zei de excen trieke winnaar van vorig jaar na de vijfde etappe in de Eneco Tour. „Met de suprematie van Chris Froome voor de komende vijfjaar is het duidelijk dat ik daar niets meer heb te zoeken. Ik zou het liefst mijn aandacht weer verleg gen naar de piste." men felheid is er nu weer hele maal. En dat maakt dat Dumoulin (met een achterstand van acht se conden) plots een veel grotere kandidaat voor de eindzege is ge worden dan Boom. De kopman van Belkin is sinds de Tour een betere klimmer geworden, maar Dumoulin liet in de Ronde van België zien hoe sterk hij kan koer sen in de Ardennen. Met veel lef deed hij toen een gooi naar de eindzege. Sommigen bestempel den zijn rijden destijds als naïef. „Ik moet zeggen dat ik het mor gen (vandaag) dan ook heel an ders ga aanpakken." Sebastian Langeveld (vierde op tien seconden) en Wilco Kelder man (elfde op 27 seconden) ma ken eveneens nog kans op de eindzege. Kelderman wordt door Belkin achter de hand gehouden voor het geval de vele Arden nen-hellingen te lastig blijken voor Boom. Vrijdag verloor hij ve le seconden door een actie van de televisiehelikopter. Omdat die voor hem ging vliegen, moest hij een flink stuk tegen de wind in fietsen. De ploegleiding van Bel kin twitterde daarop dat helikop ters in het buitenland juist achter de nationale favorieten gaan vlie gen om hen een stukje vooruit te blazen. De Eneco Tour wordt zon dag afgesloten met een rit naar de Muur van Geraardsbergen. ROTTERDAM - Kyle Ebecilio had er als kind van gedroomd. Excelle ren in de Kuip, het leek hem ge weldig. Zondag praatte hij in de catacomben van de voetbaltempel honderduit. Over hoe hij als klein talentje de wedstrijden van Feye noord 1 beleefde, vanuit vak Y. Met een patatje in de hand. Zondag had hij zijn eerste Klassie ker kunnen spelen. Ajax-Feye- noord. Het hoogtepunt voor iede re voetballer. Kyle Ebecilio echter speelt pas la ter die middag, tegen FC Utrecht. Thuis. Dat wil zeggen: met FC Twente. In Enschede. Rotterdam is zijn échte thuis. Zijn familie woont er. Hij groeide er op. Voet balde er. Bij Feyenoord. Tot Ar senal aanklopte. Liam Brady voor spelde hem, zestien jaar pas, een prachtige toekomst. De kans was, in de ogen van Kyle en diens advi seurs, te mooi om te laten liggen. De beloning te goed. Bij Feyenoord zou hij op termijn allicht een kans krijgen, waar schijnlijk eerder dan bij Arsenal. Maar, de club stond er in 2010 al lerbelabberdst voor. Financieel vooral. Investeringen waren uit den boze. Ebecilio had het kun nen zien als een kans. Een kans voor de eigen jeugd. Maar de Gouden Britse Bergen waren te hoog, de angst dat Feye noord zou verworden tot een club uit het rechterrijtje - in 2011 werd Feyenoord tiende! - te se rieus. „Dat nu", zegt technisch di recteur Martin van Geel, „hebben we gelukkig weer kunnen veran deren. De kans dat we talenten als Kyle niet kwijtraken is groter geworden. Volgende week zal Marlon Slabbekoorn, zestien jaar pas, een meerjarig contract teke nen. We maken nu met jonge spe lers een ontwikkelingsplan, en kunnen ze mede dankzij het feit dat we vier keer op rij gekozen zijn tot de beste jeugdopleiding la ten merken hoe serieus wij het Sjarapova alweer weg bij Connors Toptennisster Maria Sjarapova moet amper tien dagen voor het begin van het US Open in New York op zoek naar een nieuwe trainer. De nummer drie van de wereld liet weten dat ze de samenwerking met de Amerikaan Jimmy Connors alweer heeft beëindigd. „Het bleek toch niet de juiste stap op dit moment" nemen. Er is weer perspectief. We doen weer mee in de top van Nederland en spelers van Feye noord komen weer in aanmer king voor Oranje." Topsalarissen wil en kan de club echter nog al tijd niet betalen, de hand blijft - hoewel de schulden zienderogen afnemen - op de knip. Voetbal is een spel van loven en bieden. Geld is de rode draad. In het profvoetbal is maar één ding belangrijker dan het clubbelang: eigenbelang. „Wij proberen iets anders te prediken hoor", zegt Van Geel tevergeefs. „Maar het is waar dat je een dagtaak kunt heb ben aan het op één lijn krijgen van alle bv'tjes." Het is precies de reden waarom het huidige Feye noord er zondag zo uitziet als het er nu uitziet. Met de overgeble ven, nog clubgetrouwe talenten uit de eigen opleiding, een nieu we huurling (Armenteros), een toevallig in de schoot geworpen spits (Pellè), een dure centrumver dediger op leeftijd (Mathijsen) en een aantal aankopen die nauwe lijks de middelmaat overstijgen (Verhoek, Vormer, Singh, Goos- sens, Cissé). Er had zondag, tegen Ajax, een heel ander elftal kunnen staan. Op het lijstje met voormalige jeugdspelers van Feyenoord die Rogge heeft toezegging van Russische regering IOC-voorzitter Jacques Rogge ver wacht niet dat het verbod op pro paganda voor 'niet-traditionele' seksuele relaties in Rusland een belemmering voor de Spelen van Sotsji gaat vormen. „We hebben toezeggingen van de hoogste Rus sische regeringsinstanties. Nie mand die aan het evenement deel neemt of het bezoekt zal hinder ondervinden van deze wet." Of in twee jaar naar het diploma havo (via onze opleiding HEXBO in Middelburg). Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. Kijk voor meer informatie op scalda.nl (onder College voor Vavo, Opleidingen) of bel voor een afspraak! Het draait door Ad Pertijs SITTARD - De glans van de dag er voor was verdwenen bij Lars Boom. De ogen die donderdag in zijn woonplaats Vlijmen nog glin sterden toen hij op het podium de leiderstrui van de Eneco Tour om gehangen kreeg, stonden vrijdag een stuk doffer toen hij na afloop van de tijdrit in Sittard een vol gend wit tricot mocht ophalen. door Edward Swier CINCINNATI Karim Rekik: via Manchester City naar PSV. foto ANP BERLIJN Cdtegevotx VSwo Locatie Middelburg Ravensteijnweg 1, 4337 PC T 0118 - 55 86 40 uavo@scalda.nl Locatie Terneuzen Vlietstraat 11A, 4535 HA T 0115 - 64 16 00 scalda.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32