R 30 MENINGEN brieven cor de jonge zo ieeM, wat is Hei pgp&teeK? Bonnetjesaffaire 1 Bonnetjesaffaire 2 ADRZ Westerschelde Rammekensschor Reces Recessie Kleilaag Bieselinghe Containerschepen Trots op Vlissingen Jaap Ventevogel analyseert de be stuurlijke perikelen bij de ge meente Vlissingen. Uitgerekend hij is ervaringsdeskundige op het gebied van creatief omgaan met publieke gelden. Ventevogel was in 1991 een hoofdrolspeler in de belastingaffaire bij de provincie. Eind februari 1991 moest hij ge dwongen zijn zetel als gedeputeer de beschikbaar stellen vanwege zijn omstreden houding. Deze belastingaffaire hield in dat Gedeputeerde Staten destijds be sloten de navorderingen voor tien gedeputeerden voor rekening van de provincie te nemen omdat de fiscus een gedeelte van de reis- en verblijfskosten over de periode 1979 tot en met 1982 als bovenma tig aanmerkte. Uiteindelijk moest hij een bedrag van 15.000 gulden terugbetalen. In de Statenvergade ring kreeg Ventevogel veel kri tiek. Vooral zijn dubbelzinnige houding zat de leden behoorlijk dwars. Wat meer bescheidenheid zou hem nu sieren. Ondanks een meer dan riant sala ris viel het burgemeester Roep niet mee. 'Je moet toch slapen en wassen, dus waarom vloerbedek king wel en een bed of wasmachi ne niet'. Roep heeft gelijk. Dit wil iedereen. Vandaar zijn bonnetjes. Maar of die kloppen? Toen vorig jaar het Vlissingse gemeente bestuur/raad vast onder voorzit terschap van Roep besloot de so ciale minima te korten heb ik niet vernomen dat Roep zich tegen de ze asociale en gemene ingreep ver zette. De minima die toch al niets hebben en zeker geen riant sala ris, willen ook slapen, wassen, vloerbedekking, wasmachine etce tera en zijn gepakt door deze in greep. Waarom is de burgemees ter in de gemeenteraad niet voor de minima opgekomen? Is dit een burgervader? Twee bouwsconsortiums zijn in strijd voor de bouw van de nieu we vestiging van het ADRZ. De woordvoerder van de ADRZ-direc- tie, de heer Bosscher, zegt dat het nieuwe ziekenhuis wordt ge bouwd aan de rand van Middel burg. En dat terwijl een zieken huis zich altijd in een stad of dorp bevindt. Gewoon 'in Vlissin gen' is de enige logische plek voor iedereen. Bovendien is 'de Ruy- ter' een wereldnaam, die al eeu wen bij Vlissingen hoort. Schepen worden groter en steken steeds dieper. Maar hoe dieper ze steken, des te breder ze worden. Het scheepvaartverkeer moet nu al stilgelegd worden als er zo'n joekel naar Antwerpen moet. Moet de Westerschelde bij een volgende verdieping ook nog ver breed worden? Als het carillon van IJzendijke dat bekende deun- s* J tje speelt, zing ik in mijn gedach ten altijd mee: daar schiepen zich de Zeeuwen uit schor en slik hun land en dan denk ik aan Hedwige- polder, Waterdunen, N6i, verdie ping Westerschelde en noem de projecten in met name in Zeeuws- Vlaanderen maar op. Het venijn zit hem echter in de staart, want zing maar verder: dat is hun eigen landje, maar deel van Nederland. Want in Den Haag zullen ze wel uitmaken wat goed voor ons is. Onze voorvaderen die er zo hard voor gewerkt hebben, draaien zich om in hun graf! Onder de kop 'Rammekensschor in slechte' staat lees ik: „Doordat er jarenlang slib is bijgekomen, is het schor hoger komen te liggen en droger geworden." Dit zou kloppen als men niet bij de vorige dijkverzwaring in de ja ren tachtig van de vorige eeuw een groot deel overtollige grond zou hebben gedumpt aan de voet van de dijk. Op deze niet zoute grond gedijt sinds jaren slechts een aantal grassoorten en riet. Ho pelijk wordt dit natuurgebiedje ge zuiverd van alle ongewenste ele menten en behouden voor natuur liefhebbers en als een wezenlijk onderdeel van de excursies Fort Rammekens en omgeving. Het kabinet is met reces en de pro blemen stapelen zich op. In Egyp te grote problemen, in Irak dreigt een burgeroorlog, herstel van on ze economie laat nog langer op zich wachten. Griekenland heeft in januari weer extra geld nodig, Nederland moet nog 6 miljard be zuinigen. In Duitsland wachten ze tot na de verkiezingen om Grie kenland te bespreken, want an ders dreigt Merkel de verkiezin gen te verliezen. Europa zal waar schijnlijk nog meer extra geld no dig hebben, bezuinigen maar. De Rabobank ontslaat 8ooo werkne mers de komende jaren en het aantal faillissementen in Neder land stijgt nog steeds. Het wordt tijd dat Rutte weer zegt dat het beste kabinet ooit terug aan het werk is. A. de Waele Koers houden, zoals minister-pre sident Mark Rutte steeds zegt, dus meer lastenverhogingen voor burgers en bedrijven. De burgers moeten dus weer inleveren. Maar de bedrijven en instellingen die zich dat kunnen permitteren, zul len de gestegen lasten doorbereke nen aan de consumenten. Dit heet inflatie, en deze is in Neder land één van de hoogste van Euro pa. De burgers betalen hiervoor het gelag, zij moeten nogmaals in leveren. Op deze manier pakt het kabinet met zijn lastenverhogin gen de Nederlandse burgers dub bel. