Dagbladbezorger PZC Gezamenlijke Walcherse commissie Domburg WALCHEREN 25 Dansgroep Pres. Rooseveltlaan 745 OPZOEK naar een bijbaan? Aanpassing kruispunt bij Serooskerke is nodig door toename verkeersdrukte op route Grijpskerke naar N57. SEROOSKERKE - Waterschap Schel- destromen gaat de kruising van de Wilgenhoekweg door Seroos kerke en de Hondegemseweg naar Grijpskerke veranderen. Dat is nodig omdat over die kruising meer verkeer komt dat van Grijps kerke langs Serooskerke naar de nieuwe N57 rijdt. Sinds de rondweg noordelijk van Serooskerke in gebruik is, rijdt veel minder verkeer via de Wil genhoekweg door het dorp. Op de Hondegemseweg daarentegen is het juist drukker geworden. Dat is nu de hoofdroute voor het verkeer tussen de nieuwe N57 en Grijpskerke. De huidige- kruising is daar niet op ingericht. Vanaf de N57 buigt de Wilgenhoekweg bij de kruising straks vloeiend af naar de Hondegemseweg, zodat het verkeer automatisch richting Grijpskerke gaat - of omgekeerd. Automobilisten die door Seroos kerke willen, moeten daar straks een afslag nemen. De werkzaamheden beginnen eind augustus en moeten in de loop van december klaar zijn. Ge durende het werk geldt een omlei dingsroute die met borden wordt aangegeven. De hinder wordt vol gens het waterschap verder be perkt door de aanleg van tijdelijke wegen om het verkeer langs het werk te leiden. Bij de planning van het werk wordt rekening ge- VLISSINGEN - Dansgroep Vlissin- gen Internationaal houdt woens dag 21 augustus open huis. De danszaal, in het voormalige buurt- gebouw Het Bolwerk bij winkel centrum Papegaaienburg, is vanaf 20.00 uur open. De theatergroep en het koor geven demonstraties. houden met de verkeersdrukte. Het waterschap wil zo veel moge lijk werk uitvoeren op momenten waarop er weinig verkeer rijdt. De plannen zijn al gepresenteerd aan inwoners van Serooskerke. Verder heeft Waterschap Schelde- stromen een klachtennummer opengesteld waar mensen terecht kunnen die overlast hebben van het werk: 06-30077500. Paardenkeuring Arabo-Friezen Het Europees Arabo-Friezen Stamboek in België houdt van daag een internationale keu ring in Middelburg bij Stal Groot Prooyen aan de Hanevelt- weg. Bezoekers kunnen ook de monstraties en rondleidingen bijwonen. Meer info is te vin den op www.galop.be of www.stalgrootprooyen.nl Alzheimercafé in 't Gasthuis In 't Gasthuis aan het Noord- poortplein in Middelburg vindt vandaag een Alzheimer café plaats. De bijeenkomst duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Gastspreker is Resi Botteram, psycholoog in 't Gasthuis. Het onderwerp is neuropsycholo- gisch onderzoek bij mensen met geheugenproblemen. Nachtbrakers en zwarte schimmen Terra Maris in Oostkapelle houdt vandaag samen met Staatsbosbeheer de wandeling 'Nachtbrakers en zwarte schim men'. De start is om 21.30 uur bij Terra Maris en de wande ling duurt tot 23.00 uur. Deelna me kost vijf euro voor volwas senen en de helft voor kinde ren. Aanmelden: 0118-582620. Wasschappelse Oldtimerrit De oldtimers van de Stichting Wasschappelse Oldtimerrit rij den vandaag hun jaarlijkse rondrit Ze starten vanaf 13.30 uur op het Abraham Caland- plein. Tot de start en na terug keer vanaf 17.00 uur zijn de so lexen, bromfietsen, auto's en motoren te bekijken op het Ca- landplein en de Zeedijk. Garden Life Style Naast Albert Heijn XL B&jSGD Nieuwbouw Slijkstraat Vlissingen 3 verkoop assistenten m/v makelaar De eerste bijeenkomst is op 18 no vember in het Stadskantoor, in Middelburg. Dan bespreken die commissieleden van de drie ge meenten alles wat met decentrali satie te maken heeft. Het kabinet draagt momenteel veel zaken die nu nog landelijk worden geregeld, over aan de gemeenten. Tijdens die bijeenkomst wordt on der meer gesproken over WMO, jeugdzorg, AWBZ en het onder wijs, zegt raadsgriffier Edwin Is raël van de gemeente Middelburg. Israël wijst erop dat de drie Wal cherse gemeenten op tal van ter reinen steeds meer samenwerken, maar dat er formeel niets geregeld is over gezamenlijk vergaderen. Enkele maanden terug werd wel gezamenlijk gesproken over de problemen bij Orionis door de drie Walcherse commissies Maat schappelijke Zaken. Naar aanlei ding van die bijeenkomst is beslo ten om nu formeel iets te regelen, zodat raadsleden van de drie ver schillende gemeenten samen kun nen vergaderen over onderwer pen die alle drie de gemeenten aangaan. Israël geeft aan dat de officiële be sluiten nog steeds door de afzon derlijke gemeenteraden genomen moeten worden. „Maar het is nu wel mogelijk om samen bijeen te komen en zaken te bespreken." Hij sluit niet uit dat op termijn die bijeenkomsten van deze regio nale commissie steeds meer aan gewicht winnen en dat er in de toekomst ook gesproken wordt over zaken als woningbouw, de vestiging van bedrijven en grond- politiek. WGGeNeR Media ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2013 Route van N57 naar Grijpskerke wordt verbeterd door Maurits Sep Vrouwenpolder Serooskerke N57 aanpassing kruispunt Grijpskerke De gehele zomercollectie: nu de helft van de helft! Lange Zelke 48, Vlissingen T.: 0118 412119 MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE WESTKAPELLE Sint Laurens TUINMEUBELEN PROFITEER VAN DE ZOMER AAN BI EO IN; funda Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener ZansOer lUiboteW:14 ,«X Jt* t* Deze zomer kunt u profi teren van een flinke korting tijdens de Summer Sale als u eén van de laatste wonin gen in nieuwbouwproject 'Groote Markt' aan de Slijkstraat koopt! Dan ont vangt u namelijk een korting van maar liefst 2S.OOO,-. www.groote-markt.nl Prijzen vanaf 240.000,- v.o.n. m^J/ Saartje in Veere zoekt per direct Leeftijd 17-21 jaar 4 dagen per week Vanavond aanmelden om 19.30 uur Markt 15 - Veere. Maandag beginnen! Tel. 0118 - 501808 door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeenteraden van Middelburg, Veere en Vlissin gen gaan op commissieniveau va ker samen zaken bespreken. Ze stellen daarvoor een gezamenlijke commissie in. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. ZONDAG OPEN 10.00-17.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25