ZEELAND 27 Woensdag Donderdag Vanmorgen stond in de PZC dat toeristisch Zeeland door het prachtige zomerweer een topjaar beleeft. Ik hoop maar dat ook de Mos seldag van Yerseke daar nog haar steentje aan kan bijdragen! Vandaag is de concept-begro ting en de checklist activiteiten doorgenomen in een laatste vergadering van de werkgroep Mosseldag Yerseke. Een hele middag met z'n allen palaveren dus. Ik mag de vergadering voorzitten en tegelijk notuleren. Na afloop gaan de deelnemers een beetje moe, maar vol daan huiswaarts, in de wetenschap dat er door hen alles aan is gedaan om de Mosseldag 2013 tot een succes te maken. Wel moesten hier en daar nog enkele knopen worden doorgehakt en correcties plaatsvinden, maar we kunnen nu verder met een gerust hart de loop der ge beurtenissen afwachten. Natuurlijk blijft het allemaal heel erg spannend, ook de donderdag en vrijdag, tot en met de zaterdag toe. De weersverwachting voor zaterdag ziet er zelfs prima uit. In Zeeland is het dan niet te warm, zo'n 22 of 23 graden en misschien hier en daar een buitje. Windkracht 4 Beaufort, dus goed voor de vlootschouw en de vissers schepen die uitvaren. Vanaf 12.30 uur kunnen de vaarliefhebbers zich inschepen. Maximaal mogen er 150 personen meevaren aan boord van een mosselkotter. Dat wordt met zoge naamde mechanische tellers bijgehouden. Ge lukkig is het dan net hoog water geweest en kunnen de mensen vrij gemakkelijk vanaf de Vrijdag steigers aan boord stappen. Wel is het meeva ren geheel op eigen risico. Dat staat ook ver meld in de aan het publiek uitgereikte flyers. motie Yerseke, als de Stichting Mosseldag Yer seke. Vandaag heb ik in de functie van secretaris van het overleg het besprekingsverslag van de gisteren gehouden vergadering gemaakt. Dan weet iedereen weer wat hij of zij nog moet doen ofwel moet laten voor en op de 17e. Ook is dan duidelijk wie wat gaat doen. Hoe eerder het verslag wordt verzonden, hoe beter. Dus zodra het verslag in concept gereed is, stuur ik het per email naar de op de verga dering aanwezige personen. Als ik daarna bin nen veertien dagen niets meer verneem, neem ik aan dat het vastgelegde juist is en wordt het verslag door mij definitief gemaakt. Dit betekent in de praktijk dat het origineel door de voorzitter en secretaris wordt onderte kend en in de archieven wordt opgeborgen. Op die manier kan de besluitvorming over be paalde onderwerpen te allen tijde worden na gegaan. Deze handelwijze is statutair vastge legd, zowel voor wat betreft de Stichting Pro- Op deze dag, de laatste dag voor 17 augustus, is het weer weekmarkt in Yerseke. Erg druk vandaag, merk ik op. Er zijn nog veel toeristen op het Kerkplein en op de terrassen. Met zulk mooi weer wordt de vakantie nog even voort gezet, lijkt het wel. De basisscholen zijn al weer begonnen en het voortgezet onderwijs begint volgende week weer. Het alledaagse le ven komt dus weer gewoon op gang. 't is weer voorbij, die mooie zomer, neurie ik zachtjes voor mezelf, terwijl ik een kopje kof fie neem naar het volle terras voor het mu seum. Morgen zal het nog wel veel drukker zijn in Yerseke, bedenk ik dan. Er staat ook een kraam voor het museum en daarop wordt van alles te koop aangeboden, zoals boeken, dvd's, kaarten, sieraden en kleding. De op brengst gaat naar een goed doel. Ikzelf maak deel uit van het veiligheidsteam op de Mosseldag. Dat betekent op je post blij ven en paraat zijn voor het adequaat reageren op onverwachte gebeurtenissen. We hopen maar dat alles gaat op de Mossel dag, zoals in ons draaiboek als normaal is be schreven. ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2013 mosselen opdienen Jaap van Wieringen foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 121