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme In het artikel over de kleilaag is de heer Schmid aan het woord van de partij Gemeentebelang in Kapelle. De indruk wordt gewekt dat het gaat over de belangen van de bewoners aan de Bieselinghse plas; niets is minder waar. Het aanbrengen van een extra kleilaag is gebeurd op verzoek van alle be woners van de projectwoningen van dit plan. Hiervoor was eerst wel een rechtszaak nodig en me de door inspanningen van de ge meente Kapelle is dit werk nu ein delijk uitgevoerd. Met een vertra ging van ongeveer 1,5 jaar! De uit voering van de werkzaamheden is gecontroleerd door een zeer des kundig ingenieursbureau, maar de partij Gemeentebelang heeft uiteraard twijfels, niet gebaseerd op deskundigheid, maar geleid door partijpolitieke belangen. De heer Schmid woont slechts en kele maanden aan deze plas, als in wonende bij een nieuwe relatie en is de buurman van de fractie voorzitter van Gemeentebelang, de heer Ganseman. De heer Gan seman was verantwoordelijk wet houder bij de ontwikkeling van dit plan. Uiteraard is het puur toe val dat de heer Ganseman nu woont in een woning van de voor malige eigenaar van het nog niet ontwikkelde plan De Bieselinghe. Triple-E containerschepen doen Rotterdam en later Antwerpen aan. Inhoud: apparaten, meubels, textiel, auto's, et cetera. Tijdens een eenjarige masterclass econo- mie op de Erasmus in 2000 werd veel aandacht besteed aan onze af hankelijkheid van import. We pro duceren steeds minder hardware en consumentenartikelen. Chemi sche concerns zullen in stukken verkocht of stilgelegd worden om dat productie naar lage lonenlan- den gaat. Zelfs voedselproductie zal op termijn volgen. Diervrien delijke regelgeving voor bijvoor beeld eieren geldt niet voor eie- rimport. De angst van de jaren 70 'de Chinezen komen' wordt be waarheid. Ze komen in schepen met 18.000 containers. Econo misch gezien is Nederland al Chi nees 'grondgebied'. Daarom is het schokkend dat de Nederlandse po litiek zich niet richt op onafhanke lijke productie, maar op onrenda bele groene luchtkastelen en pri mair op de exploitatie van haar ei gen burgers door bezuinigingen en belastingverhoging. Totdat ook dat opdroogt. Kritisch constateer de de Amerikaanse Nobelprijs winnaar economie Paul Krugma deze week dat kabinet Rutte uit blinkt in destructief beleid. Laatst zei iemand dat Vlissingers eens trots zouden moeten zijn op hun stad. Hier geboren en geto gen ben ik dat ook. Alleen niet op haar bestuurders, ondanks dat ik daar enigszins verantwoordelijk voor ben. De hele Vlissingse poli tiek zou zelf eens grondig op de schop moeten, in plaats van aller hande zaken te gronde te richten. Weg met ondoorzichtigheid, handjeklap, achterkamertjesge- doe, pseudo-inspraak en ondoor dacht geld weggooien. Dat laatste gaat dan niet over de 'bonnetjes', maar over die 200.000 euro netto voor de parkeerplaats aan de Coro- mandoweg die beloofd is aan de piraten van het 'Het Arsenaal'. U dacht dat het voor een herden- kingsgebied was. Nee, zo pakken we het weggeven van twee ton aan gemeenschapsgeld leuk in. En ik moet toegeven dat het op deze manier wel handig en kunstig in elkaar gezet is. Dat je het in Vlis singen zo kan verzinnen, daar kan ik dan wel 'trots' op zijn. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Freek Kuijper Gandhistraat 8, Middelburg W.N. Osterman, huisarts De Kempenaerstraat 2, Vlissingen H. Giezen Verdilaan 45, Vlissingen Staf Soulimans Willem Tellstraat 9, IJzendijke Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg H. Dunantstraat 20, Koewacht Bé Huisjes De Grenadier 10, Kapelle Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Ron Davidse Groenewoud 49, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 124